Újabb fehérvári siker Salzburgban

2013.01.27. 20:02
Metcalfe góllal járult hozzá a fehérvári sikerhez (Fotó: NS-archív)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának harmadik fordulójában a Fehérvár idegenben 5–4-re legyőzte a Salzburgot. A magyar csapat végig kézben tartotta a mérkőzést, az osztrákok a hajrában szereztek két gólt, de egyenlíteniük nem sikerült. Az Alba az alapszakaszban is mindkét mérkőzését megnyerte Salzburgban.

„Hosszú idő után végre nemcsak a védekezésünk működött, hanem gólokat is szereztünk – mondta Énekes Lajos másodedző a Nemzeti Sportnak még az Innsbruck elleni meccset követően. – Az emberhátrányos egységeink és Adam Munro is jól teljesített, viszont ettől még nem lesz könnyű dolgunk, mert a Red Bull kiváló csatárokkal rendelkezik, úgyhogy amellett, hogy sok helyzetet kell teremtenünk, hátul is észnél kell lennünk.”

A Volán pedig észnél volt Salzburgban is, ahol egyszer ugyan átadta a vezetést a Red Bullnak, de végül a vártnál talán simábban győzött – igaz, a hajrában majdnem kieresztette a keze közül a győzelmet.

Az első harmad végén pörögtek fel az események a találkozón. Filip Novak negyedóra elteltével szerezte meg a vezetést a magyar csapatnak, ami után azonban két gyors góllal 2–1-re alakította az állást az osztrák együttes. Ezután Sofron István találatára volt szükség, hogy ne hátrányban kezdje a második játékrészt a Volán. Érdekesség, hogy amíg a fehérvári együttes emberhátrányban kapta a gólokat, elöl mindig egyenlő létszámnál volt eredményes.

A második harmadban sem változott sok minden e tekintetben. Kovács Csaba a 25. percben ismét a Volánt juttatta vezetéshez, s hiába a több salzburgi emberelőny, a hazaiak nem tudtak egyenlíteni. Sőt! a harmadik harmad elején Benk András góljával már kettő volt a Volán előnye. Mondani sem kell, hogy a két említett találat szintén egyenlő létszámnál született.

Igazi fehérvári gálává alakult az összecsapás, amikor Tyler Metcalfe az ötödik Alba-gólt is megszerezte (és ezt sem emberfórban...). A Fehérvár azonban talán túl hamar kezdte el ünnepelni a győzelmét.

Az utolsó négy percre a Salzburg levitte a kapusát, és a húzás majdnem bejött neki. Thomas Raffl és Andrea Kristler is gólt szerzett, ráadásul 4–5-nél még 1 perc 19 másodperc hátra volt. Újabb találat azonban nem született – a Fehérvár megnyerte a mérkőzést.

JÉGKORONG, EBEL, KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 3. FORDULÓ
RED BULL SALZBURG (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 4–5 (2–2, 0–1, 2–2)
Salzburg, 1730 néző. V: M. Nikolic (osztrák), Warshaw (amerikai), K. Nikolic, Nothegger (mindkettő osztrák)
SALZBURG: Brückler – Pöck, Trattnig, M. Latusa, CULLEN, Welser – Heinrich, Lynch, Regier, Schremp, Obrist – Raffl, Glenn, Komarek, Duncan, Bischofsberger – Davison, Pallestrang, Kristler, Brucker, DI BENEDETTO
FEHÉRVÁR: MUNRO – Sille, Orbán, Mihály Á., Bailey, Magosi B. – Pratt, Durco, Banham, Sikorcin, Benk – HORVÁTH A., HETÉNYI P., Sofron, Vas M., Kovács Cs. – Pozsgai, Tokaji, Németh A., METCALFE, F. NOVÁK
Gólok: 14.51: F. Novák (Metcalfe, Németh A., 0–1). 17.27: Di Benedetto (Trattnig, Heinrich – emberelőny, 1–1). 17:48: Cullen (Lynch, Duncan – ee., 2–1). 18:19: Sofron (Horváth A., Hetényi P., 2–2). 24:49: Kovács Cs. (Sofron, 2–3). 43:08: Benk (Metcalfe, F. Novák, 2–4). 52:31: Metcalfe (F. Niovák, Banham, 2–5). 57:12: Raffl (Cullen, Duncan – ee., 3–5). 58:41: Kristler (Di Benedetto, Heinrich, 4–5)
Kiállítások: 4, ill. 14 perc