Újabb fájó hazai pofon: a Znojmo sem hagyott pontot Fehérváron

2013.01.11. 21:33
Az egy lőtt gól és a sok hazai kiállítás megbosszulta magát (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 40. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 hazai környezetben egygólos vereséget szenvedett a Znojmótól, így a felsőházi rájátszásra jóformán már csak matematikai esélye maradt a fehérvári alakulatnak, de az sem sok.

1. harmad

Pedig milyen jól indult... A középkezdést a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitány, Karl Erik Böhn végezte el – a magát Lászlóra keresztelő norvég szakember alkalmi Volán-mezén a Feri név virított –, és a 6. perc közepén kettős fórhoz jutó fehérváriak másfél perc alatt gólra váltották az öt a három elleni szituációt: Harlan Pratt egy lekészített korongot vágott be Ondrej Kacetl kapujába. Sajnos, mindez nem vette el a sokat, gyorsan, fegyelmezetten és taktikusan korcsolyázó vendégek kedvét, akik Orbán Attila kétperces kiállítását kihasználva a 14. percben egalizáltak. A Znojmo támadott, nyomott, Burke Henry pedig közelről talált be Adam Munrónak. Ment, akart a Volán, de a vendégek állták a rohamokat, és veszélyes akciókat vezettek (1–1).

2. harmad

Nyílt, kiegyenlített csatát láthatott a közönség – miután a szünetben megtapsolta a női U18-es vb-n szereplő, ott a bennmaradást kiharcoló magyar együttes tagjait –, mindezt kimondottan jó iramban. Izgalmakban nem volt hiány, nem úgy ünneplésben. Csak nem jutott másodjára is vezetéshez a házigazda, sorra maradtak ki a fehérvári lehetőségek. A Znojmo bezzeg a 35. percben gólra váltotta a kettő az egy ellen vezetett kontráját: Marek Uram rutinosan kivárt a jobb oldalon, majd közelről a rövid felsőbe tüzelt. A harmad végjátéka a bekkelésről szólt: Orbán kapott 2+2 percet, így annak is örülhettünk, hogy a záró rész előtt nem nőtt kettőre a házigazdák hátránya (1–2).

3. harmad

Keményen dolgozott előnye megtartásáért a vendégcsapat, amelyet segített, hogy a 49. percben Vas Márton, majd azt megúszva az 51. percben Sofron István jutott a kiállítás sorsára. Az elveszni látszó esélyek közben Mihály Árpád harcolt ki fórt: kiegészült a Volán, megfogyatkozott a Znojmo. Mikor, ha nem most? Hét perc volt hátra akkor a mérkőzésből. A támadásokat azonban nem kísérte szerencse és gól sem, miként az újabb hazai fórt sem. Volt olyan hazai akció, amelynek végén Mihály négy védővel a nyakában esett rá a vendégek kapusára. Kritikus időszakban, a mínusz egyes végjátékban a közel négyperces, kihasználatlanul hagyott két emberelőny pedig megbosszulta magát. Az utolsó percre elhagyta a kapuját Munro, aki helyett mezőnytárs érkezett, de Sofron István a kapu előtt szabálytalanul zárt – könyökhasználat –, így a kiállítás sorsára jutott. 40 mp-cel a vége előtt ez öngyilkossággal ért fel... (1–2)

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ, 40. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–ORLI ZNOJMO (cseh) 1–2 (1–1, 0–1, 0–0)
Székesfehérvár, 3481 néző. V: Fajdiga, Kamsek (mindkettő szlovén), Gehsler, Hütter (mindkettő osztrák)
FEHÉRVÁR: MUNRO – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi – Hetényi P., Pratt, Banham, Johansson, Metcalfe – Pozsgai, Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Varga A., Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Hajós. Edző: Jan Neliba
ZNOJMO: KACETL – HENRY, Plánek, STRÖMBERG, Fiala, JARUSEK – BORUTA, Stach, Roznik, Bartos, Beránek – Wharton, Stehlík, Komínek, Seda, Havlík – Sova, Kulmala, Beroun, Pucher, URAM. Edző: Martin Stloukal
Gólok: 7:00: Pratt (Ladányi, Sikorcin – kettős emberelőny, 1–0). 13:20: Henry (Jarusek, Strömberg – emberelőny, 1–1). 34:45: Uram (Beroun, 1–2)
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Jan Neliba:– Csalódott vagyok, mert nem ezt vártam ettől a mérkőzéstől. Rosszul kezdtünk, passzívak voltunk, és az első két harmadban a teljesítményünk messze volt az általam elvártaktól, rendkívül alulteljesített a csapat. Sajnálom a szurkolóinkat is, akik kitartanak a csapat mellett, de ezúttal a szezon legrosszabb játékát nyújtottuk, ráadásul a többi eredmény is úgy alakult, hogy az első hatba már nem tudunk bekerülni. Természetesen megpróbálunk minden azért, hogy bejussunk a nyolc közé, de ez nem lesz egyszerű, mert minden ellenfél, és minden meccs rendkívül erős.
Martin Stloukal: – Megvalósította a csapat azt a taktikát, amelyet elképzeltünk. Tudjuk mit játszik a Fehérvár, felkészültünk belőlük, nagyon sokat gyakoroltuk az emberelőnyös és az emberhátrányos helyzeteket. Ennek meglett az eredménye, nagyon büszke vagyok a fiúkra, hogy hátrányban sem adták fel, mentek előre, és végül a magunk javára fordítottuk a mérkőzést.
További eredmények: Villach–Salzburg 2–0 (1–0, 1–0, 0–0), Innsbruck–Linz 1–5 (1–2, 0–2, 0–1), Dornbirn–Klagenfurt 3–5 (0–0, 2–2, 1–3), Olimpija Ljubljana–Vienna 4–2 (0–0, 3–1, 1–1), Medvescak Zagreb–Graz 4–5 – h.u. (3–0, 0–2, 1–2, 0–1)
1. Vienna 40 21 4 5 10 120–90 +30 55
2. Medvescak Zagreb 40 21 3 6 10 130–100 +30 54
3. Villach 40 21 3 2 14 154–123 +31 50
4. Linz 40 18 6 1 15 142–125 +17 49
5. Graz 40 17 4 7 12 128–124 +4 49
6. Znojmo 40 18 3 6 13 135–121 +14 48
7. Klagenfurt 39 17 6 2 14 120–112 +8 48
8. Salzburg 40 19 1 3 17 151–112 +39 43