U20-as hoki-vb: hiába a vezetés, kikaptunk a franciáktól

2014.12.15. 18:44
A Dunaújvárosban zajló U20-as divíziós 1/B-világbajnokság második fordulójában a házigazda magyar együttes egygólos vereséget szenvedett Franciaországtól.

Erdély Csanád góljával az első harmad végén előnyt szereztünk magunknak, amit a második felvonás elején Vincze Péter duplázott meg. Maurin Bouvet azonban a harmad közepén két perc alatt duplázott – az elsőt fórból szerezte –, de hiába a francia egyenlítés, a záró játékrészre megmaradt az egygólos előnyünk, mert Terbocs István is eredményes volt. A harmadik harmadban viszont hiába veszélyeztettük többet az ellenfél kapuját, hiába volt több lövésünk, a gólokat az ellenfél szerezte.

Csapatunk vasárnap a lengyeleket győzte le szétlövéssel. Folytatás szerdán az ukránok ellen, 16.30 órától.

JÉGKORONG U20-AS DIVÍZIÓS 1/B-VILÁGBAJNOKSÁG
2. FORDULÓ
Franciaország–Magyarország 4–3
(0–1, 2–2¸ 2–0)
A csoport többi mérkőzésén: Lengyelország–Ukrajna 1–2 (1–0, 0–1, 0–1), Kazahsztán
Japán 6–3
(1–0, 3–2, 2–1)
Az állás: 1. Kazahsztán 6 pont, 2. Franciaország 4, 3. Ukrajna 3, 4. Magyarország 2 (4–4), 5.
Japán 2 (6–8), 6. Lengyelország 1