Tipsport Liga: túlórában kapott ki a DVTK az éllovas otthonában

2018.10.23. 20:42
Bár az első harmad után még vezetett, hosszabbításban vereséget szenvedett a DVTK jegesmedvék a Tipsport Liga élén álló Zvolen otthonában.

Az első harmadban a DVTK emberelőnyből szerzett vezetést, Rasmus Kulmala pimasz csellel elhúzta a korongot a zólyomi kapus mellett, majd az üres kapuba pöckölt.

Az éllovas a második harmadban potyával egyenlített, majd a harmadik 20 percet is végigtámadta, de nem esett újabb gól. A hosszabbításban emberelőnybe került a Zvolen, s Davis Vandane távolról kilőtte a bal felső sarkot.

A miskolciak sorozatban nyolcadik mérkőzésüket veszítették el.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
HKM ZVOLEN (szlovák)–DVTK JEGESMEDVÉK 2–1
(0–1, 1–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Zólyom, 1615
néző. V: Stefík, Fridrich, Vyleta, Tvrdon (szlovákok)
ZVOLEN:
Skapski
Vandane 1, Ulrych – Zelenák, Ruzicka (1) – Drgon, Poyhonen – Dubina
Vandas, Spirko (1), Handlovsky – Lusnák, M. Halama, Sisovsky – Chovan (1), Kytnár, Zuzin – Andrisík 1, Petrás, P. Halama
Edző:
Andrej Podkonicky
DVTK:
Duschek
Crawford, Slovák – Szirányi B., Láda B. – Rusk, Milam (1) – Vojtkó
Miskolczi, Galanisz, Magosi B. – Z. Pance, Vas J. (1), Kulmala 1 – Somogyi, Loiseau, Harrison – Ritó, Hajós, Vincze P.
Edző:
Glen Hanlon
Kiállítások:
6, ill. 8 perc

További eredmények: Zilina–Poprad 3–7, Detva–Liptovsky Mikulás 2–3, Nitra–Banská Bystrica 2–3

1. Zvolen 16 11 2 2 1 68–31 +37 39
2. Kosice 16 12 1 3 57–29 +28 37
3. Nové Zámky 16 10 1 1 4 44–31 +13 33
4. Poprad 16 9 2 5 45–32 +13 31
5. Banská Bystrica 16 8 1 3 4 44–41 +3 29
6. Trencín 15 8 2 5 42–28 +14 28
7. Nitra 16 7 2 1 6 51–42 +9 26
8. Detva 17 6 1 1 9 41–54 –13 21