Tipsport Liga: szétlövés után nyert a DVTK; otthon kapott ki a MAC

H. K.H. K.
2020.02.28. 21:32
A DVTK Jegesmedvék szétlövés után 2–1-re legyőzte a szlovák HC Dukla Michalovcét a jégkorong Tipsport Liga középszakaszában, az alsóházban. A MAC Újbuda hazai jégen kapott ki 3–1-re a szlovák Nové Zámkytól.

Az első két harmadban egyik csapat sem tudott kifogni a másikon, a harmadik játékrészben viszont a DVTK szerezte meg a vezetést, ám négy perccel a vége előtt egyenlített a Michalovce. Mivel a ráadásban a felek nem tudták döntésre vinni a dolgokat, szétlövés következhetett, melyben a DVTK Jegesmedvék háromszor is eredményes volt, a Nagymihály viszont csak kétszer, így a hazaiak megnyerték a találkozót.

A MAC Újbuda hazai jégen kapott ki 3–1-re a szlovák Nové Zámkytól (Érsekújvár).

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA, KÖZÉPSZAKASZ
ALSÓHÁZ
DVTK JEGESMEDVÉK–DUKLA MICHALOVCE (szlovák) 2–1 (0–0, 0–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Miskolc, 1235
néző. V: Stefík, Tvrdon, Rojík, Crman (szlovákok)
DVTK:
RAJNA
Ross, Kiss D. – Láda B., VANDANE – Szirányi B., Gőz – Páterka, Vojtkó
D. Rodman, GALANISZ, Magosi B. – Valchar (1), Vass J. (1), BEACH 1 – BEAUVILLIER 1, Harrison, Kiss P. – Miskolczi, Ritó
Edző:
Glen Hanlon
MICHALOVCE:
SURÁK
Pukka, Ventela – Hancák, Kolba – D. Vorobjov, Mesikämmen – Borov, Zekucia
Korhonen, Lalancette, Spilár – Strauch, Galambos, MASLONKA – Gilák, Linet, Phillips – CHALUPA 1, Simun (1), Hvila (1)
Glen Hanlon:
– Izgalmas meccset láttak a szurkolók. Hol működött az emberelőnyös és -hátrányos játékunk, hol nem. Egyenlő erők küzdelme alakult ki, a ráadásban nekünk ment jobban.
Miroslav Chudy:
– Mindkét csapat nyerni akart. Örülök, hogy egy nulla után ki tudtunk egyenlíteni, és bár elveszítettük a szétlövést, a megszerzett egy pontnak is örülök.

MAC ÚJBUDA–HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY (szlovák) 1–3 (1–1, 0–1, 0–1)