Tipsport Liga: a MAC nagy verést kapott a Tüskecsarnokban

2019.01.20. 21:12
A MAC ezúttal nem tudott gólt szerezni a Tüskecsarnokban (Fotó: Tumbász Hédi)
A szlovák élvonalbeli jégkorongbajnokság (Tipsport Liga) alapszakaszának vasárnapi játéknapján a két magyar csapat felemás eredménnyel zárt: a DVTK Jegesmedvék hosszabbítás során ugyan, de nyerni tudott a Nyitra otthonában, a MAC Újbuda viszont nagy verést kapott hazai pályán az Érsekújvártól.

A DVTK Jegesmedvék már az első harmadban hátrányba került a Nyitra otthonában, de sikerült a hajráig tartani a minimális hátrányt, sőt, nem egész nyolc perccel a vége előtt Ziga Pance találatával összejött az egyenlítés a Jegesmedvéknek. A hosszabbítás három és fél percig tartott: 03:31 állt az eredményjelzőn, amikor Szirányi Bence beütötte a miskolci győzelmet jelentő találatot.

A MAC pont nélkül maradt az Érsekújvár ellen, miután 5–0-ra kikapott. A találkozó egy plexi kitörése miatt némi késéssel kezdődött, ám sok köszönetet a hazai drukkerek ezt követően sem leltek benne: az első harmad közepén kétszer is betalált a Nové Zámky. A vendégek a középső játékrészben sem pihentek, igaz, „csak” eggyel növelték előnyüket. A záró harmadban aztán újabb két alkalommal került be a pakk Bálizs Bence kapujába, így alakult ki az 5–0-s végeredmény.

TIPSPORT LIGA
HK NITRA (Nyitra, szlovák)–DVTK
JEGESMEDVÉK1–2 (1–0, 0–0, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Nyitra, 1648
néző. Vezette: Fridrich, Müllner, Sefcík, Orolin (szlovákok)
NITRA:
Simboch –B. Mezei, McCormack – Korím, Morrison – Pupák, Versteeg – Sloboda, Pätoprsty
Blackwater, M. Slovák, Kollár – Lantosi, Kerbashian, Schiedl – Rapác (1), Bortnák (1), Bucek 1 – Hrusík, Caládi, Fominyik.Edző: Antonín Stavjana
DVTK:
VAY –Crawford, Kiss D. – SZIRÁNYI B. 1 (1), T. Slovák – Gőz, Milam – Láda B.
Kulmala (1), Vas J., Z. Pance 1 – Magosi B., Loiseau, Harrison (1) – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó.Edző: Glen Hanlon
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Kapura lövések:
44–27

Strenk Hunor másodedző:
– A négyórás út ellenére jól kezdtünk, az első harmadban négy-öt gólszerzési lehetőségünk is volt, de nem tudtunk betalálni. A másodikban a nyitraiak nagy nyomás alatt tartottak minket, emiatt néha túl sokáig maradtunk a saját zónánkban. A záró játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, végül csak megtört a jég, a ráadásban pedig eltaláltuk a kapuvasat, majd jött Szirányi remek gólja. Mindent összevetve megérdemelten nyertünk, jól dolgoztunk, és örömteli látni a fejlődést, amelyen keresztülmentünk.

MAC ÚJBUDA–HC NOVÉ ZÁMKY (Érsekújvár, szlovák) 0–5 (0–2, 0–1, 0–2)
Budapest, Tüskecsarnok, 635 néző. Vezette: Baluska, Valach, Vyleta, Durmis (szlovák)
MAC:
Bálizs –Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. Dudás – Garát, Burt – Vokla, Szabad.Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, NAGY K., Odnoga – Szigeti, Majoross B., Pápa.Edző: Majoross Gergely
NOVÉ ZÁMKY: KRISTÍN –Zatko, Hain – M. Novák, Ordzovensky (1) – Hatala, Andersons (1) – Henderson.H. RUCKAY 2, ZBORIL (2), Jurík – Bajtek (1), Urban 1, SIMUN (2) – POSPÍSIL 1 (1), Hruska 1, Strauch (1) – Rogon, Fábry, Ondrusek.Edző: Milan Jancuska
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Kapura lövések: 25–27
Majoross Gergely: – Tudtuk, hogy éles lesz az ellenfél, hiszen neki az előző fordulóban volt a mélypontja, így is készültünk, és amit terveztünk, az első harmadban egy perc kivételével sikerült megvalósítanunk. Abban az egy percben viszont négy korongot ajándékoztunk oda, az egyikből gól lett, majd megkaptuk a hátrányos gólt is. Még innen is lett volna visszaút, ha a támadójátékunk működött volna és a helyzeteinkből betaláltunk volna, de ezúttal nem működött, illetve nem találtunk be – ez a forduló így a mi mélypontunk volt.