Tipsport Liga: a MAC idegenben, a DVTK hazai jégen nyert

2019.01.11. 20:37
A szlovák élvonalbeli jégkorongbajnokság (Tipsport Liga) pénteki játéknapján a DVTK Jegesmedvék csapata hazai környezetben nyert a Poprad ellen, míg a MAC Újbuda idegenben szétlövésben győzte le a Kosice legénységét.

A Kosice–MAC Újbuda mérkőzésen az egyaránt 1–1-es első két harmadot követően, a harmadik játékrészben a hazaiak szerezték meg a vezetést, majd a magyar csapat szűk két perc alatt megfordította az állást. A Kassa 12 másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített, így hosszabbítás következett, amelyben nem született döntés. A szétlövésben a MAC bizonyult jobbnak.Kosice–MAC Újbuda mérkőzésen az egyaránt 1–1-es első két harmadot követően, a harmadik játékrészben a hazaiak szerezték meg a vezetést, majd a magyar csapat szűk két perc alatt megfordította az állást. A Kassa 12 másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített, így hosszabbítás következett, amelyben nem született döntés. A szétlövésben a MAC bizonyult jobbnak.

A gól nélküli első harmadot követően a Poprad szerezte meg a vezetést a DVTK otthonában, majd a hazaiak két találatot elérve fordítani tudtak. Az utolsó harmadban mindkét csapat egy-egy gólt szerzett, így a Diósgyőr örülhetett a győzelemnek.

SZLOVÁK LIGA
Kosice–MAC Újbuda 4–5 (1–1, 1–1, 2–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Kassa, 3270 néző. V: Snásel, Orolin, Bogdan, Soltés (szlovákok)
KOSICE: Habal – McDowell (1), M. Dudás 1 – Cízek, Pulli – E. Sedivy, Koch – Zitny, Michalcin – L. NAGY (2), Suja, Spilár (1) – Hricina (1), Ignatuskin, Klíma – Netík, Brophey, Kafka – Petrás 1, GALAMBOS 1 (1), LUSNÁK 1 (1). Edző: Roman Simícek
MAC: Bálizs – Pozsgai, Macaulay – Negrin, J. DUDÁS (2) – Garát, Burt 1 – Vokla – B. Orbán 1, LANGKOW 1 (2), Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Majoross B. (1), NAGY K. (2), TERBÓCS 2 – Odnoga M., Pápa, Szigeti – Szabad. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 12, ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Burt)
Kapura lövések: 38–22
Majoross Gergely:
– Minden győzelemnek örülni kell, különösen amikor ilyen jó csapat otthonában játszunk ilyen jól. Igen, egy pont valóban Kassán maradt – remélhetőleg nem lesz jelentősége a végelszámolásban –, de újabb nagy tettet vittünk véghez, méghozzá úgy, hogy a mérkőzés nagy részében megfelelően játszottunk, rendre jó döntéseket hoztunk, saját magunknak teremtettük meg az esélyt a győzelemre. Külön öröm, hogy ezúttal fórban is be tudtunk találni.

DVTK Jegesmedvék–Poprad 3–2 (0–0, 2–1, 1–1)
Miskolc, 1215 néző. V: Fridrich, Stefik, Kacej, Synek (szlovákok)
DVTK: Vay – Crawford, KISS D. 1 – Szirányi B., T. Slovák, – Gőz, Milam (1) – Láda B. 1 – Kulmala, Vas J. 1, Z. PANCE (1) – Magosi B. (1), LOISEAU (2), Harrison (1) – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó. Edző: Glen Hanlon
POPRAD: NECHVÁTAL – Petran, Salija – Fabian, Erving – BREJCÁK 1 (1), Brincko – Kundrik, Cesánek – Abdul, Zagrapan 1, TAKÁC (2) – Svitana (1), Mlynarovic, Olejník – Lichanec, Heizer, Bondra – Macík, Paukovcek, Bellus. Edző: Roman Stantien
Kiállítások: 10 perc+10 perc fegyelmi (Harrison), ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Mlynarovic)
Kapura lövések: 37–30
Glen Hanlon:
– Az volt a terv, hogy megpróbáljuk felvenni a poprádiak sebességét – szerencsére ez sikerült is. Az első két harmadunk nagyszerű volt, ennek nagyon örültem, jó volt nézni, ahogy akkor jégkorongoztunk. Nagyon örülök ennek a három pontnak.
Roman Stantien: – Az első harmadban nyolc percet töltöttünk emberhátrányban, ezt nehezen viseltük. A második felvonásban már jóval taktikusabban jégkorongoztunk, a záróra pedig úgy mentünk ki, hogy egyenlítünk. Ez sikerült is, de túl sokat kellett védekeznünk, ez végül megbosszulta magát.

További eredmények: Zilina–Nitra 4–6, Detva–Banská Bystrica 1–4, Zvolen–Trencín 3–2, Nové Zámky–Liptovsky Mikulás 2–5

1. Banská Bystrica 43 25 5 4 9 149–101 +48 89
2. Nitra 43 24 5 3 11 167–106 +61 85
3. Zvolen 43 24 4 5 10 149–98 +51 85
4. Kosice 43 25 2 4 12 142–98 +44 83
5. Poprad 43 22 6 2 13 128–109 +19 80
6. Nové Zámky 43 19 4 3 17 109–104 +5 68
7. Trencín 43 19 4 2 18 102–99 +3 67
8. DVTK Jegesmedvék 43 18 3 5 17 113–117 –4 65