Tipsport Liga: a MAC és a DVTK is otthon szenvedett vereséget

2019.10.06. 20:08
Ez most nem a MAC napja volt: Bálizs Bencének ötször kellett végignéznie, ahogy a piros mezesek örömtáncot járnak a kapuja előtt (Fotó: Pórszász Áron)
A MAC és a DVTK is otthon szenvedett vereséget a Tipsport Ligában: az újbudaiakat a HC Banská Bystrica, a miskolciakat a Slovan Bratislava győzte le.

Lássuk be, ez azért benne volt a pakliban – még akkor is, ha éppen azért szeretjük annyira a jégkorongot és a szlovák Extraligát, mert rengetegszer borul a papírforma.

Az előző idényben és a mostani eddigi részében is többször a magyar csapatok javára borult, aminek kiváltképp tudtunk örülni, de vasárnap nem sikerült felborítani az esélyeket. Vagy hogy Majoross Gergely MAC-edző szavaival éljünk: ezúttal győzött a realitás.

Az újbudaiak az elmúlt időszak legmeghatározóbb Extraliga-csapatát, a Banská Bystricát fogadták: a besztercebányaiak a mögöttünk hagyott öt idényben kivétel nélkül mindannyiszor döntőt játszottak, az előző hármat meg is nyerték, így érthető, miért nem a MAC számított a találkozó esélyesének.

A nyitó harmadban annyira még nem is ütközött ki a két csapat közti különbség, Mitch Wahl emberelőnyös találatára Sofron István válaszolt sortársa, Charles Stretch remek egyéni alakítását követően. Ám ezt követően a rutinosabb és jobb erőkből álló (nem utolsósorban hosszabb paddal bíró) címvédő fokozatosan felőrölte a fáradó budapestieket, egy másik légiós, a finn Joona Jääskeläinen vezérletével és mesterhármasával 5–1-re húzott el, a végén még Tomás Klempa kozmetikázott – így most tényleg érvényesült a papírforma.

Jóval közelebb állt a bravúrhoz a DVTK, de Miskolcon sem a magyar fél jött ki jobban Dávid és Góliát harcából. A Jegesmedvék ellenfele az orosz szuperligában, a KHL-ből hétévnyi kiképzést követően visszatérő Slovan Bratislava volt, és a meccs felénél 2–1-re még vezetett is, ám Vladislav Habal kapus ezt követően lehúzta a rolót, a pozsonyi kirakatcsapat pedig egymásutánban szerzett három góllal egyértelművé tette, nem bohóckodni tért vissza a Tipsport Ligába. A Slovan előző öt mérkőzéséből négyet megnyerve ostromolja az első helyet, a miskolciaknál éppen fordított a helyzet, igaz, még a négymeccses vereségsorozat után is éppen rájátszást érő helyen állnak.

JÉGKORONG
TIPSPORT LIGA
MAC ÚJBUDA–BANSKÁ BYSTRICA (szlovák) 2–5 (1–1, 0–3, 1–1)
Tüskecsarnok, 780
néző. V: Konc, Adamec, Frimmel, Vysny (szlovákok)
MAC: Bálizs – Garát, Macaulay – McNally, CARLISLE – Dóczi, Blake Orbán (1) – Schleckmann – Bodó, Langkow, Brance Orbán – SOFRON I. 1 (1), Pitt, Terbócs – Nagy Krisztián, Stretch (1), KLEMPA 1 – Szigeti, Majoross B., Pápa. Edző: Majoross Gergely
B. BYSTRICA: Gajan – Mihálik (1), SOUTHORN (2) – DATELINKA (1), Brejcák – Nemcík, Biro – Petrinec – Jääskeläinen 3, HICKMOTT (3), Lunter – Lamper, A. Stastny, D. Soltés – Bartánus, WAHL 1, Fafrák – GABOR (1), Bubela 1, Kabác. Edző: Daniel Ceman
Kiállítások: 12 perc + 10 perc fegyelmi (McNally), ill. 8 perc
Kapura lövések: 26–41
Majoross Gergely:
– Talán túlságosan is tiszteltük az ellenfelet, az első néhány percben nem léptünk fel elég kezdeményezően, ez nem tetszett. A harmad felére tudtunk változtatni, akkor voltak olyan pontjai a meccsnek, hogyha egy kicsit jobban pattan egy-két korong, más irányt vesz a mérkőzés menete. De nem így történt, hátrányba kerültünk, és a rövid padunk miatt hátul kissé elfogytunk – így végül győzött a realitás. Nálunk is, a farmcsapatunknál is sok a sérülés, de hétfőtől már remélhetőleg mindenki rendelkezésünkre áll majd.

DVTK JEGESMEDVÉK–SLOVAN BRATISLAVA (szlovák) 2–4 (0–0, 2–3, 0–1)
Miskolc, 1405
néző. V: Kalina, Orolin, Soltes, Bogdan (szlovákok)
DVTK: RAJNA – Ross (1), J. Dudás – Gőz, Vandane – Szirányi B., Kiss D. – Láda B., Vojtkó – D. RODMAN 1, Galanisz, Magosi B. – Beach (1), Vas J., RÉSZEGH T. 1 – Miskolczi, Harrison, Beauvillier – Kiss Patrik, Lövei, Ritó. Edző: Marcel Rodman
SLOVAN: HABAL – SERSEN (2), Bacík – Meszaros, Stajnoch – Podlipník (1), SEDIVY 1 – Jendek, M. Sloboda – ABDUL 1, Zigo (1), Kukumberg – Z. Pance, VIEDENSKY 1, Vandas – Matousek (1), Pulis, Miklík – Kytnár 1, Zitny. Edző: Roman Stantien
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Kapura lövések: 31–38
Marcel Rodman:
– A Slovan az első harmadban jobban és főleg gyorsabban korongozott. A folytatásban megtaláltuk a játékunkat, de sajnos a büntetőt nem használtuk ki, ezt még megfejeltük azzal, hogy buta hibákat követtünk el, így a szlovákok fordítottak. Az utolsó játékrészben nem jött be az emberelőnyös játékunk, lehetőségeinket nem tudtuk kihasználni.
Roman Stantien: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Tudtuk, hogy a Miskolc alaposan felkészül belőlünk, és jól játssza az emberelőnyös szituációit. Az első harmadban nem lőttünk gólt, a második húsz percben elakadtunk, de képesek voltunk fordítani. Győzelmünkhöz hozzájárult, hogy az emberhátrányos játékban kiválóan védekeztünk.

További eredmények: Nitra–N. Zámky 4–0, Poprad–Kosice 3–2 – h. u., L. Mikulás–Zvolen 2–6, Trencín–Michalovce 3–0

1. Kosice 10 6 1 1 2 31–19 +12 21
2. Banská Bystrica 10 6 1 1 2 31–20 +11 21
3. Slovan Bratislava 10 6 1 3 33–22 +11 20
4. Dukla Michalovce 9 5 1 3 25–20 +5 17
5. Zvolen 9 5 4 32–28 +4 15
6. DVTK Jegesmedvék 10 3 1 2 4 24–25 –1 13
7. Trencín 9 4 1 4 22–23 –1 13
8. MAC Újbuda 9 4 1 4 29–31 –2 13