Szlovákia és Kanada is megizzadt, de nyert

2011.04.29. 22:48
A kép csalóka: a szlovákok szenvedtek, de nem buktak nagyot a szlovénok ellen (fotó: Action Images)
A szlovákiai jégkorong-világbajnokság nyitó napján a házigazda és Kanada is győzelemmel kezdte meg szereplését a tornán. Szlovákia különösen izzadságszagú győzelmet könyvelhetett el, hiszen csak a záró harmadban tudta maga javára fordítani a Szlovénia elleni mérkőzést (3–1). A tengerentúliak is átéltek nehéz pillanatokat, mert Fehéroroszország 1–0 után még egyenlített, de végül könnyebben szerezték meg a három pontot (4–1).

SZLOVÁKIA–SZLOVÉNIA

Pozsonyban mindenki népünnepélyre készült, hiszen a szlovákok papíron a kvartett leggyengébb alakulata, az előző évben az A-csoportos tagságot a magyarok elleni mérkőzésen kiharcoló szlovének ellen léptek jégre.

Azonban akárcsak a német–orosz találkozón, az esélytelenebbnek tűnő gárda ezen a mérkőzésen is meglepte ellenfelét. Az első harmad gól nélküli játéka után a 23. percben nem más, mint Ales Kranjc, a legutóbbi szezonban az Alba Volánt erősítő védő talált be emberelőnyből, és juttatta vezetéshez a szlovén együttest. 0–1

A szlovákok egyértelmű fölényben voltak, Robert Kristan azonban sokáig állta a sarat, a 36. percben viszont Miroslav Satan megtörte a jeget, és betalált. A záró játékrészben még tovább fokozta a nyomást a házigazda, az első tíz percben 10:1 volt a kapura lövési arány, Tomás Surovy második gólpassza után pedig Peter Podhradsky bevette a szlovén kaput. 2–1

A hazaiak végül Lubos Bartecko üres kapus találatával tették biztossá a sikert, Németország mellett tehát Szlovákia kezdett győzelemmel a nyitó napon az A-csoportban.

FEHÉROROSZORSZÁG–KANADA

VB-MENETREND - KATTINTSON A KÉPRE!

A kanadaiak számára remekül kezdődött a találkozó, hiszen Jordan Eberle góljával már a második percben előnyhöz jutottak (1–0). Eduard Zankovec fiai azonban nem adták fel a küzdelmet, és megpróbáltak szépíteni az első húsz perc letelte előtt, az erőfeszítéseket siker koronázta: Andrej Sztyepanov találata révén sikerült is egalizálni. 1–1

A második játékrészt nagy elánnal kezdték a kanadaiak, a harmad közepén góllá érett a „juharlevelesek” fölénye. Jeff Skinner közelről, éles szögből leadott mértani pontosságú lövése a fehérorosz hálóőr válla felett vágódott a kapu bal felső sarkába. A gólpasszt a New York Islanders tehetsége, John Tavares jegyezte, aki a harmadik harmad elején tette fel a koronát napi teljesítményére: ügyesen tört be az ellenfél játékosai között, és a kétségbeesetten bevetődő fehérorosz védő botját kikerülve, a kikorcsolyázó Adrej Mezin kapus mellett kissé kisodródva vágta be a korongot a kapuba. 3–1

A juharleveles alakulat emberelőnyből is eredményes volt a harmadik harmadban. Ügyes korongjáratást követően Dion Phanuef kék vonalról leadott bombája még a kapuvason csattant, de a lecsorgó pakkra Eberle eszmélt elsőnek, így sikerült a fehérorosz kapuba kotornia a korongot, amivel megszerezte önmaga második és csapata negyedik, egyben utolsó találatát. Kanada magabiztos játékkal kezdte a szlovákiai hoki-vb-t. 4–1

JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (POZSONY)
Szlovákia–Szlovénia 3–1 (0–0, 1–1, 2–0)
Gólszerzők: Kranjc (22:37, Kuznik, T. Razingar) – 0–1, Satan (35:16, Surovy) – 1–1, Podhradsky (47:03, Zedník, Surovy) – 2–1, Bartecko (59:52) – 3–1
KORÁBBAN
Németország–Oroszország 2–0 (0–0, 1–0, 1–0)
Gólszerzők: Greilinger (24:19, Braun) – 1–0, Reimer (57:53) – 2–0
B-CSOPORT (KASSA)
Fehéroroszország–Kanada 1–4 (1–1, 0–1, 0–2)
Gólszerzők: Eberle (1:52) – 0–1, Sztyepanov (19:56, Kulakov, Kitarov) – 1–1, Skinner (30:27, Tavares) – 1–2, Tavares (45:18, Skinner, Schenn) – 1–3, Eberle (48:39, Phaneuf, Scalzo – ee.) –1–4