Meglepetés a nyitányon: oroszverés német módra

2011.04.29. 18:38
Meglepetéssel kezdődött a szlovákiai jégkorong-világbajnokság: a német válogatott a remeklő Dennis Endras kapus vezérletével 2–0-ra legyőzte a pozsonyi nyitó mérkőzésen Oroszországot.

(fotók: Action IMages)
Oroszországnak nagy falat volt Németország: a szbornaja elbukott első vb-meccsén (fotók: Action IMages)

Igazi csemegével kezdődött Szlovákiában a jégkorong-világbajnokság, hiszen a kipofozott pozsonyi Orange Arenában Németország és Oroszország feszült egymásnak, azaz megismétlődött a tavalyi vb egyik elődöntője: akkor Kölnben német vezetés után 2–1-re nyert a szbornaja.

A németek ezúttal is jól kezdtek, hiába áll az orosz nemzeti csapat egyénileg egyértelműen jobb erőkből, a feketemezesek az első harmadban meggyőzőbb játékot nyújtottak, többször is lőttek kapura.

VB-MENETREND - KATTINTSON A KÉPRE!

A vezetést ekkor még ugyan nem szerezte meg a német együttes, de a második játékrész elején ez is megtörtént. Constantin Braun cselezte be magát szépen a támadóharmad közepére, lövése kipattant Jevgenyij Nabokovról, ám Marcel Müller közelről bepasszírozta a szentpétervári kapuvédő alatt a pakkot. 1–0

A gól után Vjacseszlav Bikov válogatottja fokozta az iramot, a németek egyre többször szorultak saját kapujuk elé, a harmadik harmadban pedig már a levegőben lógott az orosz találat, de az előző vb MVP-je, Dennis Endras a legmelegebb helyzetekben is tartotta a németeket bravúros védéseivel.

Ilja Kovalcsukék a hajrában még előnybe is kerültek, ám nem tudtak élni a lehetőséggel, Patrick Reimer – akit épp kiállítottak korábban – pedig egy agilis korongszerzés után egyedül törhetett kapura, és fonákkal remekül emelt a kapuvas alá. Németország meglepetésre 2–0-ra legyőzte a nyitányon Oroszországot.

A B-csoportban az előzetesen némileg esélytelenebbnek tartott franciák a kalandos Kassára érkezés ellenére pariban voltak a svájciakkal, a brusztos mérkőzés a hosszabbításban dőlt csak el: négy a négy ellen Julien Vauclair találatával harcolták ki a győzelmet a helvétek (1–0).

MEGVERTÉK AZ OROSZOKAT A NÉMETEK
KOVALCSUK: TRAGÉDIA, HOGY KIKAPTUNK
JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (POZSONY)
Németország–Oroszország 2–0 (0–0, 1–0, 1–0)
Gólszerző: Greilinger (24:19, Braun) – 1–0, Reimer (57:53) – 2–0
Később: Szlovákia–Szlovénia (20.15)
B-CSOPORT (KASSA)
Svájc–Franciaország 1–0 (0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Gólszerző: Vauclair (61:46, Ruthemann) – 1–0
Később: Fehéroroszország–Kanada (20.15)
Endras a lehetetlen korongokat is jól verte szemmel, ő lett a mérkőzés legjobbja