Szlovákia 0–2-ről állt fel és győzött 4–2-re

2010.05.11. 22:58
A németországi jégkorong-vb esti mérkőzésein az A-csoportban Szlovákia 0–2-ről nyert 4–2-re Fehéroroszország ellen, míg, a C-csoportban Svédország kis híján elszórakozta háromgólos előnyét Franciaország ellen.

Szlovákia 0–2-ről fordított Fehéroroszország ellen (Fotó: Reuters)
Szlovákia 0–2-ről fordított Fehéroroszország ellen (Fotó: Reuters

FEHÉROROSZORSZÁG–SZLOVÁKIA

Fehéroroszország az első körben könnyedén nyert Kazahsztán ellen, míg a szlovákok szoros meccsen kikaptak az oroszoktól. Ezek után a szlovákoknak volt nagyobb veszítenivalójuk a két csapat mai meccsén, viszont ők voltak a fáradtabbak.

Ez a meccs elején látszott is, ugyanis a fehéroroszok már a 10. percben 2–0-ra vezettek, bár nem lehettek maradéktalanul elégedettek teljesítményükkel, ugyanis 11-szer lőttek kapura az első játékrészben. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat.

A szlovákok a második harmad elején az első emberelőnyükből gólt ütöttek Ivan Ciernik révén, majd még az első szünet előtt egyenlítettek is Milan Bartovic góljával.

A befejező harmadot is inkább a szlovákok irányították és újabb két taláálattal megfordították a meccset. A szlovákok vezére a kétgólos Bartovic volt.

SVÉDORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

A C-csoport első mai meccsén a csehek meglepetésre kikaptak a norvégoktól. A második találkozón érvényesült a papírforma, Svédország győzött Franciaország ellen, igaz 0–3 után a franciák szépítettek, és már az egyenlítésért támadhattak.

A svédek lassan lendültek bele a játékba, az első harmad elején egy emberelőnyös helyzetet is kihasználatlanul hagytak. Ennek ellenére az NHL-ben a Torontót erősítő Carl Gunnarsson az első játékrész hajrájában  vezetéshez juttatta az északiakat. Az asszisztot Linus Omark jegyezte, aki a második harmadban Johan Harjunak is gólpasszt adott.

A harmadik harmad elején már 3–0-ra vezettek a sokkal többet veszélyeztető svédek, ám a hajrában kiengedtek, a franciák két gólt is lőttek, de egyenlíteni már nem tudtak. Svédország két meccs után két győzelemmel vezeti a C-csoportot.

Az Oroszország–Kazahsztán és a Csehország–Norvégia mérkőzésről itt olvashat!

A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Fehéroroszország–Szlovákia 2–4 (2–0, 0–2, 0–2)
Gólszerzők: 4:29 Demagin (Stas – 1–0), 9:03 Kaluzsnyij (Stats – 2–0),  22:42 Ciernik (Lintner, e.e. – 1–2), 30:07 Bartovic (Panik – 2–2), 44:07 Zagrapan (Sekera e.e. –2–3), 59:06 Bartovic (Panik – 2–4)
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Svédország–Franciaország 3–2 (1–0, 2–0, 0–2)
Gólszerzők: 17:49 Gunnarsson ( Omark – 1–0), 22:34: J. Andersson (Nylander – 2–0), 27:44 J. Harju (Omark, Bäckmän – 3–0), 44:34 reille (3–1), 54:05 Tardif (Da Costa)