Szétlövés után maradt el a magyar feljutás

2009.12.19. 20:08
Izgalmas meccsen dőlt el a feljutás. Sajnos nem a mi javunkra (Fotó: Nagy Balázs)
Nagy-Britannia tornagyőzelmével ért véget a debreceni Főnix Csarnokban az U20-as divízió 2-es jégkorong-világbajnokság. A britek a mindent eldöntő, magyarok elleni rangadón 4-4-es hatvan percet, majd a hosszabbítást követően büntetőkkel győztek szombaton, s ezzel feljutottak a divízió 1-be.

A magyarok meccsét kora délután a spanyol–mexikói csata vezette fel. Az egész vb-n jó benyomást keltő, a bronzérmet megérdemelten megszerző spanyolok – a papírformának megfelelően – magabiztosan nyertek a lelkes, sokáig ellenálló mexikóiak ellen, a végeredmény 6–0 lett. A gólokat Vázquez (2), Munoz (2), Boronat és González ütötte, de bronzéremmel a nyakában a csapat minden tagja boldogan mosolyoghatott.

Jókedvűen érkezett a magyar drukkerhad is a Főnixbe, a mintegy 2500 szurkoló bízott benne, hogy a hazaiak legyőzik a briteket is, és feljutnak a magasabb osztályba: végül csalódniuk kellett.

A meccs első harmada rögtön drámaian alakult, mert bár Popovics Patrik góljával a magyarok a második percben vezetést szereztek, Nagy-Britannia Duggan, valamint Ben Davies – játékvezetői szempontból erősen vitatható – találatával fordított, így a második etap kezdetekor a britek álltak feljutásra. Kemény és kiegyenlített küzdelem folyt a jégen, méltó a világbajnokság döntő mérkőzéséhez.

A középső szakaszban sem hiányoztak a fordulatok: a fergeteges atmoszférát kihasználva Popovics második, valamint Somogyi Balázs első góljával a hazaiak jutottak előnyhöz, ám az angolszász együttes nem hagyta magát, és Ian Bowie duplájával visszavette a vezetést.

A harmadik harmadban folytatódott a végsőkig kiélezett küzdelem, a magyarok Nemes Benjamin révén egyenlítettek, jött a hosszabbítás, számtalan kimaradt helyzet, majd a szétlövés, amelyben a britek 2–1-re győztek – a magyarok közül Bartalis István és Popovics hibázott, Somogyi nem, kapunkban Rajna Miklós azonban csak egyszer tudott hárítani –, ezzel megnyerték a debreceni vb-t, és egy szinttel feljebb léptek.