Se matek, se remény: a Volán lemaradt a negyeddöntőről

2013.02.17. 19:39
Egy biztató harmad után két visszafogottabb jött, majd fehérvári vereség (Fotó: Tumbász Hédi)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának nyolcadik fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 otthon kapott ki egy góllal a Salzburgtól, így ezzel a vereséggel biztossá vált, hogy az előző idényben negyeddöntős Volán nem jut be a playoffba.

1. harmad

Még ki sem mondták a felek gyakorlatilag az „Éljen, éljen-t", máris egygólos hátrányban voltak a hazaiak – Yorick Treille a 45. mp-ben talált be Rajna Miklósnak, egy buli után feledkeztek meg róla –, szerencsére nem sokáig. A 3. percben Benk András egy kontraakcióban a második hullámban érkezve tette be a Bernd Brücklerről lecsorgó pakkot – Magosi Bálint szúrta rá – a salzburgi kapuba. Kezdeményezőbb játékot mutatott a Volán, amely sokszor az ellenfél kapujánál kezdte a letámadást. Sofron István előtt így adódott lehetőség a semmiből, de éles volt a szög, a helyzetből nem lett gól. Intenzív volt a mérkőzés, a Salzburg fokozatosan növelte a tempót, és már érett a vendégek második gólja, amikor a beszorított fehérváriak szerencsés találatot szereztek. A 14. percben Mihály Árpád centerezését védője szorításában Vas Márton tolta rá kapásból, Brückler hanyatt feküdt a jégre, de olyan pechesen, hogy közben saját kapujába ütötte a korongot, amely alig haladt át a gólvonalon. Salzburgi emberhátrányban azonban jóvátette hibáját: Harlan Pratt közeli kapáslöketét szedte ki a bal felsőből (2–1).

2. harmad

A második játékrész annyiban hasonlított az elsőhöz, hogy gyors vendéggóllal indult. A Salzburg azonnal (le)támadólag lépett fel, a 23. percben egy korongszerzés után Andreas Kristler tört be a fehérvári harmadba, majd nagy gólt akasztott a bal felsőbe. A parázs múltnak nyoma sem volt a jégen, sportszerű küzdelem zajlott, ami azért nem jellemző egy Volán–Salzburg csatára. Szíve és lelke vitte előre a Volánt, de ez önmagában nem sok hatékonysággal párosult a rendszerben is dolgozó vendégekkel szemben. Utóbbiak aztán a 37. percben megérdemelten jutottak ismét vezetéshez: az őrizetlenül hagyott Dominique Heinrich közelről lőtt a rövidbe. A végére maradt egy fehérvári kapuvas, az eredmény azonban nem változott (2–3).

3. harmad

Erőlködés jellemezte a harmadik felvonást. Ment becsülettel, leginkább már csak a szurkolói szimpátiáért küzdött a Volán, de semmi sem sikerült a házigazdáknak. A rutinos vendégek pedig előnyük birtokában annyit adtak ki magukból, amennyire szükség volt. A salzburgiakban volt annyi, hogy a legjobb védekezés a támadás jelszóval leginkább a hazai térfélre korlátozták a játékot, de ezzel aztán többnyire meg is elégedtek. Sokkal többet, előnyüket mindenáron már nem akarták növelni, megelégedtek a fór tartásával, amelyet az utolsó percben is sikerrel őriztek meg, amikor beszorultak a harmadukba a hat mezőnyjátékost csatasorba állító házigazdákkal szemben (2–3).

A MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉSEK

JÉGKORONG, EBEL, KÖZÉPSZAKASZ, 8. FORDULÓ, ALSÓHÁZ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 2–3 (2–1, 0–2, 0–0)

Székesfehérvár, 2850 néző. V: Fussi, Smetana, Hofstätter, Smeibidlo (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: Rajna – Sille, Orbán, BENK, Bailey, Magosi – Pratt, Durco, Banham, SIKORCIN, F. Novák – Horváth A., Hetényi P., Sofron, Vas M., Metcalfe – Tokaji, Hajós, Mihály Á.
SALZBURG: BRÜCKLER – Glenn, Trattnig, Regier, Cullen, Obrist – Welser, LYNCH, T. RAFFL, Duncan, Pöck – Richmond, Pallestrang, KRISTLER, Schremp, DI BENEDETTO – Davison, Heinrich, Komarek, Bischofberger, Treille
Gólok: 0:45: Treille (Richmond, T. Raffl, 0–1). 2:37: Benk (Bailey, Magosi, 1–1). 13:43: Vas M. (Mihály Á., 2–1). 22:25: Kristler (Obrist, 2–2). 36:12: Heinrich (Bischofberger, Glenn, 2–3)
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Jan Neliba: – Nehéz mit mondani egy ilyen találkozó után. A rossz helyzetkihasználásunk, a sok kihagyott lehetőség ismételten megbosszulta magát. Ez a legfőbb oka annak, hogy nem tudtunk nyerni. Leginkább abban látom a vereség okát, hogy nem mindegyik játékos koncentrált kellőképpen, voltak kihagyásaink, és ilyen körülmények mellett nehéz fordítani egy olyan erős ellenféllel szemben, mint a Salzburg.
Pierre Pagé: – Nagyon hosszú utazás után voltunk, ráadásul négy idegenbeli mérkőzést játszottunk hét nap alatt, ami kicsit szokatlan volt. Szerettük volna minél sikeresebben lezárni ezt a szériát. Nem játszottunk rosszul, annak ellenére, hogy voltak gyengébb periódusaink is, uraltuk a találkozót, és fiatal játékosaink fontos góljaival a magunk javára tudtuk fordítani a meccset. Mindig öröm, ha mások is kiveszik a sikerből a részüket, nem csak a megszokott arcok.
FELSŐHÁZ
Medvescak Zagreb–Graz 3–2 (2–0, 1–0, 0–2), Villach–Klagenfurt 4–3 – szétlövéssel (1–1, 0–0, 2–2, 0–0, 1–0), Linz–Vienna 4–1 (1–0, 1–1, 2–0)
ALSÓHÁZ
Olimpija Ljubljana–Znojmo 1–2 (1–0, 0–2, 0–-0), Innsbruck–Dornbirn 3–4 (1–0, 0–2, 2–2)