Remek hajrá, megvan a Fehérvár első győzelme!

2013.01.25. 21:39
Fehérvári öröm (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár idegenben 4–1-re legyőzte az Innsbruckot az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) középszakaszának második fordulójában. A Volán először győzött az alsóházi rájátszás során.

A kiállításokkal jócskán megspékelt első harmadban nem született gól, ami tekintve, hogy a kétperces büntetésekből a Volán kapott többet (4–3), nem is volt olyan nagy baj.

A második harmadban a fehérváriak veszélyesebben korongoztak, és bár egy emberfórt kihasználatlanul hagytak, a játékrész derekán Vas Márton – a Sofron Istvánnal futtatott kettő egyezés végén – megszerezte a vezetést a fehérváriaknak (0–1).

Nem sokáig tartott azonban az előny, a 36. percben Magosi Bálint kiállításából büntettek az osztrákok: a kapu mögött partizánkodó Aaron Fox a magyar kapus, Adam Munro lábvédőit is felhasználta a pakk hálóba juttatásához (1–1).

Az utolsó harmad kezdetén egy gyors akció végén a Sofron, Kovács Csaba, Vas Márton trió ismét összehozott egy gólt – most Kovács talált be (1–2) –, és ez megadta az alaphangot a folytatáshoz.

S bár a fehérváriak egyszer túl korán ünnepeltek – Filip Novak találatát a kapu elmozdulása miatt nem adta meg a játékvezető –, a periódus 12. percében Magosi egy kipattanóból bevágta a harmadik gólt is (1–3).

A magyar csapatot Tokaji Viktor tízperces büntetése sem hozta zavarba, sőt egy innsbrucki védelmi megingást kihasználva Sofron István beütötte a negyedik gólt is (1–4).

A megelőző kilenc mérkőzéséből hetet elveszítő Volán először győzött a középszakaszbeli rájátszásban – mint ismert, a hat alsóházi csapatból négyet meg kell előznie ahhoz, hogy bejusson a nyolccsapatos rájátszásba.

VÉGRE BÁTRAN HOKIZOTT A VOLÁN

JÉGKORONG, EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, 2. FORDULÓ
TWK INNSBRUCK (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 1–4 (0–0, 1–1, 0–3)
Innsbruck, 1800 néző. Vezette: Graber, Kellner, Dreier, Ettlmayr (mind osztrák)
INNSBRUCK: Machreich – Insana, Pittl, Höller, Bartlett, B. Schennach – Manavian, Switzer, Mössmer, F. Lemieux, Echtler – Stern, Pedevilla, McGregor, Fox, Hörtnagl – Lindner, Steinacher, Steiner, V. Schennach
FEHÉRVÁR: MUNRO – Sille, Orbán, Mihály Á., Bailey, MAGOSI B. – Pratt, Durco, Banham, Sikorcin, Benk – Horváth A., Hetényi P., SOFRON, VAS M., KOVÁCS CS. – Pozsgai, Tokaji, Németh A., Metcalfe, F. Novák
Gólok: 29:43: Vas M. (Sofron, Kovács Cs., 0–1). 35:04: Fox (Insana, Pittl – emberelőny, 1–1). 42:21: Kovács Cs. (Vas M., Sofron, 1–2). 51:01: Magosi B. (Mihály Á., Bailey, 1–3). 56:17: Sofron (Kovács Cs., Vas M., 1–4)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Tokaji)
További eredmények: Dornbirn–Znojmo 1–7, Ljubljana–Salzburg 4–2
A felsőház eredményei: Linz–Villach 4–3, Vienna–Graz 2–0, Zagreb–Klagenfurt 5–4