Ötösre tudta a leckét a Fehérvár: remek siker a Klagenfurt ellen

2011.11.06. 20:09
Jól zárták a hetet: a Fehérvár öt góllal küldte haza a Klagenfurtot (Fotó: Fuszek Gábor)
Ismét öt gólt ütve győzött a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL-ben: a székesfehérváriak egy, a hajráig kiélezett mérkőzést nyertek meg 5–2-re a Klagenfurt ellen.

Ötössel készült mindkét csapat a fehérvári mérkőzésre, csak épp ellentétes előjellel: míg a Volán 5–2-re nyert Ljubljanában, a KAC Bécsben 5–1-es vereséget szenvedett – a klagenfurtiaknak volt min javítani.

Kiegyenlített első percek után egy Ryan-lövés hozta rá a frászt a vendégekre, majd a Fehérvár kettős emberelőnybe került, és ki is használta azt a 8. minutumban. Ladányi Balázs készített elő, keresztbe passzolt korongját a hosszú saroknál Johansson várta, és a center közelről nem is hibázott.

Az első harmadban már csak helyzetek voltak itt is, ott is, gól nem esett, nem úgy a folytatásban: a 22. percben Siklenka lőtt kapura, Munróról kijött a korong, pont Jordan Morrison elé, aki nem hibázta el a kipattanót.

Ez volt a jeladás, felpörgött mindkét csapat: egy Ladányi-Sofron akció után nagy mázlival úszták meg az újabb kapott gólt a vendégek, majd a 24. percben már nem volt menekvés, egy gyors akció után Kovács Csaba szerzett ismét vezetést a Fehérvárnak. Sajnos a KAC-nak is volt válasza, a 28. percben a vendégek kapitánya, Christoph Brandner zúzta a fehérvári kapuba a korongot.

A nagyon belelendülő Klagenfurt a gólt követően nyomás alá tudta helyezni a hazai kaput, de eredménytelenül – és miközben a KAC a vezetés megszerzéséért hajtott, kapott egyet, a 37. percben Sofron István szerezte meg harmadszor is az előnyt a Volánnak.

A záró harmadban a KAC próbálkozott rendületlenül, de nem tudta Munrót megadásra késztetni, míg a Fehérvár gyors ellencsapásai nagyon veszélyesei voltak: Ryan emberhátrányos megugrással büntetőt harcolt ki, de gyengén hajtotta azt végre – kimaradt a nagy lehetőség a kétgólos előny megszerzésére!

A Volán több jó lehetőséget is kihagyott, míg Munrónak egy Koch-lövésnél kellett nagyot fognia, hogy aztán a végén döntsön a magyar csapat: a kitámadó vendégeknek Palkovics egy percen belül kétszer (egyszer üres kapura) köszönt be – 5–2-es, remek Fehérvár-sikert ünnepelhetett a közönség! Palkovics ráadásul megszerezte 100. EBEL-es gólját is – fontos duplával lett „százados”.

JÉGKORONG, EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV19–KLAGENFURT AC 5–2 (1–0, 2–2, 2–0)
Székesfehérvár, 3490 néző. Vezette: Kellner, Veit, Hollenstein, Sporer (mindegyik osztrák)
FEHÉRVÁR: MUNRO – Pratt, DaCosta, PALKOVICS, JOHANSSON, RYAN – Horváth A., Tokaji, SOFRON, Vas M., Ladányi – Sille, Durco, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Láda B., Benk, Nagy G., Magosi B.
KLAGENFURT: Swette – Furey, Ratz, BRANDNER, MORRISON, Lammers – Siklenka, Reichel, Hager, Koch, Kalt – Kirisits, Isopp, S. Geier, Herburger, M. Geier – Fechtig, Schellander, Hundertpfund, Pirmann
Gólok: 7:23: Johansson (Ladányi, DaCosta, 1–0 – kettős emberelőnyből). 21:14: Morrison (Lammers, Siklenka, 1–1). 23:57: Kovács Cs. (Mihály Á., Sikorcin, 2–1). 27:40: Brandner (Morrison, Ratz, 2–2). 36:57: Sofron (Vas M., Ladányi, 3–2). 58:25: Palkovics (Johansson, Ryan – emberelőny, 4–2). 59:04: Palkovics (Ryan, Johansson – üres kapu, 5–2)
Kiállítások: 10, ill. 14 perc+10 perc fegyelmi (Siklenka)
Kevin Primeau: – Nagyon kemény mérkőzés volt, a végeredmény csalóka. Tényleg mindenki jól játszott, talán ez volt a legjobb hazai meccsünk idén. Nagyon jó a csapategység, együtt vannak a srácok. Nem feltétlenül örülök, hogy majdnem két hétig nem játszunk meccset. Van, akinek jót tesz a pihenő, van akinek nem feltétlenül kellene. Nincs mit tenni.
Emanuel Viveiros: – Ezúttal jobban játszott az ellenfél, nekünk nem volt szerencsénk, és egy kicsit sok kiállítást fújtak ellenünk.

További eredmények: Ljubljana–Salzburg 3–2 – hosszabbítás után, Zagreb–Villach 7–1, Jesenice–Vienna 3–2, Znojmo–Graz 0–3. Szabadnapos: Linz

1. Linz 18 11 4 1 2 71–51 31
2. Ljubljana 18 8 3 2 5 51–42 24
3. Klagenfurt 17 11 1 5 62–47 23
4. FEHÉRVÁR 19 8 2 2 7 62–58 22
5. Salzburg 18 8 2 2 6 60–62 22
6. Zagreb 18 7 2 2 7 62–52 20
7. Vienna 19 5 3 3 8 68–68 19
8. Graz 18 6 2 10 52–62 16