Nyolc vereség után győzött a Volán

2011.01.16. 20:16
Jobb Dávid (balról a második) első gólját szerezte a szezonban (Fotó: Szabó Miklós)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 39. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 a horvát Medvascak Zagrebet fogadta és győzte le hatalmas küzdelemben 5–3-ra.

Nehéz feladat várt a nyolc mérkőzés óra nyeretlen Sapa Fehérvár AV 19-re: Ladányiék vasárnapi ellenfele, a horvát Medvescak Zagreb ugyanis megtáltosodott Ted Sator menesztése óta, legutóbbi hat mérkőzéséből ötöt megnyert.

A Zágrábba ráadásul visszatért a korábban elküldött Thomas Guidarelli, igaz két csatár is hiányzott, Joel Prpic eltiltás, Jonathan Filewich sérülés miatt nem léphetett jégre. A Volán kerete viszont majdnem teljes volt, Benk András és Vaszjunyin Artyom is visszatért, Holéczy Rogernek pedig a következő meccsen térhet majd vissza a jégre. Két fiatal játékos, Hegyi Ádám és Maklári Erik pedig a farmcsapatot segítette a Miskolc elleni Magyar Kupa-mérkőzésen.

Hazai helyzetekkel indult a mérkőzés, előbb Mihály Árpád majd Palkovics Krisztián előtt is nagy lehetőség adódott, ezek azonban kimaradtak. Nem úgy, mint Ladányi Balázs próbálkozása, aki éles szögből talált a kapuba, megszerezve a vezetést a Fehérvárnak. 1–0

A Zágrábnak még az első harmad vége előtt sikerült kiegyenlítenie, a Tokaji Viktor kiállítása miatti emberelőnyt Wacey Rabbit váltotta gólra, 1–1-es állásnál vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második harmadban Hetényi mozdult ki a kapujából, de sajnos nem sikerült Frank Banham elől tisztáznia, és bár nem találta el jól a korongot, Christopher Powers lövése a vasról a kapuban kötött ki. 1–2

Vas Márton ugyan egy kipattanó korongot belőve egyenlített (2–2), mégsem örülhettek sokáig a Volán szurkolói, egy perccel a magyar gól után Ryan Kinasevich lövése talált utat Hetényi Zoltán kapujába. 2–3

Rengeteg Volán-lehetőség maradt kihasználatlanul, Mihály ziccere után Vas Márton lőtt vasat, a harmad vége előtt a Fehérvár első emberelőnyét – tizenhárom másodperc alatt – Palkovics Krisztián váltotta gólra, ismét döntetlenre alakítva az állást. 3–3

A harmadik harmadban próbált belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba a Volán, hiszen mindenképpen rendes játékidőben kellett győzni ahhoz, hogy maradjon némi esély a rájátszásba kerülésre. Jobb Dávid első gólját és egyben első pontját szerezte a szezonban, a kapu előtt ért bele egy távoli lövésbe. 4–3 Aztán viszont Sofron István kiállítása miatt öt perc emberhátrány várt Kevin Primeau együttesére – nehéznek ígérkezett a hajrá.

A Volán remekül védekezett, Hetényi hatalmasakat hárított, és miután kiegészült a csapat, Vas Márton megszerezte második gólját a mérkőzésen, ezzel 2010. december 26. után először győzött a fehérvári együttes, és az 5–3-as győzelemnek köszönhetően maradt még némi esélye bejutni a rájátszásba.

EBEL
39. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–MEDVESCAK ZAGREB 5–3 (1–1, 2–2, 2–0)
Székesfehérvár, 2700 néző, Vezette: Altersberger, Hofstätter, Podlesnik (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Horváth A., Tokaji, Sofron, VAS M., LADÁNYI – Kranjc, Ackeström, PALKOVICS, Johansson, Mihály Á. – Durco, Orbán, Benk, Fekete D., Kovács Cs. – JOBB, Nagy G., Vaszjunyin, Vezetőedző: Kevin Primeau
ZAGREB: Kristan – Sandrock, MacAulay, BANHAM, Rabbitt, Powers – Brumercik, Letang, MacLean, Day, Kanaet – Gazdic, Sertich, Hecimovic, GUIDARELLI, Kinasewich – Blagus, Vezetőedző: Doug Bradley
Gólok: 10:21: Ladányi (Vas M., Vaszjunyin, 1–0). 19:02: Rabbitt (MacAulay, Banham – emberelőny, 1–1). 25:31: Guidarelli (Banham, Rabbitt, 1–2). 32:00: Vas M. (Palkovics, Tokaji, 2–2). 33:13: Kinasewich (Sandrock, Guidarelli, 2–3). 38:56: Palkovics (Johansson, Horváth A. – ee., 3–3). 51:35: Jobb (Kovács Cs., Fekete D., 4–3). 59:22: Vas M. (Ackeström, Ladányi, 5–3)
Kiállítások: 11 perc+végleges fegyelmi, ill. 6 perc
Kevin Primeau: Nagyon hasonlóan indult a mérkőzés, mint a korábbi találkozóink, most is rengeteg helyzetünk volt, és nehezen jöttek a gólok. Örülök annak, hogy végül a fiúk erőfeszítései eredményesek voltak, ez lélektanilag is rettentően fontos momentum. A játék képe alapján megérdemeltük a győzelmet.
Doug Bradley: Sok korcsolyázással tarkított jó mérkőzés volt, szép gólokat szereztünk, de sajnos nem védekeztünk valami jól, balszerencsénk is volt. Úgy vélem a hazai csapat jobban játszott. Döntőnek bizonyult a végeredmény szempontjából, hogy nem tudtunk élni az ötperces emberelőnnyel, így megérdemelten győzött a Volán.
További eredmények: Jesenice–Villach 3–4, Klagenfurt–Ljubljana 3–0, Vienna–Graz 4–1. A Salzburg–Linz meccset február 1-jén játsszák.
1. Klagenfurt 39 21 5 4 9 141–113 56
2. Villach 39 21 3 2 13 143–120 50
3. Vienna 39 18 5 3 13 150–120 49
4. Salzburg 37 18 5 2 12 152–124 48
5. Graz 39 17 2 3 17 116–116 41
6. Ljubljana 38 15 3 3 17 121–141 39
7. Linz 38 12 5 5 16   99–111 39
8. Zagreb 39 12 5 4 18 125–121 38