Mol Liga: nyolcszor köszöntek be a Miskolci Jegesmedvék

2015.01.03. 21:40
A miskolciak alaposan megverték a csíkszeredaiakat (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga szombati játéknapján a Dab.Docler óriási csatában, szétlövés után 5–4-re legyőzte a kétszer is két góllal vezető ASC Corona Brasov csapatát. A gólok számában minimálisan, izgalomban maximálisan elmaradó második összecsapáson a Miskolci Jegesmedvék 8–0-ra kiütötték a sereghajtó Csíkszeredát, így átvették a vezetést.

A 33. percig aligha gondolták a dunaújvárosiak, hogy már a pontszerzéshez is hatalmasat kell küzdeniük, bár Nathan Martin első harmad derekán szerzett találatával csak 1–0-ra vezettek. Majd négy perccel később már kétgólos hátrányban voltak, Zsók Levente, Nagy Csaba és Molnár Zsolt is bevette Janis Kalnins kapuját (1–3)!

A harmadik felvonás elején villámgyorsan szépített Pozsgai Tamás, de Mihály Árpád a 48. percre visszaállította a közte kettőt (2–4). A hajrában azonban nagy küzdöttek az újvárosiak, és előbb Hüffner Adrián, majd Azari Zsolt is betalált a brassói kapuba, hosszabbításra mentve a meccset (4–4).

A ráadásban nem született újabb gól, jöhetett a szétlövés, amelyet Somogyi Balázs lövésével megnyertek az újvárosiak (5–4).

És akkor itt most emlékezzünk meg a gyönyörű DAB-keretről: az előző idény utolsó meccsét, december 30-án, az Újpest ellen kétgólos hátrányból, szétlövéssel, Somogyi Balázs találatával nyerték meg...

A csapattal kapcsolatos hír, hogy elmarad a Fradi elleni meccs. Az okról bővebben itt!

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–CSÍKSZEREDA

A nap másik mérkőzésén a Miskolci Jegesmedvék alaposan kitömték a sereghajtót. A házigazda Hajós Roland góljával már a 3. perc elején megszerezték a vezetést, az előnyt pedig a 7. percben megdupláztak. A harmad végére eldőlni látszott a mérkőzés, majd a második felvonás közepén pedig két újabb találattal ezt múlt időbe rakhattuk (5–0).

Még a második harmadban Tyler Metcalfe már a hatodik hazai találatot szerezte meg, a záró felvonásban pedig Gőz Balázs és Keegan Dansereau is eredményes volt (8–0).

MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
DAB.DOCLER–CORONA BRASOV 5–4 (1–0, 0–3, 3–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel

Dunaújváros, 800 néző. V: Kincses, Halassy, Somos, Kiss-Király
DAB: Kalnins – Hrudi G., MARTINE 1, GALANISZ, AZARI 1 (1), Szappanos (2) – POZSGAI 1 (1), Hüffner 1 (1), Eskelinen, Gröschl, SOMOGYI 1 – Nagy R., Mestyán (1), Peterdi, Papp V., Szepessy M. – Erdélyi, Léránt, Magosi E., Kovács V. L. Edző: Donald MacLean
BRASOV: Polc – Filip, Obsut (1), Fodor, Saluga, Klouda – János, Hietamaki, MOLNÁR ZS. 1 (2), MIHÁLY Á. 1 (1), Virág Cs. (1) – Imecs, NAGY CS. 1 (1), Antal Zs., Petres (1), Zsók 1 – Bálint, Márton, Mátyás. Edző: Jerry Bjorn Andersson
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Donald MacLean:
– Nagyon örülök, hogy ilyen mélyről vissza tudtunk jönni, és ez a harmadik harmadban mutatott játékunknak köszönhető. A második harmadban nagyon rosszul játszottunk, de szerencsére a végére az emberelőnyöket ki tudtuk használni. Nagyon fontos, hogy kétgólos hátrányból is fel tudott állni a csapat.
Jerry Andersson: – Egy megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből, kétgólos vezetésünk tudatában túlságosan visszaálltunk, és ez megbosszulta magát. A gólokat egyéni hibákból kaptuk, de a helyzetkihasználással is adódtak problémáink.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HSC CSÍKSZEREDA 8–0 (3–0, 3–0, 2–0)
Miskolc, 1200
néző. V: Haszonits, Német M., Kormos, Székely
MISKOLC:
Duschek – Dudas, Boyle, BECZE 2, Cohen (1), METCALFE (1) – SAGERT 1 (3), Gőz 1 (1), Hajós 1 (1), TÓTH A. (3), DANSEREAU 2 (1) – Láda B., Dósa, Miskolczi, Nagy K. (1), Popovics 1 – Vojtko, Rito, Fliszár (1), Szilágyi, Roczanov. Edző: Majoross Gergely
CSÍKSZEREDA: Raitums – Spady, Salló, Satek, Molnár Zs., Heffernan – Papp Sz., Bors H., Tranca, Mihály E., Bíró M. – Gecse, Nagy I., Farkas T., Bíró O., Molnár Z. – Geréb, Rokaly. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Majoross Gergely:
– Végig uraltuk a játékot, sokkal keményebben dolgoztunk, mint az ellenfél. Rengeteg helyzetet teremtettünk, ezek jó részét kihasználtuk, így ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.
Christer Dreberg: – Nagyon sok problémával küzdöttünk a találkozón. Rosszul játszottunk, míg az ellenfelünk eredményesen, így ennek csak ez lehetett a vége.

1. Miskolci Jegesmedvék 31 17 6 2 6 127–61 +66 65
2. HC Nové Zámky 31 17 5 2 7 134–98 +36 63
3. Dab.Docler 31 18 4 1 8 109–85 +24 63
4. ASC Corona Brasov 30 15 2 8 5 106–86 +20 57
5. Debreceni HK 30 12 2 3 13 99–102 –3 43
6. UTE 30 8 1 4 17 83–138 –55 30
7. Ferencvárosi TC 31 7 2 3 19 78–110 –32 28
8. HSC Csíkszereda 30 2 4 3 21 70–126 –56 17