Mol Liga: a címvédő nyolcat vágott, az Újváros szétlövésben nyert

2014.12.30. 20:36
A jégkorong Mol Liga keddi játéknapján a címvédő HC Nové Zámky 8–0-ra kiütötte a Debreceni HK-t, a Dab.Docler pedig szétlövésben nyert az Újpest vendégeként.

Aligha gondolták Érsekújváron egy harmadnyi játék után, hogy alaposan kitömik a debrecenieket, hiszen az első szünetben még gól nélküli állást mutatott az eredményjelző. A második felvonásban azonban alaposan belelendültek a hazaiak, Martin Frolík és Juraj Faith pedig gólpárbajt vívott egymással. Végül mindketten háromig jutottak, mellettük pedig a hat találatot hozó középső harmadban Martin Dubec és Róbert Brandis is eredményes volt, így 8–0-ra nyert a HC Nové Zámky.

Az újpestiek viszont alaposan megnehezítették a dunaújvárosiak helyzetét, és a 45. percben már két góllal is vezettek (2–0), de Galanisz Nikandroszék az 50. percre egyenlítettek. A hosszabbítás nem hozott újabb találatot, így szétlövésre került sor, amelyet Somogyi Balázs lövésével a vendégek nyertek meg (2–3).