Mol Liga: őrület és FTC-siker Újvárosban; kiállításözön Miskolcon

2013.10.13. 20:52
A gólok és a kiállítások is valósággal zuhogtak a férfi jégkorong MOL Ligában: a Ferencváros őrületes mérkőzésen győzött 7–5-re Dunaújvárosban, a Brassó 9–2-es csapást mért az Újpestre, a Miskolc pedig egy majd' 200 perc kiállítást hozó meccsen győzte le 6–5-re a HC Nové Zámky csapatát.

A Ferencváros hatalmas meglepetést okozott a DAB. Docler otthonában, pedig nem úgy kezdődött a meccs, hogy az újvárosiakat itt bármi meglepetés éri... Kiss Ákos és Galanisz Nikandrosz a 9., illetve a 10. percben talált be, de dupla csapásra dupla ellencsapás volt a válasz: Fodor Csanád szépítése után 18 másodperccel Antti Ojanen egyenlített, az első harmadot 2–2-vel zárták a felek.

Berta Ákos emberhátrányos góljával a második harmad elején a Fradi átvette a vezetést, majd Horváth Dávid és Vaszjunyin Artyom gólja után a 33. percben már 2–5 állt az eredményjelzőn! Az öt, zsinórban érkezett Fradi-gólra hárommal feleltek az Acélbikák, Heinrich Jabornik és Azari Zsolt egyenlő létszámból, Peterdi Imre (a kettő közé ékelődve) emberelőnyből lőtt gólt – 2–0-ról 2–5, 2–5-ről 5–5! A vége a Ferencvárosé volt: Horváth Dávid a 44. percben fórból megszerezte második gólját is, kevesebb, mint hét perccel a vége előtt pedig Pál Zoltán eldöntötte a meccset, 5–7 a vége.

A másik két mérkőzésen is nyitva maradt a gólcsap: a Corona Brasov Brassóban 9–2-es csapást mért az Újpestre (kevéssé vigasztalja a lilákat, hogy a 6. percben 2–1-re még ők vezettek), a Miskolci Jegesmedvék pedig kiélezett csatát (néha szó szerint...) vívott az Érsekújvárral.

A Miskolc 1–0-ra, 3–2-re és 4–3-ra, az Érsekújvár 2–1-re és 5–4-re vezetett, de egyik csapat sem tudott kettővel ellépni, és minden gólra jött felelet. Juraj Faith 53. percben esett gólja és az 5–5 után jöhetett a hosszabbítás. A csapatok közben a „melléktevékenységekkel" is elfoglalták magukat, és mindent megtettek azért, hogy megdöntsék a liga kiállításrekordját: Láda Balázs és Patrik Korytko végleges fegyelmivel, Andrej Sucharda végleges kiállítással „repült", a bírók nem győzték könyvelni a büntetésözönt, végül 187 percnél álltak meg (73–114 a „végeredmény”). A Miskolc végül kettős emberfórban, Vladimir Dubek góljával megnyerte az összecsapást.

MOL LIGA, ALAPSZAKASZ

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 6–5 (1–1, 2–2, 2–2, 1–0) – h. u.
Miskolc, 900 néző. V: Gangel, Haszonits, Székely, Sipos
MISKOLC: Gyenes – Láda B., Boyle – Miskolczi, Popovics, Ritó – Vojtkó, Hegyi Á. – TÓTH A. 1 (1), Dubek 1, Hajós (1) – DEBRUYN (3), Budai R. – METCALFE 1 (2), KNOX 1 (1), FAITH 2 (1) – Szilágyi, Orosz, Roczanov, Rafaj. Mb. edző: Mayer Péter
NOVÉ ZÁMKY: Krajcovic – Siska, Kowalczyk (1) – Florik, PODSTAVEK 1 (1), DUBEC 1 – Hrudík, A. Sucharda – Caládi 1, M. Stefanka, Weissmann – Pavesic (1), Zajac – O. Stefanka (1), Púchovsky (1), KORYTKO 2 – Uhnák, Ruzicka. Edző: Ladislav Lubina
Kiállítások: 23 perc+3x10 perc fegyelmi (Boyle, Knox, DeBruyn)+végleges fegyelmi (Láda B.), ill. 39 perc+3x10 perc fegyelmi (Zajac, Uhnák, Pavesic)+végleges fegyelmi (Korytko)+végleges kiállítás (A. Sucharda)
Mayer Péter: – Érdekes meccs volt, amely „szép darabja" az eddigi kollekciónak... Elképesztő események történtek a jégen, de a végén szereztünk két értékes pontot.
Ladislav Lubina: – Szégyen, ami történt.

C. 2010 BRASOV (romániai)–ÚJPEST 9–2 (4–2, 3–0, 2–0)
Brassó, 1100 néző. V: Csomortáni (romániai), Iliescu, Butucel (mindkettő román), Csata (romániai)
BRASOV: Fülöp (Béres) – WEHRS 1 (2), Nagy Cs. (1) – Petres 1 (3), Antal Zs., Gliga 1 – Piszarenko (1), János – Péter R. 1, Saluga (1), Bonar 1 (2) – Mastaleriu, HIETAMäKI (3) – Molnár Zsolt 1 (1), Zsók 1, VIRÁG CSANÁD 2 (1) – Oprea, Márton – Dumitru, Bálint Zs. Edző: Kjell G. Lindqvist
ÚJPEST: Hajek (Pleszkán) – Vecaj, Maklári (1) – Kovács V., Sweeney (1), Pichler 1 – Horváth A., Dorner – Reiter, Farkas L., Papp Cs. – Grigors, Sommer – Virág Csaba, Fekti Á., Coleman 1 – Zalavári, Nagy P. – Jankovics, Dömötör. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 20, ill. 18 perc

DAB DOCLER–FERENCVÁROS BP.-ESMTK 5–7 (2–2, 2–3, 1–2)
Dunaújváros, 750 néző. V: Mayer G., Halassy, Ozsváth, Abonyi
DAB: Kalnins – JABORNIK 1 (1), Huba – Ladányi, Gröschl (1), Peterdi 1 – Lindgren, Hüffner – Somogyi, Galanisz 1, Szappanos – Tőkési, Szabados – Azari 1, Papp V., KISS Á. 1 (2) – Hegyi Á. Z., Virág T. (1). Edző: Stephan Lundh
FERENCVÁROS BP.-ESMTK: MERAVY – Géczi, ÖLANDER – Potila (1), Dancsfalvi, Berta 1 – Lindquist, Mestyán – PÁL Z. 1 (1), Fodor Cs. 1 (1), VASZJUNYIN 1 (1) – Lencsés, Wéber – OJANEN 1 (1), Sijka (2), HORVÁTH D. 2 – Nagy L. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Stephan Lundh: – Minden meccset szeretnénk megnyerni, ez most is így volt. Nem tartalékoltunk, a sok sérült és betegség miatt ez volt a legjobb csapatunk. Sajnos a meccs az első harmadban ment el, amikor a Fradi két buta góllal egyenlíteni tudott, ezután már nem játszottunk jól.
Dobos Tamás: – Nehéz meccs volt, többször visszaadtuk az esélyt a hazaiaknak, de mindvégig taktikusan és jól játszottunk. Szerencsére a végén ki tudtuk pörgetni az órát, habár a rengeteg kiállítás miatt az utolsó pillanatig nyitott volt a meccs. Minden játékosom hozzátette a magáét a győzelemhez!

1. Dab.Docler 15 9 2 4 61–35 +26 31
2. HC Nové Zámky 13 8 3 2 53–43 +10 27
3. ASC Corona Brasov 14 7 3 4 52–43 +9 24
4. HSC Csíkszereda 14 6 2 1 5 43–42 +1 23
5. Miskolci Jegesmedvék 13 4 5 4 46–37 +9 22
6. Ferencváros Budapest ESMTK 14 5 1 2 6 54–53 +1 19
7. UTE 15 1 14 17–73 –56 1