Mol Liga: nem sokon múlt az FTC-bravúr Érsekújváron

2013.10.18. 20:56
A Ferencváros kis híján meglepte a Mol Liga 2. helyén álló érsekújváriakat a bajnokság pénteki játéknapján, a rendes játékidő ugyanis 4–4-gyel zárult Szlovákiában, és a hazaiak csak a hosszabbításban harcolták ki a győzelmet.

Az FTC hozta szokásos jó kezdését, Dancsfalvi Norbert góljával más 24 másodperc után vezetett. Erre az első harmadban három érsekújvári válasz érkezett, és úgy tűnt, el is dőlt a meccs. Csakhogy az FTC a második 20 perc elején nem egy, nem kettő, hanem három góllal választolt négy perc alatt, és visszavette a vezetést.

A Nové Zámky Erik Caladi góljával egyenlített, majd a gól nélküli harmadik húsz perc után jött a hosszabbítás. Nem tartott sokáig, 28 másodperc elteltével Martin Král megszerezte a győzelemről döntő találatot.

Miskolcon a Jegesmedvék két harmad után 7–0-ra vezettek, teljesen simának tűnt a mérkőzés, hiszen az újpestiek az 52. percig még csak kiállítást sem szedtek össze. Farkas Lőrinc révén szépítettek, de a vége nagyon csúnya lett, megszaporodtak a durvaságok, és az utolsó percekben az 5, 10 és 20 perces büntetések, illetve fegyelmik is előkerültek. Kár a végéért...

JÉGKORONG, MOL LIGA
Miskolci Jegesmedvék–UTE 7–1 (4–0, 3–0, 0–1)
Miskolc, 816 néző. V: Németh M., Varjú, Soós D., Kis-Király
Miskolc: Gyenes – Boyle, DeBruyn – LÁDA 1 (1), METCALFE 2 (1) , FAITH (2) – Orosz, Hegyi Á. – Hajós 1, Tóth A. (1), Roczanov (1) – Vojtkó (1), Budai R. – Szilágyi (1), Ritó 1, POPOVICS 1 (1) – Miskolczi (1), Dubek 1, Rafaj (1). Edző: Mayer Péter
Újpest: Pleszkán (Szabó G.) – Zalavári, Maklári – Németh P., Virág Csaba, Coleman – Horváth A. (1), Bereczki – Kovács V., Sweeney, Pichler – Dorner, Grigors – Reiter, Farkas L. 1, Papp Cs. (1) – Dömötör, Sommer – Ódry, Szirányi D. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 17 perc+10 perc fegyelmi (Popovics)+végleges fegyelmi (Tóth A.), ill. 11 perc+végleges fegyelmi (Maklári)
Mayer Péter:
– Most játszott a legrosszabbul az Újpest az eddigi meccseink közül, mi pedig kihasználtuk az adódó helyzeteinket.
Ancsin János: – A mérkőzés első szakaszában a Miskolc kihasználta lehetőségeit, utána pedig futottunk az eredmény után, de csak szépítésre tellett az erőnkből.

HC Nové Zámky (szlovákiai)–Ferencváros ESMTK 5–4 (3–1, 1–3, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Érsekújvár. V:
Kincses, Halassy, Moravec, Scensny (mindkettő szlovák)
Nové Zámky: Krajcovic (Vaczlav)– Král 1, Kowalczyk 1 (1) – Rodstavek 1 (1), Dubec (1), Frolik – Zajac, Siska – M. Stefanka (1), Weissmann (2), Caládi 1 – Pavesic, Balla – Púchovsky 1, Korytko, O. Stefanka (1) – Hlinka – Ruzicka, Cseres, Uhnák. Edző: Ladislav Lubina
FTC: Budai K. – Géczi 1, Ölander 1 (1) – Dancsfalvi 1, Berta (2), Potila (1) – Lindquist 1, Mestyán – Pál Z., Fodor Cs. (1), Feil (1) – Lencsés, Nagy L. – Horváth D., Vaszjunyin, Sijka. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 8 perc+10 perc fegyelmi (Púchovsky), ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Sijka)+végleges fegyelmi (Sijka)

1. Dab.Docler 15 9 2 4 61–35 +26 31
2. Nové Zámky 14 8 1 3 2 58–47 +11 29
3. Miskolc 15 6 5 4 61–43 +18 28
4. Brasov 14 7 3 4 52–43 +9 24
5. Csíkszereda 14 6 2 1 5 43–42 +1 23
6. Ferencváros 16 5 1 3 7 63–66 –3 20
7. UTE 16 1 15 18–80 –62 1