Mol Liga: a DAB tízgólos meccsen nyert a Fradi ellen

2013.12.30. 20:38
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján az ASC Corona Brasov hazai pályán 2–1-re legyőzte a sereghajtó Újpestet.
A „lilák” az előző fordulóban Csíkszeredában megszerezték szezonbeli első sikerüket, és ezúttal sem sok hiányzott a pontszerzéshez, az első harmadban esett egy-egy találat után a házigazda végül 11 másodperccel a vége előtt döntött (2–1).A Ferencváros hiába vezetett 2–1-re a 33. percig Dunaújvárosban, a házigazda Galanisz Nikandrosz öt másodperc alatt kétszer is betalált, így a záró játékrészre hazai előnnyel érkezetek a felek (3–2). A harmadik harmadban aztán beindult a gólgyártás, az Újváros előbb 4–2-nél, majd 5–3-nál is kettővel vezetett, és hiába került emberelőnybe a még a kapust is lehozó vendégcsapat, Azari Zsolt üres kapus találata végleg eldöntötte a meccset (6–3). A vendégek azért a fórt még gyorsan kihasználták, újabb gólt azonban már nem tudtak szerezni, így a címvédő 6–4-re nyert.A Nové Zámky Csíkszeredában a 31. és a 35. perc között háromszor is eredményesnek bizonyult, ezzel pedig 5–2-re meglépett vendéglátójától, és végül behúzta az újabb sikert.JÉGKORONG MOL LIGADAB.DOCLER–FERENCVÁROS-ESMTK 6–4 (1–2, 2–0, 3–2)

Dunaújváros, 1000 néző. V: Mayer G., Haszonits, Soós D., Sipos R.
DAB: Sevela – Lindgren (1), Jabornik 1, Somogyi, LADÁNYI 1 (1), Szappanos – Huba, Nagy R., Peterdi (1), GALANISZ 2, Azari – Hruby G., Szabados 1, CONTOIS (1), Papp V., Gröschl 1 – Léránt, Magosi E., Hegyi Á. Z., Pavuk (1), Kiss Á. Edző: Stephan Lundh
FERENCVÁROS: Budai K. – Győri (1), ÖLANDER 1, Feil (1), KISS G. 1, Berta – Lindquist (1), Mestyán, Pál Z. (1), Vaszjunyin, Potila 1 – Lencsés, Tőkési, Ojanen, Borbás, Síjka 1 – Géczi, Wéber, Horváth D., Dancsfalvi, Papp Cs. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 6 perc, ill. 14 perc
Stephan Lundh:
– Felszálló ágban vagyunk. A Fradi ellen mindig különleges érzés játszani, mert küzdelmes, jó meccseket vívunk, és ők is mindig mozgósítják minden erejüket ellenünk. A mai mérkőzésen látottakkal elégedett vagyok.
Dobos Tamás: – Jól játszottunk, végig egálban voltunk ellenfelünkkel, küzdeni tudásunk dicséretes volt. Sajnos ennek ellenére úgy érzem, hogy a kritikus pillanatokban bennünket sújtottak a játékvezetői ítéletek, és ez rányomta bélyegét a mérkőzésre.

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–M. NOVÉ ZÁMKY (szlovák) 2–5 (0–1, 1–3, 1–1)
Csíkszereda, 1400
néző. V: Valentin (román), Gergely L., Keresztes, Máthé (mindhárom romániai)
HSC: Ruczuj – J. Hruby, Góga (1), Curilla (1), NOVÁK 1, Mihály E. – Salló (1), Papp Sz., Szőcs 1, Moldován (1), Molnár Zsombor – Flinta, Nagy I., Danton, Becze T., Svidki – Bors, Bíró T., Molnár Zoltán, Péter L., Bíró O. Edző: Gál Sándor
NOVÉ ZÁMKY: CHOVAN – Sucharda, Baron (1), WEISSMANN 1 (3), HURTAJ 2 (1), FROLIK 1 (1) – Zajac, Siska, Podstavek (1), M. Stefanka, URAM 1 – Kubica, Král, Ruzicka, O. Stefanka, Dubec – Hardi, Korytko, Uhnák. Edző: Ladislav Lubina
Kiállítások: 10, ill. 8 perc

CORONA 2010 BRASOV (romániai)–ÚJPESTI TE 2–1 (1–1, 0–0, 1–0)
Brassó, 1500
néző. V: Csomortáni (romániai), Trandafir, Butucel (mindkettő román), Csata (romániai)
BRASOV: POLC – Wehrs, Nagy Cs., Péter R., Antal Zs., Petres – Piszarenko (1), János, Ceder, Saluga (1), Zsók – Mastaleriu, HIETAMÄKI 1, Gliga, MOLNÁR ZSOLT 1, Virág Csanád – Oprea, Márton, Imecs, Bálint Zs., Péter Zs. Edző: Kari Rauhanen
UTE: PLESZKÁN – Zalavári, Maklári, Reiter R., Pichler, Szűcs I. – Horváth A. (1), Bereczki, Sági, Dubetz, Crichton – Ványi, Sommer, Virág T. 1, Virág Csaba (1), Coleman – Dömötör, Fekti Á., Kovács V. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 10, ill. 10 perc