Mol Liga: nyert a Csíkszereda, közeledett a Fradihoz

MTI MTIMTI MTI
2016.01.29. 20:59
Az SC Csíkszereda fontos győzelmet (2–1) aratott a vendég Dunaújváros felett a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján.

A székely csapatot már csak három pont választja el az éppen rájátszást jelentő hatodik helyen álló Ferencvárostól, amely péntek este nagy csatában 2–1-re kikapott ősi riválisától, az Újpesttől.

A nap harmadik mérkőzésén a biztos alapszakasz-harmadik Fehérvár AV 19 11–4-re nyert a sereghajtó Brassó otthonában.

JÉGKORONG MOL LIGA

ÚJPEST–FERENCVÁROS 2–1 (1–0, 1–1, 0–0)
Megyeri út, 600
néző. V: Halassy, Haszonits, Muzsik, Bedő
ÚJPEST: PLESZKÁN – Kiss D., LINDGREN (1) – VIRÁG T. 1 (1), Mihalík, Feil; Garbacz, Huba – Gágyor, Nemes, KISS Á. 1; Hegyi Á., Dósa – Pance, Gröschl, Busbacher; Pichler, Turbucz – Dömötör, Csányi. Edző: Szilassy Zoltán
FERENCVÁROS: Ágoston – Hietamäki, Hüffner – Rafaj, Tendler, Dubek; Suoraniemi, Valecko – LUOMALA 1, MANNINEN (1), Fliszár; Zalavári, Erdélyi – Kiss G., Kovács V., Papp Cs.; Lévai. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 20 perc, ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Hietamäki)
Szilassy Zoltán: – Playoffhangulatú meccs volt: jól korcsolyáztunk, nagyon jó volt a védőmunkánk, csodálatos kapusteljesítménnyel megfűszerezve. Igaz, hogy csak egy góllal nyertünk, de végig nagy fölényben játszottunk. A harmadik harmadban két buta négyperces kiállítás miatt sajnos nem tudott rendes játék kialakulni, de értékelendő, hogy ezt a nyolc percet sikerrel kivédekeztük. Dolgozunk tovább a pályaelőnyért.
Greg Lindqvist: – Az első harmadban jobb volt az Újpest, a harmadik harmadban viszont hiába domináltunk, nem tudtuk gólra váltani az emberelőnyös lehetőségeinket. Pedig sejthető volt, hogy a speciális játék döntő lesz ezen a mérkőzésen... Hatvan percig küzdöttünk, megvoltak a helyzeteink, három-négy góllal is többet szerezhettünk volna, de nem sikerült, megesik az ilyesmi a hokiban.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 2–1 (2–0, 0–1, 0–0)
Csíkszereda, 1820 néző. V: Máthé (romániai), M. Butucel, A. Butucel (mindkettő román), Péter V. (romániai)
CSÍKSZEREDA: Peksa – Ozols, Bors (1) – Djadjusko 1, Tambijevs 1, Berljov (1)< Salló, Kuzman – Péter R., Alekszejev, Farkas T.; Papp Sz. (1), Bednár – Antal Zs., Moldován, Bíró T. Edző: Artur Oktyjabrjov
DUNAÚJVÁROS: Duschek – Durák, Smith (1) – Szepessy M., McCann, Milan; Lencsés, Raszulov – Peterdi, Borbás, Vazan; Hruby, Dörök – Léránt 1, Szepessy B. (1), Revák; Mátyásy, Magosi E., Odnoga M. Edző: Lee Gilbert
Kiállítások: 10 perc + 10 perc fegyelmi (Moldován), ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Borbás)

ASC CORONA BRASOV (romániai)–FEHÉRVÁR AV19 4–11 (1–4, 2–2, 1–5)