Mol Liga: fehérvári bunyók karácsonyig

2015.12.23. 20:51
<a href="https://www.facebook.com/FehervarAV19/videos/936046259806082/" target="_blank">Alex Scola és Bálizs Bence kapusbunyója (Fehérvár AV19 Facebook)</a>
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a hétfői biztos győzelem (5–2) után ezúttal is simán nyert a MAC Budapest a Fehérvár AV 19 ellen, amelyen még az sem változtatott semmit, hogy akkor házigazda, ezúttal pedig vendég lehetett. A mérkőzés legjobbja a mesterhármast szerző MAC-légiós, Drew Olson volt. A találkozó végén az indulatoké volt a főszerep: verekedésért a két kapus(!), Alex Scola, illetve Bálizs Bence is fegyelmi kiállítást kapott.

Verekedés a mérkőzésen (Fehérvár AV19 Facebook)

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

FEHÉRVÁR AV 19–MAC BUDAPEST 2–6 (14, 11, 01)
Székesfehérvár, 350 néző. V: Halassy, Vas, Soós, Váczi.
FEHÉRVÁR: Kalnins (Scola) – Szaller, Vokla, Orban B. (2), Grieve 1, HOLMBERG 1 – Korbuly, Arany M. (1), Shupe (1), Becze, Szabó P. K. – Láday, Szabó B., Pillók, Kocsis F., Reisz – Lengyel, Tóth G., Hegyi Á. Z., Hamvai, Mazzag. Edző: Tyler Dietrich
MAC: BÁLIZS – Tokaji (1), OLSON 3, KLEMPA (2), McDonald, Hayes – Pozsgai, MESTYÁN 1 (1), Nagy K. 1, SAARENPÄÄ (4), TERBÓCS 1 (1) – Stipsicz, Jászai, Roczanov, Németh Á., Szappanos – Egyed, Bödök, Németh A. Edző: Majoross Gergely
Kiállítás: 18 perc+végleges kiállítás (Scola, Láday), illetve 21 perc+végleges fegyelmi (Bálizs, Németh Á.)+végleges kiállítás (Roczanov)
Tyler Dietrich
: – Nagyon sajnálom, hogy a játékosok frusztrációja miatt ekkora verekedésbe torkollott a meccs. Lényegében hat harmadot nyert meg a MAC, ez kijött a játékosokon. Nem örülök neki, azt szeretem, ha a játékkal foglalkozunk. A MAC soha nem volt velünk sportszerűtlen, mindig keményen harcolt, erre a cirkuszra nem volt szükség.
Majoross Gergely: – Egy ideig érdekes volt a meccs, mert egyáltalán nem játszottunk jól az első harmadban, ennek ellenére négy egyes vezetéssel zártuk. Nem véletlenül Bálizs Bence a liga legjobb kapusa, neki köszönhető, hogy ilyen arányú vezetésre tudtunk szert tenni, és utána jól hoztuk le ezt a mérkőzést. A végén azt is megmutattuk, hogy ha valaki egy emberünkkel szemben akar valamit, akkor az egész csapattal találja magát szemben.

1. MAC Budapest 33 23 3 3 4 154–81 +73 78
2. DVTK Jegesmedvék 33 22 5 2 4 154–86 +68 78
3. Fehérvár AV19 31 14 3 2 12 112–100 +12 50
4. Debreceni HK 33 13 3 4 13 101–101 0 49
5. UTE 32 11 5 4 12 93–87 +6 47
6. HSC Csíkszereda 33 10 4 4 15 94–120 –26 42
7. Ferencvárosi TC 33 10 2 4 17 109–129 –20 38
8. Dunaújvárosi Acélbikák 32 10 2 4 16 86–108 –22 38