Mol Liga: az Újpest kétgólos hátrányból legyőzte az FTC-t

2012.10.19. 22:11
Megszerezte első szezonbeli sikerét az Újpest jégkorongcsapata, nem is akármilyen mérkőzésen!
A Ferencváros-ESMTK a 22. percben Dancsfalvi Norbert és Kiss Gábor találatával már 2–0-ra is vezetett, de a harmadik harmadra már a lila-fehérek fordultak előnnyel: Fekti Ádám egyenlő létszám mellett, Farkas Lőrincs Simon emberelőnyből, Pichler Ádám pedig kettős fórból talált be (2–3).

A zöld-fehérek Gergely Csaba révén a záró játékrészben kiegyenlítettek (3–3), majd a gól nélküli hosszabbítás után jöhetett a szétlövés, ahol előbb az újpestiek megszerezték a vezetést, de egyből egyenlített a Ferencváros, majd végül Reiter Richárd sikeres próbálkozásával nyertek a lila-fehérek – a szezonban először (3–4).
MOL LIGA
FERENCVÁROSI MSTK–ÚJPESTI TE 3–4 (1–0, 1–3, 1–0, 0–1) – szétlövéssel
Pesterzsébet, 600 néző. V: Mayer, Varjú, Juhász, Gangel
FTC: Szőke – Győri, Erdélyi, Pilcsik, GERGELY CS. 1 (1), Dancsfalvi 1 – Géczi, Lencsés, Kiss G. 1, Garip, BORBÁS (1) – Hrajnoha, Hoffmann, Fekecs, Hegyi Á. Z. (1), Feil – Revák, Léránt, Hegyi D., Fodor Z., Horváth D. Edző: Dobos Tamás
ÚJPEST: PLESZKÁN – Zalavári, Maklári, Szirányi D., Pál Z., Kovács V. – Sommer, Vecaj (1), Pichler 1, Schellin, FARKAS L. 1 (1) – Dorner, Bereczki, Szajbert P., Dömötör, Meretei – Németh P., FEKTI Á. 1, Jankovics, Reiter. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 14 perc + 10 perc fegyelmi (Garip), ill. 24 perc
Ancsin János: – Kiszenvedtük az első győzelmünket, ránk fért már nagyon. Igazi harcos Fradi–Újpest volt szép gólokkal, keménységgel, mindennel, ami egy rangadóhoz illik.