Mol Liga: negyedszer is újvárosi siker a rangadón

2012.10.19. 19:17
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján a Dab.Docler idegenben 5–2-re legyőzte a Nové Zámkyt, így tovább növelte előnyét a tabellán.

A listavezető újvárosiak és a második érsekújváriak a szezon során negyedik alkalommal néztek farkasszemet, és a korábbi mérkőzéseken kivétel nélkül az Acélbikák ünnepelhettek.

Ezúttal sem úgy tűnt, hogy másként fog alakulni az összecsapás, miután a vendégek már a 14. másodpercben betaláltak, Peterdi Imre volt eredményes. Még az első harmadban megduplázta előnyét a dunaújvárosi együttes, Marek Chvtal lekészítése után Azari Zsolt lőtt gólt (0–2).

Az első szünet után Szappanos Dávid váltotta gólra az Acélbikák első emberelőnyös helyzetét, de a hazaiak fél perccel később szépítettek Martin Král találatával (1–3).

Sőt, az 56. perc elején az előbbi találatnál gólpasszt jegyző Erik Caladi is bevette Peter Sevela kapuját (2–3), de még mielőtt az érsekújváriak nagyon vérszemet kaptak volna, érkezett Galanisz Nikandrosz (2–4), majd 17 másodperccel a találkozó vége előtt Azari kialakította az 5–2-es vendégsikert.