Mol Liga: az Újpest hatot kapott, a Fradi 1-4-nél ébredt

2013.12.09. 20:23
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Ferencváros idegenben 4–3-ra kikapott a HC Nové Zámkytól, a Csíkszereda pedig 6–2-es sikert aratott Újpesten.

A Csíkszereda az első negyed derekához érve szerezte meg a vezetést, de még az emberelőny sem segített a „liláknak”, a 21. percig ugyanis kétszer is hátrányban növelte előnyét a vendégcsapat. A 22. minutumban a még tartó fórból legalább a szépítés összejött a házigazdának, de a játékrész hajrájához érve így is 5–1-re vezettek már a vendégek. Horváth András találata után a záró felvonásban már csak egy gól esett, a romániai együttes végül simán, 6–2-re nyert.

A „zöldek” a listavezető érsekújváriakhoz látogattak, és a gól nélkül első harmad után a házigazda bő tíz perc alatt letudta a mérkőzést: a 28. és a 39. minutum között ugyanis négyszer is betalált a szlovákiai együttes, a vendégek erejéből pedig ezután már csak arra futotta, hogy szoros legyen a végjáték (4–3).

A miskolciak számára sem indult jól a mérkőzés, már az ötödik perc elején hátrányba kerültek Virág Csanád gólját követően, de a második játékrészben Vladimir Dubek kiegyenlített, és mivel a harmadik 20 perc nem hozott döntést, jöhetett a hosszabbítás.

Az öt perc ráadásban sem tudott egyik együttes sem betalálni, így szétlövésre került sor, ahol végül Juraj Durco találata döntött a házigazda javára (2–1).

JÉGKORONG MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–CORONA 2010 BRASOV (romániai) 2–1
(0–1, 1–0, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Miskolc, 800
néző. V: Caprnka (szlovák), Haszonits, Gangel, Somos
MISKOLC:
DUSCHEK – De Bruyn, Boyle – RAFAJ (1), DUBEK 1, Faith; Hegyi, Láda B. – Popovics, Tóth A., HAJÓS; Vojtko, Durco 1 – Fliszár, MISKOLCZI (1), Rito; Budai R., Roczanov, Orosz. Edző: Bob Dever
BRASOV:
POLC – Piszarenko, Wehrs – Gliga, Péter Zs., Zsók; Mastaleriu, Hietamäki (1) – Virág Csanád, SALUGA, Molnár Zsolt; János, Oprea – BÁLINT ZS. 1, Imecs, Dumitru; Petres, Antal Zs., Péter R. Edző: Kjell G. Lindqvist
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Bob Dever:
– Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, de ahogy haladtunk előre, úgy javultunk fel. Duschek nagyszerűen védett a kapuban, a büntetőlövések pedig nekünk hoztak szerencsét. Nagyon fontos két pontot szereztünk.
Kjell G. Lindqvist:
– Jó mérkőzést játszottunk, meg voltak a lehetőségeink arra, hogy megnyerjük a mérkőzést. A szétlövés mindig lutri, s ezúttal mi veszítettük el.

ÚJPESTI TE–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–6
(0–2, 2–3, 0–1)
Megyeri út, 200
néző. V: Halassy, Varjú, Bedő, Berger
ÚJPEST:
Pleszkán – Horváth A. 1, Hodos (1) – PICHLER (1), Farkas S., Reiter; Zalavári, Maklári – Virág Csaba (1), Dömötör (1), SWEENEY 1; Vecaj, Sommer – Szirányi D., Coleman, Hamann; Bereczki, Kovács V. – Németh P., Dubecz, Fekti Á. Edző: Ancsin János
HSC:
Ruczuj – J. Hruby, Góga (1) – Mihály E. (1), NOVÁK 1 (1), Curilla (1); Salló, Papp Sz. (1) – Moldován E. (2), SZŐCS 2, BÍRÓ T. 1 (1); Bors, Nagy I – Shvidki, BECZE T. 1 (1), Danton 1; Kósa, Gecse – Péter L., Bíró O., Farkas T. Edző: Gál Sándor
20 perc+10 perc fegyelmi (Zalavári), ill. 20 perc+10 perc fegyelmi (Curilla)
Ancsin János:
– Sajnos nem tudtuk azt a formát nyújtani, amit az utóbbi hat-hét meccsen, rosszul játszottunk, s ilyenkor ennyi a két csapat közti különbség.
Gál Sándor:
– A vasárnapi súlyos vereség után örülök a győzelemnek, nehezen kezdtünk, új légiósok érkeztek, nekik még össze kell szokniuk, ráadásul a sérülések miatt új sorokkal kellett próbálkoznunk.

M. NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai)–FERENCVÁROS BP. ESMTK 4–3
(0–0, 4–1, 0–2)
Érsekújvár, 1330
néző. V: Juhász G., Stano, Moravec (mindkettő szlovák), Soltész
NOVÉ ZÁMKY:
Chovan – Baron, Kowalczyk – Fiala, Ruzicka, O. Stefanka; Sucharda (2), Siska 1 – Uram 1, Hurtaj 1, Frolik (1); Pavesic (1), Král – Korytko (1), Dubec 1, Uhnák (1); Kubica, Hardi. Edző: Ladislav Lubina
FTC:
Budai K. – Ölander, Tőkési – Feil, Kiss G. 1 (1), Berta; Győri, Mestyán (1) – Pál Z. (1), Dancsfalvi, Potila; Lencsés, Lindquist – Ojanen, Vaszjunyin 1 (1), Sijka 1; Wéber, Papp Cs., Horváth D., Borbás. Edző: Dobos Tamás
4, ill. 4 percCsíkszereda az első negyed derekához érve szerezte meg a vezetést, de még az emberelőny sem segített a „liláknak”, a 21. percig ugyanis kétszer is hátrányban növelte előnyét a vendégcsapat. A 22. minutumban a még tartó fórból legalább a szépítés összejött a házigazdának, de a játékrész hajrájához érve így is 5–1-re vezettek már a vendégek. Horváth András találata után a záró felvonásban már csak egy gól esett, a romániai együttes végül simán, 6–2-re nyert.