Mol Liga: az érsekújváriak nyertek a címvédő otthonában

2013.09.30. 20:32
A jégkorong Mol Liga hétfői mérkőzésén a címvédő Dab.Docler hazai pályán 4–3-ra kikapott a HC Nové Zámkytól.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, már az ötödik percben előnybe kerültek Erik Caladi (0–1) találatával, de az öröm sokáig nem tartott, Lubomir Hurtaj egy perccel később egyenlített, majd a 12. minutumban a vezetést is megszerezte együttesének (2–1). Erik Weissmann másfél perccel később kiegyenlített, a második harmadban azonban csak Henrich Jabornik volt eredményes, így egygólos előnnyel várta a házigazda az utolsó felvonást (3–2).

Itt viszont már az érsekújváriak akarata érvényesült, előbb Pavel Kowalczyk a 45. percben kiegyenlített, majd az 51.-ben Weissmann megszerezte a győztes találatot is, így a vendégek megelőzték az újvárosiakat a tabellán.

JÉGKORONG, MOL LIGA
DAB.DOCLER–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 3–4 (2–2, 1–0, 0–2)
Dunaújváros, 800
néző. V: Varjú, Haszonits – Berger, Soós D.
DAB: Sevela – Lindgren, Hüffner, Ladányi (2), Gröschl, Peterdi – Huba (1), JABORNIK 1, Somogyi, Pavuk, Galanisz – Erdélyi T., Nagy R., HURTAJ 2, Azari, Kiss Á. – Tőkési, Szabados, Papp V., Hegyi Á. Z., Szappanos. Edző: Stephan Lundh
NOVÉ ZÁMKY: CHOVAN – Kowalczyk 1, Hrudik, Uram, Nagy G. (1), Dubek – Baron, Sucharda, WEISSMANN 2 (1), M. Stefanka (1), CALADI 1 (1) – Král, Zajac, Korytko, Púchovsky, O. Stefanka – Lehocky, Uhnák. Edző: Ladislav Lubina
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Stephan Lundh:
– Jó meccs volt, de mérges vagyok, mert kétszer többet lőttünk kapura, mint ellenfelünk, akiknek egyszerű gólokat adtunk ajándékba. Csapatomon nagyon meglátszott az egy hét szünet. A második harmadban volt tíz remek percünk, de a helyzetkihasználásunk csapnivaló volt.
Ladislav Lubina: – A mérkőzés előtt egy ponttal is elégedett lettem volna, de úgy érzem, hogy taktikus játékunkkal mindhárom pontra rászolgáltunk egy remek színvonalú mérkőzésen.