Mol Liga: a Csíkszereda és az Érsekújvár is szétlövéssel nyert

2014.01.06. 21:41
A ferencvárosiak fordulatos mérkőzésen maradtak alul (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a HC Nové Zámky és HSC Csíkszereda is szétlövéssel nyert, a Miskolci Jegesmedvék pedig kiütötték az Újpestet.

A miskolciak villámgyorsan, már 18 másodperc után előnybe kerültek Popovics Patrik góljával, és még az első harmadban végleg el is döntötték az Újpest elleni meccset, miután újabb három gólt szereztek (4–0). A második felvonás hajrájában Tóth Adrián az ötödik miskolci találatot is megszerezte, és mivel ezt követően már nem változott az állás, a házigazda végül 5–0-ra nyert.

A Jegesmedvék így pontszámban beérték a második helyen álló érsekújváriakat, akik szintén korai góllal jutottak vezetéshez a brassóiak ellen, végül azonban csak szétlövéssel tudták behúzni a sikert (2–1).

Nagy László korai góljával a 23. percig megérdemelten vezetett a kezdeményezőbb Ferencváros, ám a második harmad elején védekezésben bemutatott zűrzavar a vasárnapot idézte – akkor a Brassónak ajándékozott három találatot a zöld-fehér egylet –, és a 25. percre máris fordítottak a csíkiak. A harmad közepén két fórt is gólra váltott a Fradi: Kiss Gábor némi szerencsével, 40 mp-vel később Antti Ojanen már formás adogatás végén talált Ruczuj Gellért kapujába. Paprikás lett a hangulat a küzdőtéren, a Csíkszereda letámadott és nyomás alá helyezte a házigazdát, amely nem is bírta tovább másfél percnél kapott gól nélkül: az őrizetlen Mike Danton el lecsorgót vágott be közelről. Mivel a harmadik harmadban nem esett gól – kezdésnek és a hajrában a fórban is lévő házigazda, a köztes időszakban a rutinos, testjátékot is bevető vendégcsapat előtt adódtak lehetőségek –, jöhetett a túlóra, amelyben a Ferencváros dominált ugyan, de a győztes találatot nem tudta bevinni. A szétlövés a csíkszeredaiaknak sikerült jobban, amíg tőlük két játékos is szép mozdulat végén lőtt gólt Budai Krisztiánnak, addig utóbbi társai közül ez csak egynek sikerült a túloldalon. A Fradi két nap alatt a második hazai bajnokiját veszítette el, és bár ezúttal legalább egy pontot szerzett, az elég kevés a rájátszásért folytatott versenyfutásban.

JÉGKORONG MOL LIGA
Ferencvárosi TC–HSC Csíkszereda 3–4
(1–0, 2–3, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel

Pesterzsébet, 450 néző V: Babic, Gangel, Bedő, Abonyi
FTC: BUDAI K. – GYŐRI (1), Ölander (1), Feil, Nagy L. 1, KISS G. 1 (1) – Lindquist (1), Mestyán, Pál Z., Dancsfalvi, Potila – Géczi, Lencsés, Ojanen 1, GIBBS SJÖDIN, Sijka (1) – Wéber, Tőkési, Horváth D., Vaszjunyin, Papp Cs. Edző: Dobos Tamás
CSÍKSZEREDA: RUCZUJ – Hruby (1), Kósa E. (1), Curilla (1), Mihály E., NOVÁK 1 – Papp Sz., Salló, Moldován, Molnár Zs., Szőcs Sz. – Nagy I., Bors, DANTON 1, SVIDKIJ 2 (1), Farkas T. – Péter L., Hildebrand, Bíró O. Edző: Gál Sándor
Kiállítások: 6 perc, ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Danton)
Dobos Tamás: – Jól játszottunk, jobb volt a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is, mint vasárnap. Buta hibákból kaptuk a gólokat, a szétlövés pedig már lutri.
Gál Sándor: – Nagyon jó kapusteljesítmény kellett a sikerünkhöz. Mindkét csapatnak nagyon kellettek a pontok, hiszen a rájátszásba jutásért harcolunk. Örülök, hogy ezúttal mi szereztünk kettőt.

Miskolci Jegesmedvék–UTE 5–0 (4–0, 1–0, 0–0)
Miskolc, 700
néző. V: Halassy, Druga, Juhász G., Ozsváth
MISKOLC: GYENES – Boyle, DeBruyn, Rafaj (1), Dubek 1, Miskolczi (1) – Hegyi, Budai R., POPOVICS 1 (2), TÓTH A. 2 (1), HAJÓS (2) – Vojtko, Durco, Faith (1), Knox 1, Metcalfe (1) – Láda B., Szilágyi, Fliszár, Ritó, Roczanov. Edző: Bob Dever
ÚJPEST: Pleszkán – Maklári, Zalavári, Pichler, Reiter, Dubetz – Garbacz, Horváth A., Dömötör, Kovács V., Szirányi D. – Sommer, Ványi, Virág T., Virág Csaba, Coleman – Sweeney, Bereczki, Fekti, Crichton. Edző: Ancsin János
Kiállítások: 2, ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Horváth A.)
Bob Dever: – Győznünk kellett, meg is tettük. Az első harmadban eldöntöttük a találkozót, külön öröm, hogy Gyenes nagyon jól védett.
Ancsin János: – Egy csapat volt a pályán, nem mi voltunk az...

HC Nové Zámky–ASC Corona Brasov 2–1 (1–1, 0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Érsekújvár, 1379
néző. V: Caprnka (szlovák), Varjú, Soós, Moravec (szlovák)
NOVÉ ZÁMKY: KRAJCOVIC – Baron, Siska, Hurtaj, Frolik, Weissmann – Král, Kowalczyk (1), PODSTAVEK 1, O. Stefanka (1), Dubec – Pavesic, Zajac, M. Stefanka, Polcik – Hardi, Kubica, Fiala, Ruzicka, UHNÁK 1. Edző: Ladislav Lubina
BRASOV: POLC – Wehrs (1), Nagy Cs., Péter R., Antal Zs., Petres – Piszarenko, Hietamäki, Saluga, Zsók (1), GLIGA 1 – Dumitru, János, Molnár Zs., Fodor Cs., Virág Csanád – Oprea, Péter Zs., Imecs, Bálint Zs., Márton. Edző: Kari Rauhanen
Kiállítások: 9 perc+végleges fegyelmi (Baron), ill. 7 perc+végleges fegyelmi (Zsók)