Mol Liga: a dunaújvárosiak tízet vágtak a Csíkszeredának

2013.09.16. 20:53
Tízszer örülhettek az újvárosiak (Fotó: dabdocler.hu)
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a címvédő Dab.Docler hazai pályán 10–2-re kiütötte az előző kiírás ezüstérmeseként záró HSC Csíkszeredát, a Nové Zámky 6–1-re megverte az Újpestet, a Ferencváros pedig hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a Corona Brasovot.

Az első két harmad viszonylag simán alakult, Henrich Jabornik és Galanisz Nikandrosz, valamint Nagy Richárd és Ladányi Balázs révén kétszer is két perc alatt kétszer betaláltak a hazaiak, így mindkét felvonást 2–0-val behúzva négygólos előnnyel várták a harmadik játékrészt.

Itt négy perc alatt Góga Attila két kettős előnyből szerzett góljával kettőre közeledtek a vendégek (4–2), majd Nagy újabb találata után beindult Gröschl Tamás-henger: sorozatban háromszor volt eredményes, az első két góljánál sima, a harmadiknál kettős emberfórból (8–2).

A harmadik harmad egészen elképeszt, 111 perc kiállítást hozott, amelyből a vendégek 89-cel vették ki a részüket, a folyamatos előnyökből pedig Gröschl mellett Kiss Ákos és Erdélyi Tamás is eredményes volt, kialakítva a 10–2-es végeredményt.

Érsekújváron villámgyorsan vezetést szerzett a házigazda, de David Coleman révén az ötödik perc végén kiegyenlítettek az újpestiek. Innentől azonban már nem volt kérdés, a harmad hajrájában a hazaiak kétszer is betaláltak, az utolsó játékrészre pedig már háromgólos előnnyel indulhatott a Nové Zámky. Az utolsó 20 percben két Marekkal növelte a különbséget a hazai együttes, előbb Marek Uram, majd Marek Dubec volt eredményes, így végül a Nové Zámky 6–1-re nyert.

A Ferencváros a 7. percben Dusán Sijka révén szerezte meg a vezetést a Brasov ellen (1–0), de a vendégek két minutummal később egyenlítettek, majd a második harmad elején a vezetést is megszerezték (1–2). Megtartani azonban csak tíz percig tudták, ekkor Antti Ojanen révén egyenlítettek a zöld-fehérek (2–2).

A harmadik harmad elején 71 mp alatt két gól is született, igazság elosztásban (3–3), és mivel ezt követően újabb már nem, jöhetett a hosszabbítás. A ráadás 4. percében eldőlt a mérkőzés, Mestyán István góljával a Ferencváros diadalmaskodott (4–3).

JÉGKORONG MOL LIGA
HC Nové Zámky–Újpest 6–1 (3–1, 1–0, 2–0)
Dab.Docler–HSC Csíkszereda 10–2 (2–0, 2–0, 6–2)
Ferencváros–Corona Brasov 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után

DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 10–2 (2–0, 2–0, 6–2)
Dunaújváros, 1100 néző. V: Haszonits, Németh M. – Ozsváth, Pálkövi
DAB: Sevela – Lindgren, Hüffner, LADÁNYI 1 (2), GRÖSCHL 3, Peterdi (1) – Jabornik 1, Huba (2), Somogyi (2), Galanisz 1, Pavuk – Erdélyi T. 1, NAGY R. 2, Azari (2), Papp V. (1), Kiss Á. 1 – Szabados, Tőkési, Léránt, Virág T. Edző: Stephan Lundh
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Flinta, Nagy I., Becze, Tranca, Novak (2) – Hruby, Góga 2, Mihály E., Moldován, Farkas T. – Bors, Papp Sz., Molnár Zs., Szőcs, Bíró T. Á. – Salló, Kósa, Hildebrand, Péter L., Molnár Z., Kozuch (kapus). Edző: Gál Sándor
Kiállítások: 16+10 perc fegyelmi (Hüffner), ill. 12+10 perc fegyelmi (Kozuch), +71 perc fegyelmi (csapat)
Stephan Lundh: –
Természetesen nagyon örülök, mert tíz gólt nem mindennap üt egy csapat bajnoki meccsen, de a helyén kell kezelni ezt a sikert. A fölényes győzelem ellenére is akadt bosszankodni valóm a harmadik harmad elején, ám a két kapott gól után sikerült rendezni a sorainkat, és remekül tértünk vissza a meccsbe.
Gál Sándor: – Mit lehet mondani egy ilyen meccs után? Harminc mérkőzés után kerültem vissza a szeredai kispadra, de ha a legrosszabb pillanatokat összevágnák, akkor sem kapnánk ilyen rossz eredményt. Nem tudom, mi történt a játékosokkal, de vállalom a felelősséget, mert én küldtem pályára őket, igaz, néhányuknak ma átöltözni sem szabadott volna. Sajnos gyenge a játékosállományunk, és ez ma megmutatkozott, ám az eredmény azért mégsem reális.

FERENCVÁROS BP. ESMTK–C. 2010 BRASOV (romániai) 4–3 (1–1, 1–1, 1–1, 1–0) – h. u.
Pesterzsébet, 250 néző. V: Mayer, Kincses, Berger, Soltész
FTC: BUDAI K. – Lencsés, Wéber, Berta (2), Borbás, Kiss G. – Géczi, Lindquist, Pál Z. (1), DANCSAFALVI 1, Potila (1) – Lévai, MESTYÁN 1, OJANEN 1 (1), Vaszjunyin, SIJKA 1 (2) – Hegyi D., Horváth D., Nagy L., Fodor Cs. Edző: Dobos Tamás
BRASOV: Polc – Wehrs (1), Nagy Cs. (1), BONAR 1 (1), Gliga (1), SALUGA 1 – Piszarenko (1), Hietamäki 1, Molnár Zsolt, Zsók, Virág Csanád – Mastaleriu, János, Péter R., Antal, Petres – Péter Zs., Márton, Dumitru, Bálint Zs. Edző: Kjell G. Lindqvist
Kiállítások: 8, ill. 12 perc+10 perc fegyelmi (Wehrs)

M. NOVÉ ZÁMKY (szlovák)–ÚJPEST 6–1 (3–1, 1–0, 2–0)
Érsekújvár, 1256 néző. V: Nagy A., Varjú, Juhász, Soós
NOVÉ ZÁMKY: KRAJCOVIC – KOWALCZYK 1 (2), Pavesic (1), PODSTAVEK 1 (1), NAGY G. (2), Dubec 1 – A. Sucharda, Baron, M. Stefanka (1), WEISSMANN (2), Caládi 1 – Zajac (1), Král (1), Korytko, Ruzicka 1, O. Stefanka (1) – Hrudík, Lehocky, Kraus, Púchovsky, Uram 1. Edző: Ladislav Lubina
ÚJPEST: Pleszkán – Zalavári, Maklári, Németh P., Virág Csaba (1), Coleman 1 – Horváth A., Grigors (1), Kovács V., Dömötör, Fekti Á. – Kuusk, Sommer, Jankovics, Ódry, Papp Cs. – Bereczki, Dorner, Frajka, Nagy P. Mb. edző: Baróti Zsolt