Mínusz négyről felállt, de kikapott a Volán

2011.02.18. 22:02
Palkovicsék nem tudtak meglógni a Ljubljanától, így alulmaradtak (fotó: Németh Ferenc – archív)
Az osztrák jégkorongbajnokságban szereplő Sapa Fehérvár AV19 ugyan négygólos hátrányból felállt az utolsó harmadban az Olimpija Ljubljana vendégeként, ám a hosszabbítást követő szétlövésben alulmaradt, így 5–4-re kikapott. A fehérváriak playoffhoz fűzött reménye – minthogy két ellenlábasa, a Jesenice és a Zagreb is nyert – ezzel gyakorlatilag elszállt.

Utolsó szalmaszál – így harangoztuk be a Sapa Fehérvár AV 19 mérkőzését az Olimpija Ljubljana ellen, és valóban: négy forduló alatt gyakorlatilag csak úgy volt ledolgozható a négypontos hátrány a Medvescak Zagreb és az Acroni Jesenice ellen, ha Ljubljanában nem pontot, pontokat szerez a sereghajtó.

Nos, ahogy telt a mérkőzés, úgy vékonyodott egyre inkább az a bizonyos szalmaszál, mert nem elég, hogy a Jesenice és a Zagreb is jól állt a maga mérkőzésén – végül nyert is mindkét ellenlábas –, a Volán hiába dolgozott ki több lehetőséget, a Ljubljana szerezte a gólokat – ráadásul sorozatban.

A Volán négy emberelőnyt is kihasználatlanul hagyott az első két harmadban, miközben a 17. percben John Hughes, a 32.-ben pedig Ziga Pance vette be Bálizs Bence hálóját, ráadásul a harmadik játékrész elején is kellemetlen perceket voltak kénytelenek átélni a vendégek.

Bostjan Golicic ugyanis az első hazai emberelőnyt gólra váltotta a 43. percben, és még ugyanabban a minutumban betalált Anze Ropret is. Hidegzuhany – magyar szempontból 0–4.

Az Eric Johanssontól és Ladányi Balázstól másfél percen belül jött dupla válasz azonban nem hagyta teljesen kialudni a remény gyertyáját, és Vas Márton is némi életet lehelt a lángba a harmadik fehérvári találattal a 47. percben. 4–3!

Az izgalmak érthetőn a tetőfokra hágtak: Kevin Primeau 58:43-nál lehozta Bálizst, és a húzás bejött, negyedszerre is elhallgatott a Hala Tivoli 2700 fős közönsége! Palkovics Krisztián passza után Tokaji Viktor 1:04-gyel a vége előtt betalált: kiegyenlített a Volán, 4–4!

Következett a hosszabbítás, amelyben Oscar Ackerström szabálytalansága miatt még emberhátrányba is került a vendégcsapat, ám sikeresen kivédekezték a fórt a fehérváriak. A meccset így a szétlövés döntötte el, ebben alulmaradt a Volán, 5–4-re kikapott, ezzel pedig matematikailag is minimálisra csökkent az esélye a rájátszásba való bejutásra.

JÉGKORONG, EBEL
51. FORDULÓ
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA–SAPA FEHÉRVÁR AV19 5–4 (1–0, 1–0, 2–4, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Ljubljana, 2700 néző. Vezette: Berneker, Hollenstein, R. Trattnig (mindhárom osztrák)
LJUBLJANA: Chabera – Henry, Kantee, B. Golicic, Music, Ropret – Tory, Dervaric, Z. Pance, Sachl, M. Hocevar – Vedlin, Pavlin, Mustonen, Higgins, Hughes – Sefic, Cvetek, E. Pance, Kralj, Stopar
FEHÉRVÁR: Bálizs – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Kranjc, Ackeström, Palkovics, Johansson, Kovács Cs. – Orbán, Durco, Benk, Holéczy, Vaszjunyin – Jobb, Tóth A.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Gólok: 16:13: Hughes (Higgins, Mustonen, 1–0). 31:36: Z. Pance (M. Hocevar, Sachl, 2–0). 42:03: B. Golicic (M. Hocevar, Z. Pance – emberelőny, 3–0). 42:42: Ropret (B. Golicic, Music, 4–0). 43:09: Johansson (Ackeström, Kovács Cs., 4–1). 44:12: Ladányi (Vas M., Sofron, 4–2). 46:38: Vas M. (Tokaji, Ladányi, 4–3). 58:56: Tokaji (Palkovics, 4–4). Győztes büntető: Hughes (5–4)
További eredmények: Jesenice–Salzburg 5–4, Vienna–Linz 5–4 – szétlövéssel, Villach–Klagenfurt 6–1, Zagreb–Graz 4–3
1. Klagenfurt 51 28 6 6 11 182–151 74
2. Salzburg 51 24 8 2 17 198–167 66
3. Vienna 51 24 6 4 17 192–151 64
4. Villach 51 24 3 4 20 168–161 58
5. Linz 51 15 9 7 20 145–156 55
6. Graz 51 23 2 4 22 156–147 54
7. Ljubljana 51 19 5 4 23 159–187 52
8. Jesenice 51 18 2 8 23 156–184 48