Megvan a 17. siker: a Klagenfurt is kikapott Fehérváron

2012.12.14. 21:45
Ezúttal két gól is elég volt a Volánnak a két ponthoz (Fotó: Grnák László)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 30. fordulójában a Sapa Fehervar AV19 hazai környezetben egygólos győzelmet aratott a Klagenfurt ellen.

1. harmad

Két elpuskázott fór után – igaz, egy hátrányt meg kivédekezve – a harmadikat gólra váltotta a házigazda Volán, Vas Márton az első harmad vége előtt 14 mp-vel volt eredményes. Nem sok kellett az újabb hátrány kivédekezéséhez a klagenfurtiaknak, hiszen akkor 1:22 percet letudtak a létszámkülönbségből, és a hátralévő kevesebb mint harminc mp a második felvonás elején, pihenten jó opció lett volna. Viszont érkezett Vas, az eredmény pedig a házigazdák tetszése szerint változott, amúgy pedig megfelelt a játék képének. Végig nyomott, és veszélyes volt a Volán, bár azt a vendégekről sem lehetett leírni, hogy csak bekkeltek volna, feladva a támadások lehetőségét (1–0).

2. harmad

Parázs volt a meccs, de megőrizte előnyét a házigazda

A játékrész első fórja szintén a házigazdáké volt, azonban Sofron István 17 mp-vel később szintén kikorcsolyázhatott a büntetőpadra, így odalett a létszámkülönbség. Ami késett nem múlt: Kyle Bailey a 31. percben megduplázta a fehérváriak előnyét. A harmad végjátékához közeledve a vendégeknek emberelőnyből összejött a szépítés – Sam Gagner érdeme –, de az egyenlítés már nem, így az újabb húsz perc elteltével maradt az egygólos különbség (2–1).

3. harmad

Próbálta fokozni a nyomást a vendégcsapat az egyenlítés reményében – Adam Munro azonban a helyén volt –, ekkor már a fehérváriak a biztonságos védekezésre törekedtek, és kitartóan őrizték egygólos előnyüket. Egy-egy kibekkelt hátrányt követően a hajrára pörögtek fel az események: Tyler Metcalfe kiállítását követően egy perc sem telt el, amikor a klagenfurti kapus is átadta a helyét egy mezőnytársnak, így hat a négy ellen támadhattak a vendégek. Gól azonban már nem született – csupán egy kis erőfitogtatás zajlott Bailey és Thomas Hundertpfund között –, így nyert a házigazda (2–1).

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ, 30. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–KLAGENFURTER AC (osztrák) 2–1 (1–0, 1–1, 0–0)
Székesfehérvár, 3016 néző. V: Vinnerborg (svéd), Berneker, Hofer, Nothegger (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: MUNRO – Sille, Orbán, BENK, Metcalfe, Magosi – Pratt, DURCO, BANHAM, BAILEY, Kovács Cs. – Hetényi P., Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Pozsgai, Tokaji, Mihály Á., Sikorcin, Hajós. Edző: Jan Neliba
KLAGENFURTER: SWETTE – Furey, SIKLENKA, Lammers, Koch, Lundmark – F. Iberer, Schumnig, Zanoski, Hundertpfund, GAGNER – Reichel, Kirisits, S. Geier, Schellander, M. Geier – Steiner, Isopp, Pirmann, Doell, Schuller. Edző: Christian Weber
Gólok. 19:46: Vas M. (Ladányi, Banham – emberelőny, 1–0). 30:34: Bailey (Banham, Kovács Cs., 2–0). 37:32: Gagner (Lundmark, Koch – ee., 2–1)
Kiállítások: 17, ill. 21 perc
Jan Neliba: – Az első két harmadban mi domináltunk a jégen, a gólokon kívül kidolgoztunk három ziccert, de nem használtuk ki őket. Igaz, hogy kaptunk utána egy gólt, de tanultunk belőle, jobban odafigyeltünk. Hatványozottan segítettük kapusunkat, aki ezúttal is ragyogóan teljesített.
Christian Weber: – Bőven volt annyi helyzetünk, hogy megnyerjük a mérkőzést. Jobbak voltunk a mezőnyjátékban, ám egyszerűen kevés gólt lőttünk, a helyzetkihasználásunk nem volt megfelelő – egy találattal pedig nem lehet meccset nyerni.
További eredmények: Villach–Linz 4–2 (0–0, 2–1, 2–1), Innsbruck–Znojmo 1–2 (0–1, 1–1, 0–0), Dornbirn–Medvescak Zagreb 2–4 (1–3, 1–0, 0–1), Olimpija Ljubljana–Graz 3–0 (1–0, 1–0, 1–0)
Korábban: Vienna–Salzburg 4–2 (1–0, 0–0, 3–2)
1. Vienna 30 17 3 3 7 93–64 +29 43
2. Medvescak Zagreb 30 17 2 3 8 102–77 +25 41
3. Villach 30 15 3 2 10 121–102 +19 38
4. Znojmo 30 15 2 4 9 111–95 +16 38
5. Graz 30 14 3 4 9 103–93 +10 38
6. SAPA Fehérvár AV19 30 15 2 3 10 101–93 +8 37
7. Linz 30 12 5 1 12 101–96 +5 35