Még él a Volán reménye, de a helyzet kilátástalan

2013.02.15. 22:10
A középszakaszban maguk alá temették a Volánt az ellenfelek (Fotó: Török Attila, archív)
Kikapott a Sapa Fehérvár Znojmóban az EBEL középszakaszának 7. fordulójában. Az Alba Volán zsinórban a negyedik vereségét szenvedte el, de miután a Ljubljana hosszabbításban legyőzte a Dornbirnt, matematikailag még maradt esélye a rájátszásba kerülésre. Ám a csapat utóbbi napokban mutatott játéka alapján alig-alig pislákol a remény.

A három meccs óta nyeretlen Fehérvár azzal a tudattal készült a Znojmo elleni idegenbeli összecsapásra, hogy ha kikap, és más pályákon kedvezőtlen eredmény születik, a rájátszásba jutás matematikai esélyét is elveszíti.

A rémes sorozata alatt 158 percen át gólt sem szerző, Dornbirnban is csak szépíteni tudó Volán Dél-Csehországban 14 perc alatt kétgólos hátrányba került, s megint futhatott az eredmény után. A második harmad közepén Frank Banham emberelőnyös találatával és Ladislav Sikorcin góljával öt percen belül egyenlített a Volán, de amint hinni lehetett volna a győzelemben, a hazaiak újabb pofonja érkezett.

Hiába nyomott a Volán, az újabb egyenlítés nem jött össze, ráadásul a záró periódus első felében egy perc alatt háromgólosra növelte az előnyét a Znojmo. A negyedik után Adam Munrót Rajna Miklós váltotta a kapuban, de szinte azonnal kapitulált. A hajrában is kapott még egyet, a vége 6–2 lett oda.

A rájátszás ezen az estén még nem ment el, de sajnos csak idő kérdése, hogy az Alba Volán a matematikai esélyt is elveszítse.

A mostani mélyrepülés egész éves folyamat eredménye. Kevin Primeau-val szemben már az idény elején voltak fenntartásai a klub vezetőségének, aztán ősszel távozott is. Akkor már nem volt a csapatban az eligazoló Derek Ryan és a visszavonuló Palkovics Krisztián sem.

Az ünnepi menetelés előtti időszak a Primeau helyére kinevezett Jan Neliba vezetésével jól sikerült, a Volán a folyamatos anyagi nehézségei ellenére remekül szerepelt. Aztán december végén a Ljublana ellen két, győzelemre álló meccsből vereség lett, Kovács Csaba szabályos, de meg nem adott bombagólja lelkileg is a padlóra küldte a társaságot.

Egy hónappal később napokon belül kikerült a csapatból Ladányi Balázs és Eric Johansson, a házi pontlista első négy helyezettjéből kettő, a helyükre pedig csak a szlovák második ligás Filip Novák érkezett. A középszakaszra nem sikerült felpörgetni a csapatot, amely számára pénteken már csak a remény maradt meg.

Most már a szapporóinál is sokkal nagyobb csoda kellene.

JÉGKORONG, EBEL, KÖZÉPSZAKASZ
7. FORDULÓ

ORLI ZNOJMO (cseh)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 6–2 (2–0, 1–2, 3–0)
Znojmo, 2100 néző. Vezette: Berneker, Kalb (mindkettő osztrák), Hribar (szlovén)
Znojmo: LANDSMAN – Wharton, PLANEK, Havlik, Strömberg, Lattner – Henry, Stach, Beranek, Bartos, Roznik – Sova, Kulmala, URAM, Pucher, Müller – Tichy, Boruta, JARUSEK, Beroun, Kominek
Fehérvár: Munro – Orbán, Sille, Benk, Bailey, Magosi B. – Durco, Pratt, Banham, Sikorcin, F. Novák – Tokaji, Pozsgai, Mihály Á., Vas M., Kovács Cs. – Hetényi P., Horváth A., Hajós
Gólok: 7:47: Uram (Stach, Kulmala – kettős emberelőny, 1–0). 14:02: Wharton (Planek, Havlik – ee., 2–0). 30:33: Banham (F. Novák, Pratt – ee., 2–1). 35:33: Sikorcin (F. Novák, Pratt, 2–2). 36:36: Kominek (Uram, Pucher, 3–2). 46:09: Jarusek (büntető, 4–2). 47:09: Havlik (Stach, Pucher, 5–2). 54:23: Müller (Planek – emberhátrány, 6–2)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Jan Neliba, a Fehérvár edzője: Jól kezdtünk, aztán két emberhátrányból gólt kaptunk, de még ez sem vetett vissza minket. Egyenlítettünk, ám egy balszerencsés góllal megint hátrányba kerültünk, és a harmadik harmadban a büntetővel elment a meccs. Mélyebb elemzést a szezon végén tartok majd, de a legnagyobb gond az volt, hogy a döntő mérkőzéseken nem éltünk a helyzeteinkkel, nem tudtunk nyomást gyakorolni az ellenfelekre.