Sofronéknak nem volt esélyük Ukrajna ellen

2014.04.21. 08:52
Safarenko is bevette a magyar kaput (Fotó: MJSZ/Mudra László)
A magyar jégkorong-válogatott 3–0-s vereséget szenvedett Ukrajnától a divízió 1/A világbajnokságon, így két forduló után nem maradt százszázalékos csapat. Jevhen Beluhin, Oleh Safarenko és Oleh Timcsenko volt eredményes. Folytatás szerdán Szlovénia ellen.

DIVÍZIÓ 1/A OSZTÁLYOS JÉGKORONG-VB
2. FORDULÓ
UKRAJNA–MAGYARORSZÁG 3–0 (1–0, 2–0, 0–0)
Gojang, 1712
néző. Vezette: Brill (német), Hribík (cseh), Buese (finn), Ritter (amerikai)
UKRAJNA: GAJDUCSENKO – NAVARENKO, POBJEDONOSZCEV – Mihnov (1), Blagij (1), BELUHIN 1; Iszajenko, PETRUHNO (2) – SAFARENKO 1, TIMCSENKO 1 (1), MATERUHIN (1); Kugut, Szkripec – VARLAMOV, Torjanik, Kvitcsenko; Ladigin, Nimenko – Zaharov, Padakin, Bondarjev. Szövetségi kapitány: Andrej Nazarov
MAGYARORSZÁG: HETÉNYI Z. – Vas M., Hüffner – Sofron, Bartalis, Kóger; Szirányi B., Gröschl – Hári, Vas J., Kovács Cs.; Pozsgai, Tokaji – Azari, Sebők, Benk; Varga A., Orbán – Mihály Á., Nagy K., Magosi. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz
Gólok. 4:57: Beluhin (Mihnov, Blagij – emberelőny, 1–0). 29:49: Safarenko (Timcsenko, Petruhno – kettős ee., 2–0). 30:52: Timcsenko (Petruhno, Materuhin – ee., 3–0)

További eredmény: Ausztria–Japán 4–1, Szlovénia–Dél-Korea 4–0

A magyar válogatott abban a tudatban lépett pályára Ukrajna ellen, hogy ha győz, akkor egyedüliként marad százszázalékos két forduló után.

Nos, ezek a remények nem váltak valóra, és ezt már az első percekben látni lehetett. Az ukránok ugyanis hatalmas nyomást helyeztek a mieinkre, sorra záporoztak Hetényi Zoltán kapuja felé a lövések, csak idő kérdése volt, hogy mikor kerül egy korong a hálóba. Ez az ötödik percben jött el, amikor Jevhen Beluhin talált be egy emberelőny után (0–1).

Az ukrán fölényt jól jellemezte a 17:3-as első harmadbeli lövésarány, és bár a másodikban valamennyire feljavult a magyar csapat, mégis Oleh Safarenkóék tudták növelni az előnyüket. Igaz, ehhez szükségük volt egy kettős emberfórra is: előbb éppen Safarenko vágott a kapuba egy lecsorgó korongot (0–2), majd Oleh Timcsenko váltotta gólra Denisz Petruhno palánkról lepattanó bombáját (0–3).

A játékvezetők egyébként rendesen szórták a mieinket; ezeket a kiállításokat ugyan nem igazán lehetett vitatni, azt azonban igen, hogy a másik oldalon elmaradtak a két percek.

A záró harmadban sem sikerült beütni a becsületgólt, és ebben a húsz percben az ukránok sem támadtak olyan vehemensen, amit jól mutat, hogy egy kettős emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak. A magyar csapat a második meccsén elszenvedte első vereségét a tornán.

Holnap szünnap, folytatás szerdán hajnalban (magyar idő szerint 5.30-kor) Szlovénia ellen. A meccsről élő, szöveges tudósítást olvashatnak a Nemzeti Sport Online-on!

6Dél-Korea200024–110

60. perc: Vége a mérkőzésnek.

58. perc: Újabb Hetényi-bravúr, Materuhin közeli próbálkozását hárítja. Megússzuk a kettős emberhátrányt.

57. perc: Materuhin éles szögből leadott lövését védi Hetényi.

56. perc: Újra kettős hátrányba kerülünk: Sofron buktatta Materuhint.

55. perc:Sebőköt küldik ki a Kvitcsenko elleni szabálytalanságért.

54. perc: Kovács éles szögből emel kapura, Gajducsenko hárít.

51. perc: Mihályt küldi palánkra Petruhno, ő is kap két percet.

50. perc: Pobjedonoszcev bombájától fekszik ki Bartalis, szerencsére egyből fel is kel.

49. perc: Jöhet a következő ukrán előny, Kóger Pobjedonoszcevet buktatta. Ez a nyolcadik két percünk.

48. perc: Blagij és Materuhin is helyzetbe kerül, szerencsére nem tudnak kifogni Hetényin.

45. perc: Ladigin is távolról próbálkozik, az ő lövése a plexiről jön vissza.

43. perc: Pobjedonoszcev távoli lövését védi Hetényi.

42. perc: Varga húzza el Kvitcsenko lábát, két percre kiáll.

41. perc: Gajducsenko védi Sebők lövését.

41. perc: Elkezdődött a harmadik harmad.

A magyar csapat valamivel jobb játékot nyújtott ebben a húsz percben, azonban egy kettős és egy szimpla emberelőnyt is gólra váltott Ukrajna.

2. harmad

40. perc: Vége a második harmadnak is.

40. perc: Egy buli után kijön a korong Gajducsenkóról, a kapusra ráesik Mihály is. Közben páros kiállítás, Navarenko és Nagy ül ki.

38. perc: Beszorul a korong a lábak közé az ukrán kapu előtt, Vas Jánosnak sikerül elütnie, de nem talál kaput.

37. perc: Hetényi vetődik rá a korongra Timcsenko ütője előtt.

35. perc: Ezt az emberelőnyt sem tudjuk értékesíteni, de legalább lövésig eljutottunk.

33. perc:Ladigin kimegy, ma már másodszor.

33. perc: Bondarjev fájlalja a vállát, el kell hagynia a jeget. Közben magyar ziccer: Sofron vágja a korongot Gajducsenkóba.

32. perc: A szimpla előnyt is beütik az ukránok... Petruhno lövése visszajön a palánkról, Timcsenko pedig közelről a hálóba helyez. 0–3

A helyi bemondó elsorolta, hogy magyar gól: Orbán (Kóger, Szirányi). Bár így lenne...

31. perc: Nem tudjuk kivédekezni a kettős emberhátrányt, egy lecsorgó korongot Safarenko közelről üt a kapuba. 0–2

31. perc: Sofron is kimegy, Beluhinnak ütött oda.

29. perc: Pozsgai kap két percet akadályozásért.

A magyar csapat jobban játszik, mint az első harmadban.

28. perc: Materuhin indul meg a magyar kapu felé, de sikerül olyan jól kiszorítani, hogy végül nem jut lövéshez.

24. perc: A másik oldalon Hetényinek van szüksége bravúrra, Timcsenko helyzeténél ment.

24. perc: Sebők csap le egy korongra az ukrán kapu előtt, de már túl közel került a kapushoz, így Gajducsenko hárítani tud.

23. perc: Eladott korong a magyar kapu előtt, Zaharov lövését szerencsére védi Hetényi.

21. perc: Elkezdődött a második harmad.

Az első harmadban nagyon gyenge teljesítményt nyújtott a magyar csapat, az ukránok fölényét jól jellemzi a 17:3-as kapura lövési arány.

1. harmad:

20. perc: Vége az első harmadnak.

20. perc: Hetényi ismét munkában, Bondarjev lövését fogja, ami talán nem is talált volna kaput.

19. perc: Hetényinek újra nagyot kell védenie, Navarenko lövését csípi el, ráadásul gólra éhesen érkezett Materuhin is.

18. perc: Kvitcsenko húzogat a magyar térfélen belül, Hetényi védi a lövést. Orbán Attila ellenben két percet kap.

18. perc: Nem tudunk sokat kezdeni az emberelőnnyel...

16. perc: Itt az első magyar előny, Ladigint szórták ki a játékvezetők.

16. perc: Kvitcsenko verekszi be magát a magyar kapu elé, de lövésében nincs már erő.

15. perc: Pozsgai lövése ment el a bal sarok mellett.

14. perc: Hosszú idő után védenie kell Gajducsenkónak, Vas Márton lövését fogja.

13. perc: Kovács büntetése lejárt, de közben meleg pillanatokat élünk át, mivel a gólvonal előtt állt meg a korong... Igaz, Hetényit akadályozták rendesen az ukránok.

12. perc: Safarenko bombája jön vissza a palánkról.

11. perc: Kovács Csaba kap két percet.

10. perc: Padakin kerül nagy helyzetbe, szerencsére a bal sarok mellé emel.

9. perc: Újabb blokk, Kvitcsenko lövése akad el Vas Mártonban.

8. perc: Újabb ukrán támadás, Materuhin lövése akad el Magosiban.

Az első öt percben 9:1 a kapura lövések aránya. Nem ide...

5. perc: Vezetnek az ukránok! Beluhin vágta be az emberelőnyt. 0–1

4. perc: Safarenko teszi át a korongot Materuhinnak, akinek a lövését Hetényi védi. Nagyon nyomnak az ukránok.

3. perc: Itt az első magyar kiállítás, Mihály Árpádnak kell kimennie.

3. perc: Tűzijáték a magyar kapu előtt, végül Iszajenko lövését blokkolják védőink.

2. perc: Materuhin lövését védi Hetényi.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A magyar válogatott második mérkőzésére készül a dél-koreai világbajnokságon, az ellenfél ezúttal Ukrajna.

A MÉRKŐZÉS BEHARANGOZÓJÁT ITT OLVASHATJÁK!

Magyarország:
Hetényi Z.
Vas M., Hüffner – Sofron, Bartalis, Kóger
Szirányi B., Gröschl – Hári, Vas J., Kovács Cs.

(Zárójelben a magyar értékek.)

Nem babusgat kellemes élményeket Ukrajna a magyar hokiválogatottal kapcsolatban. 2008-ban ugyebár mi ütöttük el őket a feljutástól az A-csoportba, ahonnan esztendővel korábban zuhantak alá. 2012-ben viszont már a másodosztályból, a divízió 1/A-ból estek ki – a mi segítségünkkel, merthogy a zárómérkőzésünkre, a Nagy-Britannia ellenire már eldőlt, hogy bronzérmesnél se jobbak, se rosszabbak nem lehetünk, úgyhogy ki is kaptunk, amivel a Team GB maradt benn, Ukrajna meg búcsúzott, és a sárga-kékek hőzöngtek is Ljubljanában, hogy kiejtettük őket, mintha bármi közünk lett volna ahhoz, hogy a közös meccsünkön kívül még háromszor veszítettek.

Egyébként a vb előtt Oroszországban edzőtáboroztak, majd annak ellenére, hogy többek között a kétszeres Stanley-kupa-győztes Ruszlan Fedotenko is kidőlt a felkészülés során, az Ausztria elleni nyitó meccsen szívósan tartották magukat és csak egy igen vitatható góllal buktak el – a hosszabbításban. Általános visszafogottságukat ismerve nem meglepő, hogy ezután eldobtak és felrúgtak mindent, ami a jégtől az öltözőig az útjukba került…