Kiváló fórjátékkal indult, sima fehérvári siker a vége

2012.11.30. 21:44
Hat gólt ünnepelhettek a fehérvári hokisok a Znojmo ellen (Fotó: Mirkó István – archív)
A Sapa Fehérvár AV19 péntek este hazai pályán 6–2-re legyőzte a Znojmót az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 26. fordulójában. A fehérváriak másodszor verték cseh riválisukat ebben a bajnoki szezonban.

Székesfehérváron először találkozott a két csapat ebben a kiírásban, Znojmóban azonban már két meccsük is volt – egyet a Volán (5–3), egyet a Znojmo (3–1) nyert meg. Nemcsak az egymás elleni eredmények, hanem a tabellán elfoglalt helyek (azonos pontszám a középmezőnyben) is kiélezett csatát ígértek. Két harmadon keresztül azt is láttak a nézők, a harmadik periódus elején született ötödik hazai gól aztán valamelyest megtörte a cseheket.

1. HARMAD

Bár a csehek szakvezetője, Martin Stloukal eltiltása miatt nem lehetett ott a padon, a Znojmo a szokásos, rá jellemző támadójátékkal és agresszivitással kezdett – ennek első körben kiállítás lett a következménye, amelyből Sofron István az 5. percben megszerezte a vezetést a fehérváriaknak (1–0).

Sajnálatos módon a csehek is gólra váltották az első emberelőnyös lehetőségüket Bryan Bickell révén (1–1) a 18. percben, sőt még mielőtt a mieink rendezték volna soraikat, Juraj Roznik is betalált, így a Znojmo vezetés birtokában vonult pihenőre (1–2).

2. HARMAD

Folytatódott a „Hogyan kell tökéletesen kihasználni az emberelőnyös helyzeteket?" oktatófilm felvétele, ezúttal a fehérváriak főszereplésével: Kim Strömberg kétperces kiállítását Juraj Durco használta ki a 23. percben (2–2).

Ahogyan korábban a csehek, úgy a fehérváriak is gyorsan „rápakoltak" még egyet, Vas Márton és Ladányi Balázs remek összjátéka után Sofron már a második gólját lőtte (3–2). S bár a következő fehérvári emberfór kimaradt, Sikorcin Ladislav gondoskodott róla, hogy az ebben az időszakban egyértelműen ellenfele fölé növő hazai csapat kétgólosra növelje előnyét (4–2).

3. HARMAD

A távolról bátran próbálkozó Eric Johansson jóvoltából fehérvári góllal kezdődött a befejező periódus (5–2), és ezáltal olyannyira stabilizálódott a Volán játéka, hogy két emberhátrányos szituációban is sikerült szétrombolni a csehek támadójátékát.

A végjátékban Tyler Metcalfe gondoskodott róla, hogy hatodszor is a cseh hálóba vágódjon a pakk (6–2). Jan Neliba legénysége egymást követő második mérkőzését nyerte meg többgólos különbséggel (legutóbb a Villach 4–1-es vereséggel indult haza Fehérvárról).

„A SZÜNETBEN RÁNK FÉRT AZ ÜVÖLTÖZÉS”
JÉGKORONG, EBEL
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–ORLI ZNOJMO 6–2 (1–2, 3–0, 2–0)
Székesfehérvár, 3386 néző. Vezette: Fussi, Smetana, Johnston (mindhárom osztrák), Németh M.
FEHÉRVÁR: Munro – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi B. – Pratt, Durco, BANHAM, Johansson, METCALFE – HORVÁTH A., Hetényi P., SOFRON, VAS M., LADÁNYI – Pozsgai, Tokaji, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs.
ZNOJMO: Kacetl – Plánek, Sova, Strömberg, Fiala, Jarusek – Henry, Kulmala, Havlík, Pucher, Bickell – Stehlík, Stach, Lattner, Seda, Müller – Boruta, Rozník, Bartos, Beránek
Gólok: 4:05: Sofron (Horváth A., Ladányi – emberelőny, 1–0). 17:02: Bickell (Pucher, Burke – ee., 1–1). 18:33: Rozník (Boruta, 1–2). 22:25: Durco (Metcalfe, Johansson – ee., 2–2). 23:34: Sofron (Vas M., Ladányi, 3–2). 36:13: Sikorcin (Kovács Cs., Pozsgai, 4–2). 41:11: Johansson (Banham, Metcalfe, 5–2). 59:45: Metcalfe (Vas M., Banham, 6–2)
Kiállítások: 8, ill. 8 perc