Kevés fehérvári helyzet, vereség Znojmón

2012.11.02. 21:37
Három győztes meccs után vereséget szenvedett az Alba Volán jégkorongcsapata az osztrák bajnokságban (EBEL). A fehérváriak remek iramú mérkőzésen, tompa játékuknak köszönhetően a vártnál talán simábban kaptak ki a cseh Znojmótól idegenben.

Adam Munro büntetőt védett, ám ez sem mentette meg a Fehérvárt a vereségtől (fotó: Mirkó István – archív)

A mérkőzés előtt másfél órával begördült két magyar rendszámú busz, csatlakozva a parkolóban várakozó, autóval érkezőkhöz: a szurkolók előbb a közeli vendéglátók söreit kóstolgatták, majd a csarnok felé vették az irányt. A vendégszektorban a bemelegítés végén egy gombostűt nehezen lehetett volna leejteni. Hiába, a hosszú hétvége, a közeli ellenfél, a „világhíres” cseh sör és természetesen elsősorban a Volán szeretete jó háromszáz Fehérvár-szimpatizánst csábított utazásra.

2 (–, –, 2)Büntetőpercek– (–, –, –)

A kedvencek ráadásul az utóbbi meccseken rá is szolgáltak a biztatásra. A Graz és a Linz ellen hazai pályán, majd kedden a Ljubljana ellen idegenben nyert a Volán, az idei szezonban az ilyen sorozatokat nagyon meg kell becsülni, pláne ha a fehérvári idénykezdetet is számításba vesszük. A meccs remek iramban kezdődött, a játék alig állt, a játékvezetőknek sem akadt túl sok dolguk. A harmad első felében egyenrangú küzdelem folyt, helyzet itt, helyzet ott, mindkét kapusnak akadt feladata. A játékrész második részében azonban a Znojmo megmutatta, hogy miért tartja őket mindenki a szezon meglepetéscsapatának: a hazaiak egyre inkább a kapujuk elé szegezték a vendégeket, Adam Munro nem egy bravúrt bemutatott, de így is gólt kapott. A 13. percben Martin Planek talált a hálóba. 1–0

Nem találta magát a Volán, a támadásaik erőtlenek voltak, komolyabb veszélyt kapura nem jelentettek, a hazaiak viszont annál többet tesztelték Munrót. Nem mintha ez nem lett volna elég a kapusnak, a sajátjai is próbára tették: Vas Márton ziccerben szabálytalanul állította meg Bryan Brickellt, az ezért megítélt büntetőt azonban megfogta a kanadai légiós. Bravúr a javából, amiből akadt még néhány a dudaszóig.

A második harmadban ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták, azaz támadott a Znojmo, védekezett a Volán, bravúrokat mutatott be Munro. Gólt mégis a vendégek szereztek, némileg váratlanul, kihasználva a csehek pillanatnyi figyelemkihagyását. Sofron István passzából Kyle Bailey egyenlített a 29. percben. 1–1

Bármennyire reméltük, a gól nem tette „harapósabbá” a Volánt. Egy rövid, amolyan átmeneti tűzszünet után ismét sorozatban jöttek a hazai támadások, Munro amit lehetett, fogott. A 32. percben Jirí Beroun azonban az alapvonal mögött elveszített korongot bevitt a kapu elé, és értékesítette a ziccert, majd három perccel később Peter Pucher használt ki egy védelmi hibát, és növelte kétgólosra a znojmói előnyt. A harmad hátralévő részében a Fehérvár játékában nem volt benne a gól. 3–1

A harmadik húsz percben kiegyenlítettebb volt a játék, már a znojmói kapusnak is akadt dolga, azonban ez kevés volt a fordításhoz. Egyrészt ezek a helyzetek nem kihagyhatatlan ziccerek voltak, másrészt a hazaiak sem adták fel a támadást, azaz a Volán nem tudta folyamatosan nyomás alatt tartani az ellenfél kapuját.

A meccs utolsó 10 percét ugyan megnyomták a vendégek, sőt a vége előtt két perccel emberelőnybe is kerültek – a meccs egyetlen kiállítását (!) a znojmói Peter Pucher gyűjtötte be –, de gólt nem sikerült szerezniük, így a vártnál talán simább meccsen nyert a Znojmo.

A Volán vasárnap a táblázaton utolsó előtti, azonban pénteken, Zágrábban meglepően szoros vereséget szenvedő Dornbirn ellen javíthat az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

„A ZÁRÓ HARMADBAN NYERHETTÜNK VOLNA”

JÉGKORONG, EBEL
ORLI ZNOJMO (cseh)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–1 (1–0, 2–1, 0–0)
Znojmo, 2486 néző. Vezette: Aicher (német), Kaspar, Johnston, Smeibidlo (mindhárom osztrák)
ZNOJMO: KACETL – Planek, Wharton, Jarusek, Strömberg, Beranek – Henry, Kulmala, BICKELL, Pucher, Havlik – Stehlik, Stach, BEROUN, Seda, Lattner – Boruta, Kominek, Uram, Bartos, Roznik
FEHRÉVÁR: Munro – Hetényi P., Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Orbán, Sille, Benk, Bailey, Magosi – Pratt, Durco, Banham, Johansson, Mihály Á. – Pozsgai, Tokaji, Sikorcin, Metcalfe, Kovács Cs.
Gólok: 12:36: Planek (Pucher, Bickell, 1–0). 28:25: Bailey (Sofron, Ladányi, 1–1). 31:41: Beroun (Jarusek, 2–1). 34:37: Pucher (Bickell, Kulmala, 3–1)
Kiállítások: 2 perc, ill. –
További eredmények: Graz–Klagenfurt 6–3, Linz–Innsbruck 8–2, Ljubljana–Salzburg 1–4, Vienna–Villach 5–4, Zagreb–Dornbirn 5–2