Kétszeri egyenlítés után: kétgólos fehérvári vereség Bécsben

2013.01.01. 20:05
A Volán végig futott az eredmény és a Vienna után: Kovács Csaba (középen) még másodikra is egyenlített<br />(Fotó: NS-archív, Tumbász Hédi)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 37. fordulójában  a Sapa Fehérvár AV 19 kétgólos vereséget szenvedett Bécsben a listavezető Vienna Capitals vendégeként. Így tovább tart a fehérváriak gyengébb periódusa, a magyar együttes az előző öt találkozójából négyet elveszített.

1. harmad

Nem a legjobban indult a mérkőzés a fehérváriak számára. Két elpuskázott emberelőnyt követően – már az 59. mp-ben leküldték az első bécsit – a 13. percben a rutinos Rafael Rotter vezetéshez juttatta a vendéglátókat. A Volán egalizálási esélyeit nem növelte ráadásként, hogy kisvártatva a vendégek is megkapták az első emberelőnyüket, ám a fehérváriak dicséretére váljon, hogy Vas Márton révén a hajrában csak összejött az egyenlítő találat (1–1).

2. harmad

Fehérvári fórban Eric Johansson jutott a kiállítás sorsára, így vendégakciók és lövések tömkelege helyett négy a négy ellen maradtak a jégen a felek, majd miután a hazaiak előbb kiegészültek, 13 mp alatt gólra váltották emberelőnyüket. A harmad közepén felcsillant a fehérvári feltámadás reménye: kivédekezett hátrány után Kovács Csaba góljával másodszor egyenlítettek a vendégek. A harmad végjátéka azonban ezúttal a házigazdáké volt, akik harmadszor is vezetést szereztek, így minimális előnnyel várhatták a harmadik felvonást (3–2).

3. harmad

Gyorsan és említésre méltó események nélkül peregtek a percek a játékrészben. A Volán aztán a harmad közepén fórhoz jutott. A korábbiakból nem sokat profitált – szerzett gólt tekintve például semmit, igaz, mindössze kétszer volt tisztán két percig öt a négy ellen a jégen –, úgy, ahogy Adrian Veidemant is nélkülözni tudta két percig a bécsi egylet. A döntés a hajrára maradt, amikor 58.50-nél a fehérvári kapus, Bálizs Bence átadta a helyét egy mezőnytársának. A terv nem jött be, a harmadik egyenlítés elmaradt, viszont öt másodperccel a vége előtt a házigazda üres kapus góllal bebiztosította győzelmét (4–2).

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ, 37. FORDULÓ
Vienna–Sapa Fehérvár AV 19 4–2 (1–1, 2–1, 1–0)
Részletes jegyzőkönyv később!
További eredmények: Klagenfurt–Olimpija Ljubljana 2–1 (0–0, 2–1, 0–0), Innsbruck–Villach 2–4 (1–2, 1–0, 0–2), Graz–Linz 3–5 (1–2, 1–2, 1–1), Dornbirn–Salzburg 1–2 (0–0, 1–0, 0–2), Znojmo–Medvescak Zagreb 1–2 – szétlövéssel (0–0, 1–0, 0–1, 0–0, 0–1)
1. Vienna 37 20 4 5 8 111–83 28 53
2. Medvescak Zagreb 37 21 3 4 9 121–85 36 52
3. Villach 37 19 3 2 13 145–117 28 46
4. Graz 37 17 3 6 11 120–112 8 46
5. Linz 37 15 6 1 15 130–122 8 43
6. Znojmo 37 16 2 6 13 127–117 10 42
7. Klagenfurt 36 15 5 2 14 107–106 1 42
8. SAPA Fehérvár AV19 37 16 3 3 15 112–114 –2 41