Kétgólos hátrányból fordított a Fehérvár, mégis kikapott

2013.10.03. 22:10
A Sapa Fehérvár AV19 hazai pályán, szétlövést követően 4–3-ra kikapott a Red Bull Salzburgtól az osztrák jégkorongliga (EBEL) csütörtöki játéknapján. A hatalmas csata egy pontot hozott a fehérváriaknak.

1. HARMAD: A SALZBURG RÁIJESZTETT A VOLÁNRA1. HARMAD: A SALZBURG RÁIJESZTETT A VOLÁNRA

A fehérváriak már a 13. másodpercben emberelőnybe kerültek, de nem sikerült kihasználniuk, sőt az 5. percben – teljes sorok jelenlétében – Joe Motzko a Salzburgnak szerezte meg a vezetést (0–1).

A világos mezes Volán óriási csatát vívott
(Fotó: Mirkó István)
A világos mezes Volán óriási csatát vívott (Fotó: Mirkó István)

A Volán kisvártatva a második emberfóros lehetőséget is hagyta elúszni, majd az osztrákok próbálkozhattak az öt a négy elleni játékkal, és nekik bejött: a kilencedik percben Garrett Roe küldte a pakkot a fehérvári kapuba (0–2).

Ráijesztett tehát a vendégcsapat a Volánra, de a játékrész végére oszladozni kezdtek a felhők: Magosi Bálint büntetőből szépített (1–2).

2. HARMAD: MEGVAN AZ EGYENLÍTÉS, DE A FÓROK KIMARADTAK

Viszonylag gyorsan sikerült ledolgozni a hátrányt: Frank Banham és Andrew Sarauer akciója után Pozsgai Tamás közvetlen közelről vágta be a korongot a vendégek kapujába (2–2).

Noha Bálizs Bencének is volt nagy védése ebben a periódusban, a gólhoz a fehérváriak álltak közelebb, különösen az utolsó öt percben, amelyből több mint négyet emberelőnyben töltöttek, de sem négy a három ellen, sem öt a négy ellen nem sikerült a kapuba találni. A legnagyobb helyzetet Sarauer hagyta ki, ziccerénél Luka Gracnar védett.

3. HARMAD: BENK NAGY GÓLT LŐTT, DE A VÉGÉN ÉRKEZETT A VÁLASZ

Nagyon bekezdett a Salzburg, csakhogy a Volánnak gyorsan sikerült kitörnie a szorításból. Az osztrák csapat védekezésből nem tudott építkezni, a tilos felszabadítások miatt rendre visszakerült a pakk a harmadába. S a 45. percben nemcsak a harmadába, hanem a kapujába is: a jobb oldalon előrekorcsolyázó Benk András takarásból, a kapus válla fölött nagy gólt lőtt a léc alá (3–2).

Nagy iramú, hullámzó játék jellemezte a harmadból hátralévő időt, mindkét kapusnak voltak nagy védései, és fontos volt, hogy a Volánnak sikerült elkerülnie az erőt felemésztő felesleges kiállításokat.

Egészen az 56. percig: a fogásért leparancsolt Mihály Árpád alig foglalta el helyét a büntetőpadon, a kapusukat is mezőnyjátékosra cserélő osztrákok Mark Cullen révén máris gólra váltották a hat a négy elleni játékot (3–3) – mivel újabb gól nem született, jöhetett a ráadás.

HOSSZABBÍTÁS, SZÉTLÖVÉS: AZ EMBERFÓR KIMARADT, MAJD HÁROM BÜNTETŐ IS

A HÉT TOVÁBBI PROGRAMJA
Péntek: 18.30: Znojmo–Ljubljana, 19.15: FEHÉRVÁR–Dornbirn, Innsbruck–Graz, Linz–Villach, Klagenfurt–Bozen
Vasárnap: 17.30: Linz–FEHÉRVÁR, Innsbruck–Klagenfurt, Villach–Znojmo, Salzburg–Ljubljana, 17.45: Graz–Vienna

A ráadás második percének elején Kovács Csabát bottal akasztásért kiállították, és a Salzburg villámgyorsan gólt is ütött, csakhogy a játékvezetők „belefújtakaz akcióba, és a kapu előtti dulakodás után kivitték a korongot a harmadvonal elé.

A következő sortűznél Bálizs hatalmas védésére is szükség volt, hogy a Volán megússza kapott gól nélkül az emberhátrányt – de megúszta. Mivel az osztrákok elcserélték magukat, az utolsó 1:16 percre emberelőnybe került a magyar csapat, azonban négy a három ellen nem sikerült helyzetig jutni, azaz szétlövés volt hivatva dönteni.

Az első kör nyitányaként a fehérvári Yellow Horn a kapu mellé lőtt, Cullen próbálkozását Bálizs védte. A második körben Sarauer korongja is a kapus martaléka lett, a Bálizst rohamozó Manuel Latusáé is. Banham kisodródott, az oldalhálót találta el, odaát viszont Joe Motzko hatalmas gólt lőtt – győzött a Salzburg (3–4).

Múlt pénteken hosszabbításban dőlt el a két csapat mérkőzése, Salzburgban a Volán győzött 3–2-re.

OSZTRÁK JÉGKORONGBAJNOKSÁG (EBEL)
15. játéknap
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–EC RED BULL SALZBURG 3–4 (1–2, 1–0, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel

Székesfehérvár, 3226 néző. Vezette: Smetana, Sporer, Hofer, Hofstätter (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – Szirányi B., Tokaji – MAGOSI 1, Sikorcin, Kovács Cs.; Jackman, Pozsgai 1 – YELLOW HORN (1), Sarauer (1), Banham (1); Gawryletz, Kiss D. (1) – Mihály Á., Naglich, BENK 1; Hetényi P., Orbán – Kocsis, Nemes, Tóth G.
SALZBURG: Gracnar – Mülhstein, Boivin – Welser, Komarek, Kristler; Fahey (1), Heinrich – Meckler (1), Roe 1, Raffl; LYNCH, Milam (1) – MOTZKO 2 (1), CULLEN 1 (1), Latusa (1); Pallestrang – Obrist, Keith, Brucker
Gólok. 4:10: Motzko (Latusa, Cullen, 0–1). 8:40: Roe (Fahey, Meckler – emberelőny, 0–2). 16:41: Magosi (büntető, 1–2). 26:01: Pozsgai (Sarauer, Banham, 2–2). 44:06: Benk (Kiss D., Yellow Horn, 3–2). 56:06: Cullen (Milam, Motzko – ee., 3–3). Győztes büntető: Motzko (3–4)
Kiállítások: 12, ill. 8 perc

Marty Raymond, a Fehérvár edzője:
– Az első harmadban átlagosan játszottunk, míg a folytatásban már sokkal jobban. Sajnos azonban az emberelőnyös helyzetek kihasználása pocsék volt, ez döntött. Bár keményen dolgoztunk, a kapu előtt jobban kell teljesítenünk!
Don Jackson, a Salzburg edzője: – Nagyon izgalmas meccs volt, minden elismerésem a Fehérváré, hogy kétgólos hátrányból fordítani tudott. Döntő momentum volt, hogy a harmadik gólunkat megszereztük emberelőnyben, ezért még a kapusunkat is lehoztam, ez volt az utolsó szalmaszál. Bejött, de már a szétlövés előtt lezárhattuk volna a csatát.

A játéknap másik mérkőzésén: Vienna Capitals–Dornbirn 3–4