Jégkorong, EBEL: ráadás után nyert Salzburgban a Volán

2013.09.27. 21:47
Az Alba Volán nagy küzdelem után győztesen távozhatott Salzburgból (Fotó: Mirkó István – archív)
A Sapa Fehérvár AV19 hosszabbítás után 3–2-re nyert a Red Bull Salzburg vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján. A Volán győztes gólját Adam Naglich szerezte a 65. percben.

A Bozen elleni vereség után ismét idegenben, a Salzburg vendégeként lépett jégre az Alba Volán, amely a kezdeti rohamokat megúszta, miután a hazaiak gyorsan emberhátrányba kerültek. Sőt, a fehérváriak kettős fórban is játszhattak, ám abból gólt nem tudtak ütni, nem sokkal később pedig már a vendégek adtak egy előnyt – rossz csere után – a hazaiaknak. A kiállítások a folytatásban is potyogtak – Frank Banham és egy páros kiállításnál Tokaji Viktor is leült még a padra –, ám a hálók nem rezdültek az első húsz percben.

A hazaiak többet lőttek kapura, és ez igaz maradt a második harmadra, Magosi Bálint kiküldését pedig már kihasználta a Salzburg: Thomas Raffl és Joe Motzko összjátéka után Konstantin Komarek vette be a sarat addig jól álló Bálizs Bence kapujába. 1–0

A harmadik harmadban sem csillapodott a meccs keménysége, Raffl végleges kiállítása után pedig egyenlített a Volán: Adam Naglich passzából Andrew Sarauer talált be. Nem sokáig örülhettek azonban a fehérváriak, hét perccel a vége előtt Orbán Attila kiállítását Troy Milam használta ki, és a kék vonaltól óriási lökettel bevette a kaput. 2–1

Felpörgött a meccs, és szinte egy percen belül jött a válasz, az ex-salzburgos Frank Banham fogott ki Bernd Brückleren, miután Colton Yellow Horn passza után megfeledkeztek róla a védők. Következhetett a hosszabbítás. 2–2

A hosszabbításban mindkét oldlaon adódtak lehetőségek, Andreas Kristler hazai részről hagyott ki nagy helyzetet, míg Yellow Horn a vége előtt hibázott. Másfél perccel a vége előtt azonban előnybe került a Volán, és Adam Naglich ki is használta a lehetőséget: 3–2-re nyert Salzburgban a Fehérvár.

JÉGKORONG, EBEL
RED BULL SALZBURG (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–3
(0–0, 1–0, 1–2, 0–1) – hosszabbítás után
Salzburg, 1950
néző. Vezette: Berneker, Graber, Hofer, Nothegger (mind osztrák)
SALZBURG:
Brückler – Lynch, Milam 1, Welser (1), Cullen (1), Meckler – Henrich, Fahey, Raffl (1), Komarek 1, Motzko (1) – Mühlstein, Boivin, Kristler, Brucker, Keith – Konradsheim, Latusa. Edző: Don Jackson
VOLÁN:
Bálizs – Jackman (1), Pozsgai, Banham 1 (1), Naglich 1 (1), Sarauer 1 – Gawryletz, Kiss D., Mihály Á., Yellow Horn (1), Kovács Cs. – Szirányi B., Tokaji, Benk, Sikorcin, Magosi – Hetényi P., Orbán, Tóth G., Nemes, Kocsis. Edző: Marty Raymond
Gólok.
31:59: Komarek (Raffl, Motzko – emberelőny, 1–0). 45:52: Sarauer (Naglich – ee., 1–1). 53:02: Milam (Cullen, Welser – ee., 2–1). 54:06: Banham (Yellow Horn, 2–2). 64:14: Naglich (Banham, Jackman – ee., 2–3)
Fegyelmi büntetés:
végleges fegyelmi (Raffl)

További eredmények: Vienna Capitals–Innsbruck 5–0, Graz–Bozen 5–2, Olimpija Ljubljana–Klagenfurt 3–4, Dornbirn–Linz 1–3, Znojmo–Villach 5–3

1. Bozen 7 5 1 1 32–23 11
2. Villach 6 3 1 2 26–21 8
3. Vienna 6 4 2 25–10 8
4. Linz 5 4 1 15–11 8
5. Klagenfurt 6 3 1 2 16–15 7
6. Innsbruck 6 3 3 18–19 6
7. Graz 6 2 1 3 12–15 6
8. FEHÉRVÁR 6 2 1 3 17–22 6