Jégkorong: villámrajt után sima svéd siker a Tüskecsarnokban

2017.04.03. 21:06
A magyar jégkorong-válogatott négy góllal kikapott a svédektől (Fotó: Veres Viktor)
A magyar jégkorong-válogatott felkészülési mérkőzésen 4–0-ra kikapott Svédországtól a Tüskecsarnokban.

A vendégek már rögvest a mérkőzés elején nyomatékosították, hogy itt csak a győzelem elfogadható a számukra, alig 20 másodperc elteltével máris a magyar kapuban volt a korong, Richard Gynge lövése talált oda utat (0–1)

április 28. (péntek), 12.30: Magyarország–Kazahsztán
Ezt követően viszont kifejezetten jól tartotta magát a magyar csapat, az első harmadot négy, illetve nyolc lövéssel zárták a csapatok, újabb találat pedig az első húsz percben nem esett.

A második játékrész derekán aztán gyorsan lezárták a győzelem kérdését a svédek, Hetényi több bravúr után John Norman lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult (0–2).

A helyére a gól után beálló Bálizs Bence sem sokkal húzta tovább: 43 másodperccel később Emil Pettersson is bevette a magyar kaput (0–3).

A magyar válogatott ebben a játékrészben főleg a korong után igyekezett nagy erőkkel, a nagy tempót diktáló svédek pedig magabiztos előnyre tettek szert.

Az 53. percben Par Lindholm lövése még kimaradt, Dennis Everberg ismétlése viszont már a kapu jobb oldalában kötött ki, így a svédek végül 4–0-ra nyertek.

A folytatás pénteken Finnország ellen, majd 18-án Szlovénia ellen – erre a két összecsapásra is a Tüskecsarnokban kerül sor.