Jégkorong-vb: a svédek Sedinék nélkül, a finnek K. O.-val nyertek

2013.05.11. 19:04
A finn-svéd közös rendezésű jégkorong-világbajnokság csoportkörének hatodik fordulójában mindkét házigazda diadalmaskodott, Svédország 2–0-ra legyőzte az utolsó helyen álló Szlovéniát, Finnország pedig 7–2-re kiütötte Ausztriát.

A Vancouver kiesése után megérkeztek a Sedin ikrek a világbajnokságra, de a szlovénok elleni mérkőzésen még nem léptek jégre. Henrik Sedin ragaszkodott a 33-es mezhez, amelyet Elias Falth át is engedett neki, miután az IIHF erre megadta a külön engedélyt.

A találkozó első harmadában csak két-két kiállítást kellett elkönyvelni a játékvezetőknek, gólt nem. Az első találatra a 26. percig kellett várni, akkor Johan Fransson passzából Gabriel Landeskog vette be a szlovén kaput, majd a harmadik játékrész elején Simon Hjalmarson átadását váltotta gólra emberelőnyben Fredrik Pettersson.

A másik házigazda már a 9. percben kétgólos előnyben volt Ausztria ellen, előbb Antti Pihlstrom, majd Veli-Matti Savinainen mattolta Bernhard Starkbaumot. A második harmadban Petri Kontiola gólja után végleg eldőlni látszott a mérkőzés, aztán váratlanul a záró harmad kezdetén az osztrákok Robert Lukas valamint Raphael Herburger villámgyors két találata után egyre zárkóztak (3–2). A finnek azonban összekapták magukat, és az utolsó 11 percben négyszer is eredményesek voltak, és végül fölényesen nyertek.