Jégkorong-vb: a finnek ismét soroztak; Svájc gödörben

2016.05.08. 17:49
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban – a mieink ma Kanadától kaptak ki hat góllal (7–1) – a finnek az esélyeknek megfelelően könnyen elbántak a németekkel. Moszkvában Svájc a második mérkőzését is elbukta, igaz, ugyanúgy két ponttal áll, mint túlórás legyőzője, Norvégia.

május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A finnek sebességben, technikában és passzjátékban a németek fölé kerekedtek, akik fizikumukban és elszántságukban bízhattak. Az első harmad közepén a finnek az első, majd a második fórjukat gólra váltották, ami kellő alapot adott a folytatásra. A lendületük nem csökkent. Előbb négy a négy ellen is eredményesek voltak, a kapu előtt szenzációsan kavartak, tették-vették a korongot, majd akciógólt lőttek. A sokadik passz után a németek rendre elveszítették a fonalat. Utóbbiak a második felvonás közepén emberhátrányban szépítettek. A záró részre visszavettek a finnek, kiegyenlítődött a mezőnyjáték. A németek viszont messze voltak a góltól, így jobb ötletük nem lévén a testjátékot erőltették. Olykor túlzásba is vitték. A hajrára leült a játék ritmusa, és sok izgalom nem akadt a kapuk előtt (5–1).

Norvégia–Svájc

Mindkét együttes vereséggel kezdte a vb-t, de legalább a svájciak egy ponthoz jutottak. Más kérdés, hogy az újonc kazahok ellen ez mennyi vigaszt jelentett számukra. Svájc gyorsan megszerezte a vezetést, ám a norvégok belehúztak, s a második harmad végére kétgólos előnyhöz jutottak. Aktívabbak és veszélyesebbek voltak a svájciak, de Lars Volden kapussal az élen állta a rohamokat a norvég védelem. A 44. percben Svájc nagy nehezen felzárkózott egygólos hátrányra, majd a végjátékban a kapust mezőnyjátékosra cserélve egyenlített, 10 mp-cel a rendes játékidő letelte előtt. Így legalább pontot szereztek, mert a túlórában emberelőnybe kerülő norvégoké lett a plusz pont (4–3).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Finnország–Németország 5–1
(2–0, 2–1, 1–0)
G: 6:22 Laine (Hietanen, Jokinen – emberelőny, 1–0), 9:08 Komarov (Jokinen, Laine – ee., 2–0), 29:53 Aho (Granlund – 3–0), 37:50 Koskiranta (Pyörälä, Komarov – 4–0), 38:42 Macek (Draisaitl, Kahun – ee., 4–1), 59:57 Laine (Koivu, Granlund – ee., 5–1)
Kiállítás: 12, ill 18 perc + 10 perc fegyelmi (Holzer)
Franciaország–Szlovákia 1–5
Magyarország–Kanada 1–7

A-CSOPORT (Moszkva)
Norvégia–Svájc 4–3 – h.u.
(1–1, 2–0, 0–2, 1–0)
G: 2:27 Walser (Weber, Martschini – emberelőny, 0–1), 14:07 K. A. Olimb (M. Olimb, Zuccarello – 1–1), 23:03 Röymark (Forsberg – 2–1), 38:03 M. Olimb (K. A. Olimb, Rosseli Olsen – ee., 3–1), 43:24 Moser (Diaz, Niederreiter – 3–2), 59:50 Du Bois (Diaz, Ambuhl – 3–3), 63:23 Martinsen (M. Olimb, Trygg – ee., 4–3)
Kiállítás: 8, ill. 4 perc
Svédország–Dánia 5–2
Kazahsztán–Oroszország 4–6