Jégkorong ol. sel.: az észtek 4–1-gyel vágtak vissza az 1–6-ért

2016.02.14. 16:38
A Budapesten zajló jégkorong olimpiai selejtező harmadik fordulójának nyitó találkozóján Észtország három góllal nyert Litvánia ellen.

A torna kora délutáni mérkőzései közül a legszínvonalasabbat láthattuk vasárnap, igazán jól szórakozhattak a nézők, akik a hétközi találkozókkal ellentétben nagyobb létszámban tették tiszteletüket. A közel azonos játékerő mindkét félnek kellő motivációt adott, és a világranglistán három hellyel alacsonyabban rangsorolt észteket cseppet sem zavarta, hogy a tavalyi vb-n 6–1-re kikaptak a litvánoktól: a 3. perc közepére már kettővel vezettek. Előbb védelmi kihagyás segítette őket a gólhoz, majd egy emberelőny. A litvánok a harmad közepére rendezték soraikat, akkor két emberelőnyt kaptak egymás után. A másodikból már csak 16 mp volt hátra, amikor sikerült a szépíteniük. Az orosz iskola sajátosságait – csapatmunka, technika, csel, passz – magán viselő felvonást mégis kettővel nyerték meg az észtek, harmadik góljuk asszisztja Jaanus Sorokin egész pályás szólója volt (3–1).

Kiállításokban bővelkedett a második harmad – négy az észteknél, kettő a litvánoknál –, gólokban viszont mindez nem mutatkozott meg, csak helyzetekig és lövésekig jutottak a felek; a kapura veszélyesebb litvánok emberhátrányban is vittek ziccert (3–1).

Nem segítette a litván felzárkózási törekvéseket a harmadik játékrész elején gyorsan beszedett két kiállítás, főként nem az egyik után született újabb észt gól. Nyomtak a litvánok – mint a mérkőzés nagy részében –, de a lövéseik nem voltak pontosak és Villem-Henrik Koitmaa is jó napot fogott ki. Nem mellékesen pedig 55 litván lövést (4–1).

A szapporói J-csoportban közben eldőlt a továbbjutás: a házigazda japánok 2–1-re legyőzték Ukrajnát, így az ázsiaiak játszhatnak a folytatásban a selejtező harmadik fordulójában.

JÉGKORONG, OLIMPIAI SELEJTEZŐ TORNA, 2. FORDULÓ
H-CSOPORT
3. FORDULÓ
Észtország–Litvánia 4–1
(3–1, 0–0, 1–0)
G: 0:43 Makrov (Petrov, Rooba – 1–0), 2:34 Shvarogin (Rooba – emberelőny, 2–0), 13:24 Nomanovas (Katulis, Kieras – ee., 2–1), 15:56 Konyshev (Sorokin – 3–1), 43:59 Makrov (Petrov – ee., 4–1),
Kiállítás: 16, ill. 12 perc
MAGYARORSZÁG–Lengyelország 01 – szétlövés után (00, 00, 00, 00, 0–1)
A végeredmény: 1. Lengyelország 8 pont (16–3), 2. Magyarország 7 (11–2), 3. Észtország 3 (7–14), 4. Litvánia 0 (2–17)