Jégkorong ol. sel.: a lengyelek lemosták Litvániát

2016.02.12. 16:38
A Budapesten zajló jégkorong olimpiai selejtező második fordulójának nyitó találkozóján a lengyel válogatott újabb sima győzelmet aratott. Ezúttal azt a litván válogatottat sikerült nyolc góllal legyőznie, amellyel szemben a házigazda magyarok négy góllal bizonyultak jobbnak csütörtökön.

Fertályórán át remekül tartotta magát Litvánia, amely nagyszerűen védekezett ki két emberhátrányt a mérkőzés elején, pedig 74 mp-ig három az öt ellen maradtak a jégen. A folytatásban aztán ők is emberelőnyhöz jutottak, és a szimpla fórból – amelyet négyszereplős jégharc is színesített a lengyel gólvonalon – jóval veszélyesebbek tudtak lenni, mint az ellen a duplából. A jó iramú találkozón Aron Chmielewski a 16. perc elején azonban begyötörte a vezető gólt a mezőnyfölényben játszó, de pontatlan lengyeleknek. Két és fél perccel később kettő az egy elleni akció lezárásaként az ellenünk mutatott jó formáját átmentő Mantas Armalis kapusról kijövő korongot ugyancsak a lengyelek nyolcasa vágta be a kapuba (2–0).

A második harmad elején aztán megindult a lengyelek alatt a szekér. Litvániát sokkolta az öt perc alatt kapott három gól. Megroggyant a tetemes hátrányba kerülő együttes, amelyen már az sem segített, ha történetesen emberfórt kapott (7–0).

A záró harmadban tét nélküli örömhokit is láthattunk volna – de már nem Armalisszal a litván kapuban, akit megviselt a hét gól, és így átadta a helyét Artur Pavlukovnak –, de a 38 mp alatt szerzett újabb lengyel gól végleg elvette a litvánok kedvét. Azért mínusz kilenc után a hajrában legalább a litvén becsületgól összejött, a lengyel védelem hathatós dekoncentráltságának köszönhetően. A végére maradt egy kihagyott lengyel büntető – emberhátrányban vitték a szólót, aminél szabálytalankodtak a litvánok –, és további két elpuskázott kettő az egy elleni kontra, de ez is bőven belefért (9–1).

A lengyelek jóval tempósabb hokit vezettek elő, mint tegnap, a továbbjutásról vélhetően döntő vasárnapi meccsünk rágós falatnak ígérkezik számunkra.

JÉGKORONG, OLIMPIAI SELEJTEZŐ TORNA, 2. FORDULÓ
H-CSOPORT (Papp László Budapest Sportaréna)
2. FORDULÓ
Lengyelország–Litvánia 9–1 (2–0, 5–0, 2–1)
G:
15:01 Chmielewski (Pasiut – 1–0), 17:26 Chmielewski (Lopuski – 2–0), 20:35 Zapala (Malasinski – 3–0), 23:12 Urbanowicz (Dronia – 4–0), 25:29 Dziubinski (Kotlorz – emberelőny, 5–0), 37:29 Malasinski (6–0), 39:42 Dziubinski (Pociecha, Wronka – ee., 7–0), 40:33 Zapala (Rompkowskim Kolusz – 8–0), 52:20 Bepierszcz (Wronka, Kruczek – 9–0), 55:05 Bogdziul (9–1)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
A csoport másik mérkőzésén
MAGYARORSZÁG–ÉSZTORSZÁG 7
–1 (20, 21, 30)
Az állás: 1. Lengyelország 6 pont (15–3), 2. Magyarország 6 (11–1), 3. Észtország 0 (3–13), 4. Litvánia 0 (1–13)