Jégkorong, Mol Liga: Újpesten szenvedett az éllovas; FTC-siker

2013.11.26. 21:28
Az FTC-ESMTK két pontot otthon tartott a Miskolc ellen, amivel a 3. helyre lépett előre a tabellán (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a listavezető Nové Zámky hajrában mentette győzelemre a már veszni látszó bajnokiját Újpesten, míg az FTC-ESMTK szétlövéssel felülmúlta a Miskolci Jegesmedvéket.

UTE–Nové Zámky

Gól nélküli első harmadot követően a lilák kétgólos előnyhöz jutottak, amelyből egyet az 52. percig megőriztek. Az érsekújváriak az 59. percben szerezték meg a győztes találatot, a házigazdák így pont nélkül maradtak.

FTC-ESMTK–Miskolci Jegesmedvék

A rendes játékidőben kétszer jutott vezetéshez a vendégcsapat, a házigazdák kétszer egyenlítettek. Elsőre ehhez még majd' egy harmadra volt szükségük, másodjára két percre, igaz, mindkétszer pluszban egy-egy harmadszünettel megspékelve. Mivel az eredmény nem változott, jöhetett előbb a hosszabbítás – a végjátékban 106 mp-t játszhatott fórban a házigazda, de nem tudott élni vele –, majd a szétlövés, amely a Ferencvárosnak sikerült jobban.

JÉGKORONG, MOL LIGA
ALAPSZAKASZ
ÚJPESTI TE–MIKRON NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 2–3 (0–0, 2–1, 0–2)
Megyeri út, 100
néző. V: Mayer G., Caprnka (szlovák), Bedő P., Soltész
ÚJPEST: PLESZKÁN – ZALAVÁRI (1), Hodos, Gágyor, Reiter (1), Pichler 1 – Horváth A., Garbacz, Sweeney, Dömötör, Virág Csaba – Sommer, Ványi, Hamann, Turbucz, COLEMAN 1 – Kovács V., Németh P., Szirányi D. Edző: Ancsin János
NOVÉ ZÁMKY: Chovan – Kowalczyk (1), Baron, O. Stefanka, Podstavek (1), SZALADI 1 – Pavesic, Siska, Korytko, Uhnák, Dubek – Král, Zajac, FROLIK 1 (1), WEISSMANN (2), Polcik 1 (1) – Ruzicka, Hardi. Edző: Ladislav Lubina
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Ancsin János:
– Nagyon jól játszottunk, külön ki kell emelnem Pleszkán Józsefet, aki bravúrosan védett, ő tartotta bennünk a lelket. Az utolsó percben büntetőt lőhettünk, a kapuvasról kipattant a korong, az ellentámadásból pedig megszerezte a győztes gólt az ellenfél. Egy pontot mindenképp megérdemeltünk volna.
Ladislav Lubina: – Akárcsak a Ferencváros ellen, ezúttal is rosszul játszottunk. A második negyedben aztán feljavultunk, bátran elvállaltuk a lövéseket, hátul is stabilabbá váltunk. Beismerem, hogy kikaphattunk volna, de a szerencse ezúttal velünk volt.

FERENCVÁROS BP. ESMTK–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 3–2 (0–1, 1–1, 1–0, 1–0) – szétlövéssel
Pesterzsébeti Jégcsarnok, 350
néző. V: Kincses, Nagy A., Pálkövi, Dehaen (francia)
FTC: BUDAI – Géczi, Ölander, Bertha, Kiss G., Vaszjunyin (1) – Tőkési, Mestyán, Fodor Csanád, Pál Z., Potila 1 – Lencsés, Lindquist, OJANEN 2, Sijka (1), Horváth D. – Wéber, Győri, Feil, Borbás, Papp Csaba. Edző: Dobos Tamás
MISKOLC: Gyenes – Boyle, DeBruyn, Hajós (2), Tóth A. (1), Faith 1 – Orosz, Hegyi Á., Miskolczi, Dubek, Rafaj – Durco, Vojtkó, Láda B. 1, Szilágyi, Ritó (1) – Roczanov, Budai R. Edző: Bob Dever
Kiállítások: 12 perc + végleges fegyelni (Ölander), ill. 6 perc
Dobos Tamás:
– A harmadik harmadban játszottunk igazán jól, úgy, ahogy valójában tudunk. A hosszabbításban már eldönthettük volna a meccset, de kimaradt az emberelőny, csak kapuvasig jutottunk, de a lényeg, hogy a végén meglett a győzelem.
Bob Dever: – A játékunkkal nem volt baj, lőttünk egy gólt az első és egyet a második harmadban is. Az utolsó játékrészben egy egyéni hibát követően egyenlített a Ferencváros, a szétlövés pedig már lutri.

1. HC Nové Zámky 24 14 2 3 5 100–70 +30 49
2. Dab.Docler 22 12 2 2 6 86–55 +31 42
3. Ferencváros Budapest ESMTK 26 10 3 6 7 110–97 +13 42
4. ASC Corona Brasov 25 12 1 4 8 86–74 +12 42
5. Miskolci Jegesmedvék 26 9 6 2 9 88–78 +10 41
6. HSC Csíkszereda 23 10 4 1 8 67–70 –3 39
7. UTE 26 1 1 24 41–134 –93 3