Jégkorong, Mol Liga: szétlövéssel kapott ki az FTC

2013.11.17. 21:33
Pesterzsébeten tíz gól esett, mégis a szétlövés döntött (Fotó: Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a címvédő Dab.Docler otthon nyert a Brassó ellen, az Újpest vendéglátóként kapott ki a Csíkszeredától, míg szétlövéssel kapott ki az FTC otthon az Érsekújvártól.

Dab.Docler–ASC Corona Brasov

Gól nélküli első harmadot követően a 45. perc közepéig kétgólos előnyben volt a DAB, ám akkor fórból szépítettek a brassóiak, akik kisvártatva egyenlítettek. A zárszót azonban Victor Lindgren révén a dunaújvárosiak mondták ki, így övék lett a három pont, a vendégeknek pedig egy sem maradt.

FTC-ESMTK–HC Nové Zámky

Az első harmadban kétszer, a másodikban egyszer jutott előnyhöz az érsekújvári gárda – utóbb létszámhátrányból(!) –, de a házigazdák becsületére szóljon, hogy háromszor sikerült egyenlíteniük. A ferencvárosi Dancsfalvi Norbert gólja mellett két asszisztot is elkönyvelhetett. A harmadik felvonás elején már a házigazdák kerültek gólelőnybe, ám nem hagyta magát a vendégcsapat, a kiegyenlített mérkőzésen ezúttal ők egalizáltak. A hajrára újabb gólváltás maradt – a vendégek fórgólja után a házigazdák egy perccel később egyenlítettek –, majd jöhetett a túlóra, amelyben ugye hasonlóra már nincs lehetőség. Újabb gól azonban ott nem esett, így a szétlövésre maradt a döntés, amelyben a vendégek bizonyultak pontosabbnak.

UTE–HSC Csíkszereda

Az újpestiek ezúttal a Csíkszereda ellen bizonyultak egyenrangú partnernek, más kérdés, pontot ezúttal sem sikerült szerezniük. A vendégek a 9. percben 14 mp alatt kétgólos előnyre tettek szert, majd a második harmad elején már hárommal mentek. Akkor 51 mp alatt hozták össze a duplát.

JÉGKORONG, MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

FERENCVÁROS BUDAPEST ESMTK–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovák) 5–6 (2–2, 1–1, 2–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Pesterzsébet, 300
néző. V: Babic, Halassy, Soós, Ozsváth
FTC: Meravy – Géczi, Ölander, Feil 1 (2), Berta 1 (2), Dancsfalvi 1 (2), – Tőkési, Mestyán 1, Potila, Pál Z. 1, Fodor Cs. – Lencsés (1), Győri, Ojanen, Vaszjunyin (1), Sijka – Wéber, Horváth D., Nagy L., Papp Cs. Edző: Dobos Tamás
NOVÉ ZÁMKY: Chovan – Kowalczyk, Siska, Prolik, Uram (1), Polcik – Sucharda, Baron (1), Korycko, Stefanka 1 (1), Dubec 1 – Zajac, Pavesics 1, Szaladi (1), Weissmann 3, Fordstavek (1) – Ruzicka (1), Hardy, Uhnák (1). Edző: Vladislav Lubina
Kiállítások: 4 Perc, Ill. 2 + 10 Perc + Végleges Fegyelmi (Polcik)
Dobos Tamás:
– Nehéz meccsen vagyunk túl, jól játszottunk, de a védelem lazább volt a megszokottnál, túlságosan is a támadásokra összpontosítottunk.
Ladislav Lubina: – Tipikus válogatott szünet utáni meccs volt, két hete nem játszottunk, míg a Fradi pénteken igen, ami nagy előny volt számára. Nem hokiztunk jól, de a két ponttal elégedett vagyok.

DAB.DOCLER–CORONA 2010 BRASOV (romániai) 3–2 (0–0, 2–0, 1–2)
Dunaújváros, 800
néző. V: Varjú, Caprinka, Székely, Gangel
DAB: SEVELA – HUBA 1, Jaborník, Ladányi (1), GRÖSCHL, Peterdi – Lindgren 1, Hüffner, Somogyi, Hurtaj (1), Azari – Nagy R., Erdélyi (1), Szappanos 1, Pavuk, Papp V. – Szabados, Hruby, Hegyi Á. Z., Virág T., Kiss Á. Edző: Stephan Lundh
BRASOV: POLC – Wehrs (1), Nagy Cs., Petres, Antal Zs., Saluga – Hietamaki 1, Mastaleriu, Molnár Zs., Bonar, Virág Cs. – János, Pisarenko, Péter R. (1), Zsók 1, Griga – Márton, Péter Zs., IMECS, BÁLINT ZS., DUMITRU. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 12 + 10 perc fegyelmi (Azari), ill. 16 + 10 perc fegyelmi (Pisarenko)
Stephan Lundh:
– Elsősorban önmagunkat kellett legyőzni, de a fiúk elvégezték azt az aprólékos munkát, amely végül eredményre vezetett. Természetesen az önbizalmunknak is kellett ez a siker a dániai Kontinentális-kupa-túra előtt.
Greg Lindqvist: – Küzdelmes, jó mérkőzést játszottunk, amelyen mindkét csapatnak megvolt az esélye a győzelemre. Kettő kettő után mindent megtettünk a sikerért, de sajnos a kiállítások szerencsétlen időpontokban jöttek, és legjobb játékosaink sem tudtak a kulcspillanatokban érvényesülni.

ÚJPESTI TE–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–5 (1–2, 2–3, 0–0)
Megyeri út, 200
néző. V: Németh M., Sós Z., Pálkövi, Sípos
ÚJPEST: Pleszkán – Zalavári, Maklári (1), FARKAS L. 1 (1), Pichler (1), Reiter – Horváth A. (1), Bereczki, Sweeny (1), Dömötör (1), Virág Csaba 1 – Vecaj, Ványi, Szirányi, Coleman, Németh P. – Kovács V., Fekti, HAMANN 1. Edző: Ancsin János
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Góga, Hruby (1), Novak 1, Mihály, Péter L. – Papp Sz., Nagy I., MOLDOVÁN 2 (1), SZŐCS (2), BÍRÓ T. (3) – Bors, Flinta, Becze 1, Molnár Z. (1), Szurilla (1) – Gecse, Salló, Hildebrand, Farkas T. 1, Bíró O. Edző: Gál Sándor
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Ancsin János:
– Végre sikerült három gólt szereznünk, végig nyílt volt a mérkőzés, a harmadik negyedben még szorosabbá tehettük volna a találkozó hajráját. Sajnos a meccs során kétszer is egy percen belül kaptunk két gólt, és ez végzetesnek bizonyult.
Gál Sándor: – Nagyon fontos volt ez a győzelem számunkra, hiszen nem akartunk leszakadni az élmezőnytől. Hamar két gólos előnyt szereztünk, de sajnos könnyen elkerülhető gólokat kaptunk, sok egyéni hibát követtünk el, így végig nyílt volt a találkozó.

1. ASC Corona Brasov 23 12 1 4 6 82–64 +18 42
2. HC Nové Zámky 20 11 2 3 4 86–62 +24 40
3. Dab.Docler 21 11 2 2 6 79–54 +25 39
4. Miskolci Jegesmedvék 22 8 6 1 7 79–67 +12 37
5. Ferencváros Budapest ESMTK 23 8 2 6 7 99–91 +8 34
6. HSC Csíkszereda 21 8 4 1 8 60–65 –5 33
7. UTE 22 1 1 20 34–116 –82 3