Jégkorong Mol Liga: óriási hajrával győzött a Fradi

2012.10.08. 21:05
A Ferencváros-ESMTK háromgólos hátrányból talpra állva, szétlövést követően hazai pályán 4–3-ra legyőzte az esélyesebb Brassót a jégkorong Mol Liga hétfői mérkőzésén.

A brassóiak Borsos Attila három góljával 3–0-s vezetéshez jutottak a második harmad elejére, eldőlni látszott a meccs, de dobbant a Fradi-szív: a játékrész utolsó percében Fekecs Norbert szépített, majd a harmadik periódus elején Dancsfalvi Norbert és Kiss Gábor gyors egymásutánban betalált, 3–3-ra alakítva az állást.

Húsz másodperccel a harmadik húsz perc befejezése előtt Garip Saliji a kaput megkerülve beütötte a negyedik ferencvárosi gólt is, csakhogy a kapu elmozdult, mielőtt a korong átjutott a gólvonalon, így a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

A hosszabbítás végjátékában az emberelőnyben játszó Fradi óriási nyomást gyakorolt a vendégcsapatra, de gólt nem sikerült szereznie, így a meccs szétlövésben dőlt el – Dancsfalvi találatának köszönhetően a zöld-fehérek javára.

Mindkét csapatnak ez volt egymás után a második szétlövéses mérkőzése – a brassóiak így győzték le az Újpestet, míg a ferencvárosiak nagy hajrát követően végül veszítettek Dunaújvárosban.

JÉGKORONG MOL LIGA
FERENCVÁROS-ESMTK–CORONA BRASSÓ (romániai) 4–3 (0–2, 1–1, 2–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Pesterzsébet, 200 néző. V: Babic, Gebei, Berger, Juhász
FTC: Szőke – REVÁK, Győri, Pilcsik (1), Gergely Cs., DANCSFALVI 1 – Lencsés (1), Géczi (1), KISS G. 1, Borbás, Saliji (1) – Hoffmann (1), Bontovics, Németh Á., Hegyi Á. Z. (1), Fodor Z. – Horváth D., Léránt, Fekecs 1. Edző: Dobos Tamás
BRASSÓ: Polc – Nagy Cs., Wehrs, Zsók, Imecs, Péter R. – Laczkó (1), Hietamäki, Fodor Cs. (1), BORSOS 3, BASILIDESZ (3) – János, Mastaleriu, Lőrincz, Mihailescu, Péter Zs. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Laczkó)
Greg Lindqvist: – Csalódott vagyok, idegenben három nullás vezetésről nem szabadna elbukni egy meccset. Sajnos nem játszottunk elég okosan, hogy megtartsuk az előnyünket. Meglátszott, hogy több fontos hiányzónk van. Ennek ellenére, ahogy korábban is mondtam, jelen helyzetben minden pontnak örülnünk kell.
1. Dab.Docler 10 8 1 1 44–18 +26 26
2. Nové Zámky 10 7 1 2 39–21 +18 23
3. Csíkszereda 11 6 1 4 34–26 +8 19
4. Brasov 12 5 1 2 4 30–36 –6 19
5. Miskolc 12 5 2 5 38–26 +12 19
6. FTC-ESMTK 12 1 2 1 8 33–56 –23 8
7. Újpest 11 3 8 15–50 –35 3