Jégkorong Mol Liga: Miskolc-, Érsekújvár- és Csíkszereda-siker

2013.10.06. 20:53
A Jegesmedvék otthon tartották a pontokat a brassóiak ellen (Fotó: Jezoviczki Máté)
Viszonylag kevés gól, annál több kiállítás a jégkorong Mol Ligában: a Miskolci Jegesmedvék 3–1-re győztek a Corona Brasov ellen, a Dab. Docler 4–1-es vereséget szenvedett Érsekújváron, míg Újpesten 2–0-ra nyert a HSC Csíkszereda.

A medve továbbra sem játék Miskolcon, a Jegesmedvék 3–1-re győztek a Corona Brasov ellen egy kiállításokkal jól megspékelt mérkőzésen (a játékvezetők összesen 68 percnyi büntetést osztottak ki, Rafaj Attila 16, „partnere”, Mastaleriu Zsolt 14 percet kapott az 50. percben). A meccs Jordan Benett Knox góljával kezdődött és zárult, közben Tóth Adrián góljára Martin Saluga válaszolt.

A Dab. Docler alulmaradt Érsekújváron, az eredmény itt 4–1, és az alakulása hasonló a miskolcihoz: a házigazdák Erik Weissmann és Erik Caladi góljával kettővel megléptek, az újvárosiak Ladányi Balázs révén szépítettek, hogy az 52. percben Ondrej Stefanka emberelőnyből döntsön, majd Marek Dubec beállítsa a végeredményt. Kiállítás itt is volt rendesen, 38 perc a hazaiaknál, 28 a vendégeknél, itt Marek Dubec és Gröschl Tamás talált nagyon egymásra).

A HSC Csíkszereda Moldován Ervin góljával szerzett vezetést Újpesten, majd Molnár Zsombor góljával a hajrában el is döntötte a meccset – a kiállítás:gól arány itt „csak" 28:2 volt, elsősorban Zalavári Bence fegyelmit érő akciójának köszönhetően.

MOL LIGA

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ASC CORONA BRASOV 3–1 (1–0, 1–1, 1–0)
Miskolc, 800
néző. V: Haszonits, Varjú, Székely, Sipos
Miskolc: GYENES – Boyle, Debruyn – Dubek, Tóth A. 1, Hajós (1); Hegyi Á., Orosz – FAITH (1), KNOX 2, Metcalfe (1); Vojtkó, Láda B. – Rito, Popovics, Miskolczi; Budai R. – Szilágyi, Rafaj. Megbízott edző: Mayer Péter
Brasov: POLC – Piszarenko, Wehrs, Petres, BONAR (1), Zsók; János, Oprea, Antal Zs., Virág Csanád, Péter R.; Hietamäki, Mastaleriu, Molnár Zsolt, Bálint Zs., Gliga (1); Péter Zs., Márton H., SALUGA 1, Dumitru. Edző: Greg Lindqist
Kiállítások: 12 + 10 perc fegyelmi (Rafaj), ill. 16 perc + 10 perc fegyelmi (Bonar, Piszarenko, Mastaleriu)
Mayer Péter: – Mind a négy sorunk kitűnő teljesítményt nyújtott, szinte végig jó döntéseket hoztak játékosaink. Megérdemelten nyertünk a kitűnő meccsen.
Greg Lindqvist: – A hazaiak a mérkőzés első felében jobban játszottak. Nekünk az emberelőnyök kihasználása nem sikerült, szerencsénk sem volt.

M. NOVÉ ZÁMKY (szlovák)DAB.DOCLER 4–1 (0–0, 2–0, 2–1)
Érsekújvár. V:
Nagy A., Soós, Berger, Mizsák
Nové Zámky: Chovan – Král, Kowalczyk – Weismann 1, Podstavek (1), Dubec 1 (1); Sucharda (1), Hrudik – O. Stefanka 1 (1), Uram (1), Caladi 1; Zajac, Pavesic – Kraus, Korytko, Uhnák; Lehocky, Siska – Púchovsky. Edző: Ladislav Lubina
Dab: Kiss T. – Lindgren, Hüffner – Peterdi (1), Gröschl, Ladányi 1; Huba, Jabornik – Somogyi, Galanisz, Pavuk; Nagy R., Erdélyi T. – Kiss Á., Hurtaj (1), Azari; Tőkési, Szabados – Hegyi Á. Z., Papp V., Szappanos. Edző: Stephan Lundh
Kiállítások: 28 + 10 perc fegyelmi (Dubec), ill. 18 + 10 perc fegyelmi (Gröschl)

UTEHSC CSÍKSZEREDA 0–2 (0–0, 0–1, 0–1)
Megyeri út, 300
néző. V: Babits, Juhász, Soltész, Abonyi
UTE: PLESZKÁN – Zalavári, Maklári – Fodor Z., Coleman, Virág Cs.; Horváth A., Dorner – Fekti Á., Dömötör, Farkas; Grigors, Sommer – PICHLER, Sweeney, Kovács V.; Ódry, Papp Cs., Jankovics. Edző: Ancsin János
HSC: Kozuch – Hruby, Góga (1) – Molnár Zsombor 1, NOVÁK (1), Mihály E.; Bors, Flinta – MOLDOVÁN 1, Szőcs, Farkas T.; Adorján, Nagy I. – Bíró T., Péter L., Molnár Zoltán; Salló – Gecse. Edző: Gál Sándor
Kiállítások: 10 + 10 perc fegyelmi (Zalavári), ill. 8 perc
Ancsin János: – Felnőttünk a feladathoz, szoros meccset játszottunk a Csíkszeredával, csak sajnos továbbra sem jó a helyzetkihasználásunk.
Gál Sándor: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, igazunk lett. Remélem, a sérültjeink minél előbb felépülnek, mert az eredmények jók, de hosszú távon ez így nem fog működni.

1. Dab.Docler 12 7 2 3 48–26 +22 25
2. HC Nové Zámky 11 7 2 2 43–33 +10 23
3. ASC Corona Brasov 12 6 3 3 42–37 +5 21
4. Miskolci Jegesmedvék 10 3 4 3 34–26 +8 17
5. HSC Csíkszereda 12 4 2 1 5 35–42 –7 17
6. Ferencváros Budapest ESMTK 11 4 1 2 4 44–37 +7 16
7. UTE 12 1 11 12–57 –45 1