Jégkorong Mol Liga: gólzáporral egyenlítettek a fehérváriak

2016.02.29. 20:09
A jégkorong Mol Liga elődöntőjének negyedik mérkőzésén a Fehérvár AV 19 hazai pályán 8–2-re kiütötte az alapszakasz második helyén végző MAC-ot, így 2–2-re módosította az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állását.

Pedig nagyszerűen indult a fővárosi csapat számára a párharc, hiszen az első két meccset megnyerte, a harmadikon pedig már 4–0-ra is vezetett, itt azonban megtört valami.

A fehérváriak felálltak a padlóról, és hosszabbításban kiharcolták a szépítést (5–4), ma pedig már a 9. percben vezettek Brance Orban góljával.

A MAC Drew Olson révén az első harmad hajrájában egyenlített, de még a második játékrész végéhez közeledve is csak egy gól volt a felek között (3–2), akkor azonban belelendült a Volán, a szünetre Bartalis István találatával már hárommal vezetett a házigazda (5–2), a záró felvonásban pedig kiütötte ellenfelét (8–2).

Folytatás március 3-án, a MAC otthonában.

JÉGKORONG MOL LIGA
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK

FEHÉRVÁR AV19
MAC BUDAPEST 8–2 (1–1, 4–1, 3–0)
Székesfehérvár, 2175
néző. V: Halassy, Babic, Juhász, Pálkövi
FEHÉRVÁR: Rajna – Krogh, Reiter A., Holmberg 1 (4), Shupe 2, B. Orban 2 (2) – Varga A., Szaller (3), Becze T. (1), Bartalis 1 (2), Sárpátki – Szabó D., Vokla, Vincze P. 1, Grieve 1 (1), Szabó P. K. – Arany M., Reiter R., Tóth G., Reisz, Kocsis. Edző: Tyler Dietrich
MAC: Bálizs – Tokaji, Olson 1, McDonald, Hayes 1, Klempa (1) – Quinn, Stipsicz, Terbócs, Nagy K., Németh A. – Pozsgai, Mestyán, Tóth R., Roczanov, Szappanos – Nagy P., Silló, Schmál, Egyed. Edző: Majoross Gergely
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2
Tyler Dietrich: – Izgalmas így elverni a MAC-ot, viszont ugyanannyit ér, mint a hosszabbításos győzelmünk. Nagy feladat volt a vasárnap megszerzett lendületet megtartani, de a mérkőzés jó részében sikerült. Mindenki hozzátette a magáét, ezúttal minden összejött, reméljük, így lesz a továbbiakban is. Ugyanakkor a MAC-nak jó edzője van és kiváló játékosai, jó csapatot alkotnak. Élvezzük a pillanatot, ám 2–2-re állunk, legközelebb idegenben játszunk. Lesz két napunk a feltöltődésre, de ha az ötödik meccsen nem így játszunk, akkor mindegy.
Majoross Gergely: – A rájátszás sajátossága, hogy teljesen mindegy, hogy a 48. harmadban kapunk ki 1–0-ra, vagy kapunk egy nyolcast... Hat nap alatt játszottunk négy meccset, most kilenc nap alatt játszhatunk hármat, ez a szűkebb keretünknek nagyon fontos. Most látszott az elején, hogy nincs elég energiánk. Ha nálunk kiesik egy légiós, nem tudjuk pótolni, ha Bálizs Bencének nincs nagy napja, nem tudom leakasztani a szögről a válogatott első számú kapusát... Ha a Fehérvár ebben az összeállításban indult volna a Mol Ligában, még jobban szerepelt volna, ugyanakkor semmi okunk, hogy ne bízzunk magunkban.