Jégkorong Mol Liga: gólgálával alapszakaszgyőztes a DAB

2014.01.27. 20:37
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a címvédő Dab.Docler hazai pályán 8–3-ra kiütötte a sereghajtó Újpestet, így bebiztosította alapszakasz-elsőségét.

A dunaújvárosiak már a 12. percben háromgólos előnybe kerültek, majd a 26. percben emberelőnyből tovább növelték a különbséget. Ekkor az Újpest Fekti Ádám góljával villámgyorsan szépített, de a játékrész hajrájában Azari Zsolt révén ismét négy volt már közte, a harmadik negyed derekára pedig Pavuk Attila és Perer Huba is csatlakozott a gólszerzőkhöz (7–1).

A „lilák" két gólt ütve kozmetikáztak ugyan még az eredményen, az utolsó percben viszont jött a meccs első találatát megszerző Szappanos Dávid, aki keretbe foglalta az összecsapást (8–3).

A játéknap másik meccsén a HC Nové Zámky hazai pályán 3–2-re legyőzte az egy harmad után kétgólos hátrányból hiába küzdő Csíkszeredát.

DAB.DOCLER–ÚJPEST 8–3 (3–0, 2–1, 3–2)
Dunaújváros, 400 néző. V: Varjú Á., Németh M., Abonyi A., Kis-Király B.
DAB: Kiss T. – Lindgren 1, HÜFFNER 1 (1), Ladányi (3), SZAPPANOS 2 (1), Kiss Á. (1) – Huba 1, Nagy R. (2), Peterdi (2), Galanisz 1 (1), AZARI 1 (2) – Jabornik, Gröschl, Somogyi (1), Papp V., Contois – Magosi E., Hruby G., Léránt (1), Pavuk 1, SZABADOS. Edző: Stephan Lundh
UTE: Hajek – Maklári (1), ZALAVÁRI, Reiter, Pichler, Farkas – Horváth A. (1), Garbacz, Virág T. (2), Fekti Á. 1, Kovács V. L. 1 (1) – Szirányi, Sommer, Crichton 1, Virág Cs., Coleman (1). Edző: Ancsin János
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Stephan Lundh:
– Jól kezdtünk, de többgólos előnyünk birtokában lazult a koncentráció. Sajnálom a meccs végét, de egyben boldog is vagyok, hogy már alapszakaszgyőztesnek tekinthetjük magunkat.
Ancsin János: – Nehéz egy jó Dunaújváros ellen játszani, pláne úgy, hogy öt hátvéd és három csatár állt rendelkezésemre. Nagyon kevesen voltunk, és hiába jutottunk el helyzetekig, ha azokat rendre ki is hagytuk.

HC Nové Zámky (szlovákiai)–HSC Csíkszereda (romániai) 3–2 (2–0, 0–1, 1–1)