Jégkorong Mol Liga: elképesztő hullámvasút után nyert a bajnok

2014.10.17. 20:27
A férfi jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján a címvédő HC Nové Zámky óriási csatában, szétlövés után 5–4-re legyőzte az Újpestet.

Rendkívül fordulatos mérkőzésre került sor Érsekújváron, hiszen bár az 5. percben a magyar csapat szerezte meg a vezetést Teemu Elomo találatával (0–1), Peter Polcík és Martin Frolík révén a meccs feléhez érve fordított a Nové Zámky (2–1), de a záró harmadra így is újpesti előnnyel vonultak a felek, miután Elomo duplázott és Virág Tamás is eredményesnek bizonyult (2–3).

Az 53. percben Juraj Faith, majd az 58.-ban Tomás Chrenko is gólt szerzett, így az érsekújváriak 4–3-ra ismét fordítottak, de még ekkor sem volt vége, 17 másodperccel a lefújás előtt ugyanis Turbucz Martin Zoltán hosszabbításra mentette a meccset (4–4). Az öt perc nem hozott döntést, így jöhetett a szétlövés, amelyben Faith lövésével végül a címvédő diadalmaskodott (5–4).

A Ferencváros villámgyorsan hátrányba került a Miskolci Jegesmedvék ellen, Hajós Roland már 37 másodperc után megszerezte a vezetést (0–1). Egészen a harmadik játékrész nyitányáig egyik fél sem tudta ezután feltörni a másik csapat ellenállását, mígnem jött Hegyi Ádám, és az emberelőnyt kihasználva egyenlített (1–1). A 46. percben pedig a Csíkszereda elleni meccs hősének bizonyuló Kiss Gábor fordított, és a Ferencváros 2–1-re diadalmaskodott.

JÉGKORONG MOL LIGA
FERENCVÁROS BP. ESMTK–
MISKOLCI JEGESMEDVÉK 2–1 (0–1, 0–0, 2–0)
Pesterzsébet, 250 néző. V: Haszonits, Varjú, Vas Mátyás, Székely
FERENCVÁROS: Budai K. – Horváth A., Kramar, Mikusovic, Borbás, Dubek – Revák, Hegyi Á. 1 (1), Rafaj, Pál Z. (1), Kiss G. 1 (1) – Lencsés, Lévai, Németh P., Galló, Papp Cs. – Farkas L. (1), Mach, Novák. Edző: Szakács Ferenc
MISKOLC: Duschek – Gőz, Sagert, Fliszár, Cohen, Becze T. – Boyle (1), Dósa, Tóth A., Hajós 1, Metcalfe (1) – Láda P., Vojtkó, Ritó, Nagy K., Dansereau – Godó, Budai R., Roczanov, Szilágyi, Miskolczi. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
METERMÉRLEG
Szakács Ferenc:
– A srácok betartották, amit megbeszéltünk. Szorosan, tömören védekeztünk, hajtottunk végig, és megmutattuk, hogy igenis van jó Fradi!
Majoross Gergely: – Nem tudom, mi történt. Fogalmam sincs, hogy fordulhat elő, hogy miután az első percben lövünk egy gólt, 59 percig nem tudunk betalálni, pedig a helyzeteink megvannak. Van két napom arra, hogy ezzel valamit kezdjek, és tudjunk rajta változtatni.

NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai)–ÚJPEST 5–4 (1–1, 1–2, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Érsekújvár. V: Babic, Druga, Abonyi, Berger
NOVÉ ZÁMKY:
Krajcovic – Hrudík, Kowalczyk, Marek Dubec, Uram (1), Polcík 1 – Huba, Král, Frolík 1 (1), Hurtaj (1), Faith 2 (1) – Baron, Siska M. Stefanka (1), Chrenko 1 (1), Caládi – Lesko, Duris, Martin Dubec, Púchovsky, O. Stefanka. Edző: Robert Spisák
ÚJPEST: Ágoston – Hegyi Á. Z. (1), Durák (2), Tapio (1), Elomo 2, Mihalík (2) – Zalavári, Demiter, Coleman (1), Virág Csaba, Turbucz 1 – Ványi G., Garbacz, Feil, Virág T. 1, Gágyor – Bereczki, Sommer, Reiter, Dömötör, Egyed. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 14, ill. 18 perc(0–1), Peter Polcík és Martin Frolík révén a meccs feléhez érve fordított a Nové Zámky (2–1), de a záró harmadra így is újpesti előnnyel vonultak a felek, miután Elomo duplázott és Virág Tamás is eredményesnek bizonyult (2–3).